Przystanek Woodstock zmienia nazwę. W tym roku odbędzie się Pol’and’Rock Festival

News/Muzyka 08.03.2018
Przystanek Woodstock zmienia nazwę. W tym roku odbędzie się Pol’and’Rock Festival

Przystanek Woodstock zmienia nazwę. W tym roku odbędzie się Pol’and’Rock Festival

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była zmuszona zmienić nazwę organizowanego przez siebie od blisko ćwierć wieku festiwalu muzycznego. Przystanek Woodstock w 2018 roku zastąpi Pol’and’Rock Festival.

Przystanek Woodstock był wyjątkowym festiwalem, który od 2004 roku gościł w Kostrzynie nad Odrą, a wcześniej organizowany był w Czymanowie, Szczecinie, Żarach i Lęborku. Organizatorem imprezy jest Fundacja WOŚP, aczkolwiek – wbrew kłamliwym pogłoskom – festiwal nie jest finansowany z pieniędzy zebranych podczas Orkiestry.

W ostatnich latach do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdżały setki tysięcy ludzi z całej Polski i nie tylko, by przez kilka dni świetnie się bawić. Festiwal od zawsze był niebiletowany, a koncerty podczas Przystanku Woodstock dawały gwiazdy światowego formatu.

W tym roku miała odbyć się 24. edycja festiwalu, ale Przystanek Woodstock nie odbędzie się pod dotychczasową nazwą.

Organizatorzy zdecydowali się ją zmienić. Nazwa “Przystanek Woodstock” nawiązywała do amerykańskiego Festiwalu w Woodstocku z 1969 roku, w którym uczestniczyło 400 tys. ludzi.

https://twitter.com/PolAndRockFest/status/971706143226716160

Przystanek Woodstock został zastąpiony przez Pol’and’Rock Festival.

Pojawiła się nawet strona internetowa z nową domeną, na której organizatorzy wyjaśniają powody tej decyzji. Termin, miejsce i formuła imprezy nie uległy zmianie – odbędzie się zgodnie z planem 2, 3 i 4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą – ale nie będzie nazywać się już Przystanek Woodstock.

Polacy mogli korzystać z nazwy Przystanek Woodstock przez 23 lata „dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock”. Jak podają jednak w oficjalnym oświadczeniu, nie udało im się uzyskać licencji na tę nazwę na dotychczasowych warunkach:

Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa – fragment oświadczenia podpisanego Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy & Przyjaciele.

Organizatorzy festiwalu przekonują przy tym, że nie mają do nikogo pretensji i wyrażają zrozumienie dla osoby odpowiedzialnej za tę decyzję. Zamiast tego dziękują Michaelowi Langowi za życzliwość i możliwość korzystania z nazwy Woodstock przez tyle lat.

Żywią też nadzieję, że mimo nowej nazwy, miłośnicy muzyki będą kojarzyć Pol’and’Rock Festival z tymi samymi wartościami, które przyświecały Przystankowi Woodstock od samego początku. Z pełnym komunikatem można zapoznać się na stronie polandrockfestival.pl.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

111 odpowiedzi na “Przystanek Woodstock zmienia nazwę. W tym roku odbędzie się Pol’and’Rock Festival”

 1. Bat&Woodstick (kij/pałka/nietoperz i drewniany patyk) by były zdecydowanie bliżej konwencji festiwalu,a patentu na nazwę “Woodstick” nikt nie ma.
  Nazwa wybitnie idiotyczna i wtórna bo przecież z “rock” w nazwie imprez jest hohoho abo i więcej (z dużych chociażby “Rock am Ring”).

 2. To przypomina działania niemieckich koncernów w Polsce. Najpierw zrobią sklepy z jedną marką a jak się skończą profity podatkowe to zmienią na inną i dalej są profity. Owsik jak zwykle kluczy z ogólnikami i nie podaje żadnych szczegółów operacji. Jakaś enigmatyczna agencja zmienia jakieś warunki jakiejś umowy. Żadnych szczegółów. Bo po co to komu ;-) Jeszcze ktoś się doczepi, że to nie do końca jest tak jak Jurek twierdzi ;-)

  • Czy nienawiść do obcej Ci osoby tak przysłania Twój logiczny ogląd sytuacji? Tak trudno było Ci sprawdzić źródła o których wspomina Owsiak, czyli samych właścicieli marki z USA? Niedawna sprawa sądowa z producentem marihuany, który nazywał swój środek nazwą festiwalu, zakończyła się wygraną, a sami właściciele przy okazji prawnie zablokowali możliwość korzystania z tej nazwy w celach komercyjnych, chyba że wniesie się odpowiednie opłaty i zgodzi na ich zasady. Owsiak tego nie chce, bo mogłoby to wiązać się z niepotrzebnym wpływem amerykańskich właścicieli na polski festiwal. Zastanów się na ile Twój osąd zamglony jest nienawiścią, zanim zaczniesz robić z siebie w sieci kretyna.
   https://www.thewrap.com/woodstock-festival-producers-slap-cannabis-company-with-lawsuit/

   • Widzisz panie rysowniku ;-) Trzymać ołówek jest zdecydowanie prościej niż używać logiki ;-) Może dlatego właśnie smarujesz co ci ślina na język przyniesie i cieszysz się własnym brakiem umiejętności racjonalnego pojmowania rzeczy. Po pierwsze Owsika nie lubię ale na nienawiść to musiałby sobie zasłużyć. A ja mam go tak głęboko w dupie, że nie sądzę aby z tych głębin zaskarbił sobie moje większe zainteresowanie. Po drugie na świecie jest mnóstwo miejscowości nazwanych Woodstock więc skoro Owsik potrafi tak sprytnie kręcić tym interesem to na pewno by sobie poradził z rzekomymi oskarżeniami amerykańskich prawników. Podpisałby umowę z australijskim Woodstock i udawałby, że to festiwal na chwałę aborygenów ;-) Po trzecie Woodstock Ventures czepia się firm, które na Woodstocku zarabiają. A przecież powszechnie wiadomo, że święty Owsik jedynie dokłada do festiwalu ;-) Więc może się nawet z Jankesami podzielić zyskiem ;-) Będą mieli identyczne wpływy bo jednak ciągle zero dzielone na dwa to zero. Po czwarte twórcy Woodstock Ventures to marksiści, dzieci rewolucji 68 – dokładnie tak samo jak marksista Owsik. Więc swojemu krzywdy nie zrobią ;-) Towarzysza Owsika nie ruszą ;-) Widzisz myślicielu ołówkowy jak wiele jest argumentów, że owsikowa historia z Amerykanami nie trzyma się kupy ;-) Chociaż śmierdzi jak wóz gnoju ;-)

 3. “wbrew kłamliwym pogłoskom – festiwal nie jest finansowany z pieniędzy zebranych podczas Orkiestry.”

  Zatem z czego jest finansowany?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...