Walka Finna i Phasmy wyglądała nieco inaczej. Zobacz wyciętą scenę z filmu Ostatni Jedi

News/Film 08.03.2018
Walka Finna i Phasmy wyglądała nieco inaczej. Zobacz wyciętą scenę z filmu Ostatni Jedi

Walka Finna i Phasmy wyglądała nieco inaczej. Zobacz wyciętą scenę z filmu Ostatni Jedi

Z okazji nadchodzącej premiery Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi na Blu-ray i 4K Ultra HD w sieci pojawiła się usunięta scena z filmu. Widzimy w niej alternatywny przebieg walki pomiędzy Finnem a kapitan Phasmą. 

Kapitan Phasma była oficerem Najwyższego Porządku, przydzielonym do bazy Starkiller. Zajmowała się tam szkoleniem korpusu FN, a także u boku Kylo Rena i Huxa dowodziła wojskami. Jej wyróżnikiem była chromowana zbroja, dzięki której z daleka widać ją było na tle innych szturmowców. Phasmę widzieliśmy w jednej z pierwszych scen Przebudzenia Mocy, gdy oddział Najwyższego Porządku zaatakował wioskę Tuanul na planecie Jakku. Tam m.in. pouczyła FN-2187, czyli Finna, by nie zdejmował hełmu bez wyraźnego polecenia.

Phasma z pewnością nie była kluczową postacią w nowej trylogii Gwiezdnych wojen, ale część fanów liczyła na więcej scen z udziałem granej przez Gwendoline Christie postaci. W Przebudzeniu Mocy pojawia się zaledwie w kilku ujęciach. Z kolei w Ostatnim Jedi widzimy ją przede wszystkim podczas walki z Finnem i Rose. Pokonana oficer spada w płomienie, co zapewne skończyło się jej śmiercią.

Teraz mamy okazję zobaczyć wyciętą scenę z udziałem Phasmy.

W najnowszym odcinku The Star Wars Show prowadzący reklamują film Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi, który niedługo ukaże się na Blu-ray i 4K Ultra HD. Z tej okazji udostępniono fragment, w którym Phasma wspina się na platformę, na której znajduje się Finn. Oficer ma zniszczony hełm, co świadczy o tym, że rzecz dzieje się już po scenie znanej z kinowej wersji epizodu VIII. Razem z oddziałem szturmowców otacza granego przez Johna Boyegę bohatera. Ten wspomina moment, w którym razem z Hanem Solo i Chewbaccą pojmali Phasmę i zmusili ją do dezaktywacji tarcz bazy.

Szturmowcy są ewidentnie skonsternowani i wydaje się, że zaraz obrócą się przeciw dowódcy.

Phasma momentalnie unieszkodliwia cały oddział i jest gotowa do zabicia Finna. Co ciekawe, wypowiada te same słowa, co w oryginalnej wersji filmu – „You were always scum”, na co bohater odpowiada „Rebel scum” i strzela do oficera Najwyższego Porządku. Można więc zakładać, że pierwotnie ta scena miała zastąpić krótki fragment tuż przed tym, gdy Phasma spada w płomienie.

Premiera filmu na obu nośnikach nastąpi 27 marca. W Polsce obie wersje trafią do sprzedaży prawdopodobnie w kwietniu tego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Disney poszedł po rozum do głowy i zrobi film „Knights of the Old Republic”. Te historie mogą posłużyć za inspiracje

Już w grudniu do kin trafi „Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker”. Produkcja zamknie sagę o rodzie Skywalkerów, ale nie zakończy współpracy Disneya i Lucasfilmu. Kathleen Kennedy właśnie oficjalnie potwierdziła, że trwają prace nad dziełem związanym z „Knights of the Old Republic”. Co należy wiedzieć o czasach Starej Republiki?

Felieton/Film 17.04.2019

Dołącz do dyskusji (2)

7 odpowiedzi na “Walka Finna i Phasmy wyglądała nieco inaczej. Zobacz wyciętą scenę z filmu Ostatni Jedi”

  1. najgorszy film jaki w życiu widziałem..totalne dno….żadna dodatkowa scena tego nie naprawi…btw…pozdrowienia dla latającej Lei…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...