Tomasz Chada nie żyje

News/Muzyka 19.03.2018
Tomasz Chada nie żyje

Tomasz Chada nie żyje

Dziś trudny dzień dla fanów i entuzjastów polskiego hip-hopu. Tomasz Chada, legenda polskiej sceny rapu, odszedł w nocy z soboty na niedzielę. Informację tę potwierdził Step Records, wydawca jego muzyki.

Powyższe oświadczenie wydawnictwa Step Records właściwie przekazuje najważniejsze informacje. Współtwórca fundamentów polskiego hip-hopu zmarł ubiegłej nocy. Na razie nie został podany oficjalny komunikat na temat przyczyny śmierci artysty. Wiemy jednak, że w poprzednią środę trafił do szpitala w Mysłowicach z poważnym urazem kręgosłupa.

Kim był Tomasz Chada?

Raper występował pod wieloma pseudonimami, w tym Chada, C.H.A.D.A., Syn Bogdana. Występował gościnnie na legendarnej płycie Skandal kultowej już Molesty. Współpracował, między innymi, z Kaczym i DJ 600V. Chada wydał sześć solowych albumów. Z uwagi na problemy z prawem artysty nastąpiła przerwa w wydawaniu nowych utworów. Jego ostatni album – Recydywista – pojawił się w sklepach w ubiegłym roku po jego wyjściu z więzienia.

Teksty artysty traktowały głównie o dwulicowości, życiu na marginesie społecznym i kłopotach z prawem, o próbach przetrwania w takiej rzeczywistości. Wiele z opisywanych w swoich tekstach historii przeżył sam. Jego styl muzyczny to agresywny, rozgoryczony rap.

Tomasz Chada miał 39 lat. Trwa śledztwo w sprawie śmierci rapera.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Tomasz Chada nie żyje”

  1. “Teksty artysty traktowały głównie o dwulicowości, życiu na marginesie społecznym i kłopotach z prawem, o próbach przetrwania w takiej rzeczywistości” – a to nie jak większośc polskiego rapowiska? ciężkie życie, policja, która czepia się bogu ducha winnych blokersów, ławeczka, dżoiciki itd? Z niesamowicie pozytywnych to kojarzę tylko Grubsona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...