Zobacz, jak Tommy Wiseau walczy o rolę Jokera. Reżyser prezentuje swoje umiejętności w krótkim nagraniu

News/Film 13.03.2018
Zobacz, jak Tommy Wiseau walczy o rolę Jokera. Reżyser prezentuje swoje umiejętności w krótkim nagraniu

Zobacz, jak Tommy Wiseau walczy o rolę Jokera. Reżyser prezentuje swoje umiejętności w krótkim nagraniu

Uważany za najgorszego reżysera świata Tommy Wiseau nie rezygnuje z pogoni za marzeniami. Kilka tygodni temu ogłosił, że chciałby zagrać Jokera w DCEU. Teraz w sieci pojawiło się nagranie, w którym prezentuje swoje umiejętności.

Choć kinowe uniwersum DC nie radzi sobie tak dobrze, jak jego rywal, to Warner Bros. nie zamierza rezygnować z produkowania następnych filmów. W przygotowaniu znajduje się już kilka kolejnych tytułów, m.in. Aquaman czy Shazam!. Wytwórnia pracuje także nad dziełem poświęconym Jokerowi. Rozpoczęły się już poszukiwania odtwórcy głównej roli.

Wśród chętnych do wcielenia się w superzłoczyńcę znalazł się Tommy Wiseau.

Kilka tygodni temu ekscentryczny filmowiec zapowiedział, że będzie ubiegał się o możliwość zagrania Jokera. Teraz dzięki Nerdist reżyser zademonstrował swoje umiejętności. W krótkim wideo Tommy prezentuje najpopularniejsze filmowe kwestie postaci. Odtwarza przede wszystkim sceny z Mrocznego Rycerza Christophera Nolana, gdzie w psychopatycznego antagonistę wcielił się Heath Ledger. Wiseau czerpie także z Batmana Tima Burtona, w którym Jokera zagrał Jack Nicholson. W wejściu w rolę pomaga mu przyjaciel Greg Sestero.

Próby Tommy’ego wyglądają komicznie i śmiało można stwierdzić, że nie zobaczymy go w roli arcyłotra DC. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest Joaquin Phoenix, który od pewnego czasu prowadzi rozmowy z Warner Bros. Sam film ma być origin story Jokera, a jego akcja toczyć się będzie w latach 80. Stylistycznie obraz ma nawiązywać do gangsterskich filmów Martina Scorsese, który znalazł się w ekipie producenckiej. Reżyserię powierzono Toddowi Phillipsowi, twórcy trylogii Kac Vegas.

Można powiedzieć, że w ostatnim czasie Tommy Wiseau przeżywa drugą młodość.

Postać filmowca stała się inspiracją dla Jamesa Franco, który nakręcił Disaster Artist i zagrał w nim główną rolę. Produkcja przedstawia kulisy powstawania kultowego filmu The Room, który zyskał sobie miano najgorszego widowiska w dziejach. Dzięki popularności Disaster Artist powróciło zainteresowanie dziełem samego Tommy’ego. Niedługo do dystrybucji trafi także film Best F(r)iends, w którym Wiseau zagra jedną z głównych ról.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

24 odpowiedzi na “Zobacz, jak Tommy Wiseau walczy o rolę Jokera. Reżyser prezentuje swoje umiejętności w krótkim nagraniu”

    • Przecież Leto jest dobrym aktorem i nie zagrał źle. Jedynie można mu zarzucić, że był jednym z pomysłodawców nowego imażu postaci Jokera i to zupełnie spartolił

    • Jedno trzeba przyznać. Jak były zapowiedzi suicide squad to wiele uwagi poświęcono nowej kreacji Jokera. Była odważna, inna, wywraca wszystko do góry nogami. Po czym wyszedł film, joker może miał tam moze minute dla Siebie i cześć. Jokera będzie grał ktoś inny.

      A takie były domysły, tak łączył Jokera z trailerami innych filmów. Że to nie Joker a upadły Robin. I wszystko jak psu w d…

    • Leto nie był zły (w tych 3ch minutach, które mu dali… podobno nakręcili dużo więcej, tylko poszatkowali to nieziemsko – bo to nie film o Jokerze), tylko wizja Jokera z Suicidów była dość nieprzystająca do poprzednich.

  1. Proszę was. Co to do luka pana było. Przecież to nawet nie przypominało aktorstwa tylko parodie sparodiowanej parodii. Błagam wejście aktora z Gotham albo kogoś kto umie naśladować kultowego księcia zbrodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...