Przystanek Woodstock zmienia nazwę. W tym roku odbędzie się Pol’and’Rock Festival

News/Muzyka 08.03.2018
Przystanek Woodstock zmienia nazwę. W tym roku odbędzie się Pol’and’Rock Festival

Przystanek Woodstock zmienia nazwę. W tym roku odbędzie się Pol’and’Rock Festival

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była zmuszona zmienić nazwę organizowanego przez siebie od blisko ćwierć wieku festiwalu muzycznego. Przystanek Woodstock w 2018 roku zastąpi Pol’and’Rock Festival.

Przystanek Woodstock był wyjątkowym festiwalem, który od 2004 roku gościł w Kostrzynie nad Odrą, a wcześniej organizowany był w Czymanowie, Szczecinie, Żarach i Lęborku. Organizatorem imprezy jest Fundacja WOŚP, aczkolwiek – wbrew kłamliwym pogłoskom – festiwal nie jest finansowany z pieniędzy zebranych podczas Orkiestry.

W ostatnich latach do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżały setki tysięcy ludzi z całej Polski i nie tylko, by przez kilka dni świetnie się bawić. Festiwal od zawsze był niebiletowany, a koncerty podczas Przystanku Woodstock dawały gwiazdy światowego formatu.

W tym roku miała odbyć się 24. edycja festiwalu, ale Przystanek Woodstock nie odbędzie się pod dotychczasową nazwą.

Organizatorzy zdecydowali się ją zmienić. Nazwa “Przystanek Woodstock” nawiązywała do amerykańskiego Festiwalu w Woodstocku z 1969 roku, w którym uczestniczyło 400 tys. ludzi.

https://twitter.com/PolAndRockFest/status/971706143226716160

Przystanek Woodstock został zastąpiony przez Pol’and’Rock Festival.

Pojawiła się nawet strona internetowa z nową domeną, na której organizatorzy wyjaśniają powody tej decyzji. Termin, miejsce i formuła imprezy nie uległy zmianie – odbędzie się zgodnie z planem 2, 3 i 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą – ale nie będzie nazywać się już Przystanek Woodstock.

Polacy mogli korzystać z nazwy Przystanek Woodstock przez 23 lata „dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock”. Jak podają jednak w oficjalnym oświadczeniu, nie udało im się uzyskać licencji na tę nazwę na dotychczasowych warunkach:

Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa – fragment oświadczenia podpisanego Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy & Przyjaciele.

Organizatorzy festiwalu przekonują przy tym, że nie mają do nikogo pretensji i wyrażają zrozumienie dla osoby odpowiedzialnej za tę decyzję. Zamiast tego dziękują Michaelowi Langowi za życzliwość i możliwość korzystania z nazwy Woodstock przez tyle lat.

Żywią też nadzieję, że mimo nowej nazwy, miłośnicy muzyki będą kojarzyć Pol’and’Rock Festival z tymi samymi wartościami, które przyświecały Przystankowi Woodstock od samego początku. Z pełnym komunikatem można zapoznać się na stronie polandrockfestival.pl.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (8)

109 odpowiedzi na “Przystanek Woodstock zmienia nazwę. W tym roku odbędzie się Pol’and’Rock Festival”

  1. Bat&Woodstick (kij/pałka/nietoperz i drewniany patyk) by były zdecydowanie bliżej konwencji festiwalu,a patentu na nazwę “Woodstick” nikt nie ma.
    Nazwa wybitnie idiotyczna i wtórna bo przecież z “rock” w nazwie imprez jest hohoho abo i więcej (z dużych chociażby “Rock am Ring”).

  2. “wbrew kłamliwym pogłoskom – festiwal nie jest finansowany z pieniędzy zebranych podczas Orkiestry.”

    Zatem z czego jest finansowany?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...