Poznaliśmy tajemnicę admirał Holdo, której nie zdradził Ostatni Jedi

News/Film 28.03.2018
Poznaliśmy tajemnicę admirał Holdo, której nie zdradził Ostatni Jedi

Poznaliśmy tajemnicę admirał Holdo, której nie zdradził Ostatni Jedi

Admirał Holdo była jedną z najciekawszych żeńskich bohaterek w historii Gwiezdnych wojen. Niewiele brakowało, by jej postać przyćmiła Rey czy nawet generał Organę. Teraz dowiadujemy się o niej czegoś niezwykle zaskakującego.

Kreacja Laury Dern była jedną z większych zalet Ostatniego Jedi. Admirał Holdo okazała się ciekawą, zapadającą w pamięć postacią. Niestety, film nie pozwolił nam poznać jej tak dobrze, jak byśmy chcieli. Ci, którzy już widzieli nowe Gwiezdne wojny, wiedzą dlaczego. Reszcie nie chcemy psuć zabawy.

Nie będzie jednak żadnym spoilerem ujawnienie pewnej szczególnej cechy Holdo, o której nie mieliśmy pojęcia, nawet oglądając film. Zdradziła ją Laura Dern w wywiadzie dla magazynu Entertainment Weekly. Ta cecha prawdopodobnie zostanie wykorzystana w spin-offach i pozostałych dziełach tak zwanego rozszerzonego uniwersum.

Admirał Holdo była wrażliwa na Moc.

Aktorzy grający postacie w tak rozległym uniwersum jak to gwiezdnowojenne zazwyczaj otrzymują od reżysera i scenarzysty znacznie bogatsze tło postaci, niż to prezentowane widzom podczas samego filmu. Pomaga to im lepiej wcielić się w odgrywanych przez nich bohaterów. Takie tło otrzymała również Laura Dern.

Jak wynika ze słów aktorki, Holdo była jedną z osób wrażliwych na Moc. Nie była jednak odpowiednio przygotowana ani wytrenowana, by móc się nią posługiwać. Admirał liczyła na to, że uda jej się przejść szkolenie u generał Organy, jednak na skutek eskalacji konfliktu z Najwyższym Porządkiem plany te wzięły w łeb.

Jak twierdzi aktorka, wiedza Holdo na temat jej możliwości odegrała ważną rolę w finałowej scenie z udziałem tej postaci, motywując admirał, by za wszelką cenę chronić siły tożsame z Jasną Stroną Mocy.

Film zaczyna się pojawiać w ofercie Blu-ray i VOD. Czas go sobie odświeżyć. Wszak mamy nowy smaczek do wyłapania…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

11 odpowiedzi na “Poznaliśmy tajemnicę admirał Holdo, której nie zdradził Ostatni Jedi”

  1. Pierwsza trylogia jak dla mnie trąci myszką już, druga trylogia już lepiej ale aktorstwo (patrz anakin) denerwujące mocno, trzecia trylogia (niepełna) efektowana tak, że super, na takie star warsy czekałem, sęk w tym , że głupie to to jest jak sto, ba nawet dwieście, pięćdziesiąt…

    • Powtarzam sobie teraz wszystkie Gwiezdne Wojny i IV-VI są tak odświeżone, że mi bardzo podpasowują. Ale ogólnej satysfakcji z trylogii nie mogę odebrać prequelom. Nawet mimo beznadziejnego scenariusza i wkurzającej Padme ogląda się to niesamowicie, chociaż potworki typu tego, gdzie Anakin przyznaje się do wymordowania wioski Tuskenów, a Padme mówi, że każdy ma prawo do złości (czy coś w tym stylu XD) tego nie przyćmiewają.
      A nowa to inna bajka. Moim zdaniem TFA było okropne. Z kolei TLJ uważam za najlepszy film, stojący na tym samym piedestale co Zemsta Sithów czy Imperium Kontratakuje.
      No a głupoty można znaleźć w każdym miejscu, każdym filmie. A w kanonie i EU tego pełno

  2. Jedna z ciekawszych postaci? No chyba sobie żartujecie. Większość fanów Star Wars jej nie znosi, a to dlatego, ze “ukradła” bohaterską śmierć Ackbarowi. Poza tym przyczyniła się do wywołania buntu i w ogóle jest mało potrzebna… Część fanów uznała ja po prostu za niekanoniczną. A częśc zapomniała o jej istnieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...