Warner Bros. udostępnił nowy zwiastun filmu Player One. Spielberg przygotował coś więcej niż widowisko science fiction. Produkcja będzie zawierać masę odniesień do innych dzieł z gatunku.

Rok 2045 nie przypomina naszych czasów. Technologia poszła naprzód do tego stopnia, że powstała gra osadzona w osobnym uniwersum, gdzie wszystko jest możliwe. W OASIS spotkać można niemal każdego, bowiem dla wielu obcowanie z wirtualna rzeczywistością jest jedyną rozrywką. Gdy James Halliday organizuje konkurs, w którym nagrodą są ogromna fortuna i możliwość kontroli nad fantastycznym światem, Wade Watts bez wahania się do niego zgłasza. Zwycięzcą zostanie ten, kto jako pierwszy odnajdzie easter egga.

Z kolei widzowie mogą znaleźć kilka z nich w najnowszym trailerze.

W materiale widzimy kilka postaci z innych filmów, jak choćby King Konga czy Stalowego Giganta. W wirtualnym świecie spotkać też można stworzenia bliskie twórczości Spielberga, czyli dinozaury. Nie zabrakło także odniesień do kultowych gier wideo, które były prekursorami dla OASIS. W zwiastunie dojrzeć można tytuły m.in. Overwatch czy Halo.

Ważnym elementem będą także odwołania do lat 80. W zwiastunie przejawia się to poprzez wspomnienie Marty’ego McFly’a z cyklu Powrót do przyszłości, a także dzięki utworowi Take on me grupy a-ha. W rozmowie z Collider.com Steven Spielberg przyznał, że klimat tej epoki będzie istotną częścią produkcji. Reżyser zdradził także, że nie zawarł w niej easter eggów odnoszących się do jego własnych filmów.

Player One zwiastun

Player One – kogo zobaczymy w filmie?

W rolę Wade’a wcielił się Tye Sheridan, znany jako Cyklop z X-Men: Apocalypse. Olivia Cooke (Earl i ja, i umierająca dziewczyna) zagrała Samanthę, obiekt uczuć głównego bohatera. Oprócz nich w filmie zobaczymy także Simona Pegga (Star Trek) czy Bena Mendelsohna (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie). Rolę Hallidaya powierzono Markowi Rylance’owi, który odebrał Oscara za inny film Spielberga, Most szpiegów.

Player One oparty jest na wydanej w 2011 r. powieści Ernesta Cline’a o tym samym tytule. Film trafi do kin 6 kwietnia 2018 r.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...