Królowa popu jest jedna. Reputation Taylor Swift to najlepiej sprzedająca się płyta ostatnich lat

News/Muzyka 22.03.2018
Królowa popu jest jedna. Reputation Taylor Swift to najlepiej sprzedająca się płyta ostatnich lat

Królowa popu jest jedna. Reputation Taylor Swift to najlepiej sprzedająca się płyta ostatnich lat

Ostatnia płyta Taylor Swift, Reputation, miała być zerwaniem z wizerunkiem słodkiej artystki pop i poszukiwaniem własnego głosu. Wygląda na to, że Amerykanie docenili niepokorną stronę Swift. Jak donosi portal Billboard, udało się jej sprzedać ponad 2 mln egzemplarzy nowej płyty.

Reputation wydana na świecie 10 listopada (na platformach streamingowych płyta pojawiła się trochę później) była finansowym sukcesem już w pierwszych dniach po premierze. Pierwszy tydzień Swift otworzyła wynikiem dokładnie 1,216 mln sprzedanych płyt na terenie Stanów Zjednoczonych. Płytę pozytywnie ocenili też krytycy.

Barierę 2 mln Reputation pokonało więc w nieco ponad pół roku od premiery.

Album Taylor Swift jest jedynym, który w ostatnich dwóch latach sprzedał się w takiej liczbie w Stanach Zjednoczonych. Ostatni taki przypadek miał miejsce w 2015 roku, gdy 25 Adele rozbiło bank fenomenalnym wynikiem 2 mln sprzedanych płyt w trakcie pierwszych trzech dni (!).

Ten wynik to sukces amerykańskiej piosenkarki pop, ale również dowód na stale spadającą sprzedaż płyt w Ameryce. W 2017 roku tylko Ed Sheeran dorównał Swift i zdołał sprzedać milion płyt Divide. Jeszcze dekadę wcześniej takiej sztuki dokonało aż dwadzieścia dziewięć longplayów.

Wszystkie sześć płyt Taylor Swift osiągnęło wynik 2 mln sprzedanych egzemplarzy. Paradoksalnie jej poprzednie albumy, nie licząc debiutu, pokonywały tę barierę wręcz szybciej niż Reputation. Nie zmienia to jednak faktu, że Taylor Swift może otwierać szampana i wobec niepewności, co do dalszej kariery Adele, ogłosić się niekwestionowaną królową popu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Lady Gaga, Elton John i Taylor Swift śpiewają dla służby zdrowia. Koncert One World: Together at Home już dzisiaj na antenie Canal+

Pracownicy służby zdrowia od kilku tygodni z wielką odwagą walczą z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Specjalnie na ich cześć Światowa Organizacja Zdrowia zorganizuje dzisiaj wyjątkowy koncert pełen gwiazd światowej muzyki. W trakcie transmisji na Canal+ usłyszmy m.in. Lady Gagę, Taylor Swift, Eltona Johna i The Killers.

News/Muzyka 19.04.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...