Rekiny zaatakują ostatni raz. Rekinado 6 będzie zakończeniem cyklu

News/Film 29.03.2018
Rekiny zaatakują ostatni raz. Rekinado 6 będzie zakończeniem cyklu

Rekiny zaatakują ostatni raz. Rekinado 6 będzie zakończeniem cyklu

Nic nie może trwać wiecznie. Dotyczy to także anomalii pogodowych, w czasie których ludzi atakują rekiny. Syfy zapowiedziało koniec serii Rekinado.

W 1975 r. Steven Spielberg nakręcił Szczęki, dając początek wszystkim horrorom (i pseudohorrorom), w których wodne zwierzęta atakowały ludzi i odwodziły widzów od pływania i nurkowania. Z czasem krwawe jatki z udziałem rekinów czy piranii stawały się coraz bardziej sztampowe, więc producenci zaczęli sięgać po zupełnie absurdalne pomysły.

Na tym polu zdecydowanie wyróżnia się seria Rekinado, która zadebiutowała w 2013 r.

Ten cykl to istny fenomen filmów klasy B ostatnich lat. Jego idea jest banalne prosta: otóż największe ludzkie miasta zostają zaatakowane przez huragany, zwykle powodujące wielkie powodzie. Jednak żywioły nie są jedynym zmartwieniem ludzi, bowiem trąby powietrzne ściągają im na głowy także… rekiny. Bohaterowie przy pomocy różnych ostrych narzędzi muszą stawić czoła śmiercionośnym bestiom.

Choć wszystkie części zostały zmiażdżone przez krytyków, to Rekinado cieszy się popularnością wśród internautów, w niektórych kręgach zyskując nawet miano kultowego. Od początku cyklu co roku mamy szansę obejrzenia nowej odsłony, z których każda jest bardziej absurdalna od poprzedniej. W Rekinado 5: Efekcie płetwiarnianym grany przez Iana Zieringa Fin spotkał swojego dorosłego syna z przyszłości, który oferuje mu możliwość podróży w czasie. Dzięki temu główny bohater może powstrzymać atak rekinów i uratować swoją rodzinę.

W Rekinado 6 zobaczymy więc powrót do przeszłości.

Fin postara się powstrzymać pierwsze miotające żarłaczami tornado. Szósta odsłona będzie więc jednocześnie sequelem i prequelem cyklu. Amerykańska kablówka Syfy, na której swoje premiery miały wszystkie poprzednie części serii, ogłosiła, że nowy film będzie ostatnią przygodą z latającymi rekinami. Oprócz Zieringa na ekranie ponownie zobaczymy Tarę Reid, Cassie Screbo czy Vivicę A. Fox. Za kamerą stanie Anthony C. Ferrante, który nakręcił wszystkie dotychczasowe Rekinada.

Nowa odsłona zadebiutuje na antenie Syfy 25 lipca. Poprzednie części cyklu dostępne są w serwisie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Mega Rekin kontra Gigantyczna Ośmiornica” i „Titanic II”. Wytwórnia The Asylum produkuje najgorsze filmy na świecie

Jeśli na samo brzmienie takich tytułów, jak „Asteroida kontra Ziemia”, „Sześciogłowy rekin atakuje”, „Zombie Spring Break” czy „Samolot kontra wulkan” macie gęsią skórkę, to koniecznie musicie zapoznać się z wytwórnią produkującą perełki kina klasy Z. Przed wami The Asylum, firma tworząca najgorsze filmy wszech czasów.

Artykuł/Film 29.05.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...