Jurassic World: Alive jest nowym klonem Pokemon GO. Tym razem zamiast kolorowych stworków posiadacze smartfonów mają ganiać za prawdziwymi dinozaurami.

Pokemon GO w lipcu 2016 roku wyciągnęło setki milionów ludzi na ulice. Przez kilka tygodni cały świat fascynował się łapaniem wirtualnych stworków. Konieczność wyjścia na dwór, by grać oraz wsparcie dla trybu poszerzonej rzeczywistości były największymi wyróżnikami produkcji Niantic.

Powstanie klonów tak popularnej gry było tylko kwestią czasu.

Niemal od razu pojawiły się napisane na kolanie produkcje bazujące na pomyśle wykorzystanym w Pokemon GO. Oczywiście żadna z takich ordynarnych kopii nie okazała się sukcesem. Za sukcesem gry Niantic stoi przede wszystkim marka wypromowana już dwie dekady wcześniej przez Nintendo.

Twórcy gier mobilnych zrozumieli, że tylko powiązanie gry w poszerzonej rzeczywistości ze znaną marką może im zapewnić sukces. Na odpowiedź na Pokemon GO z prawdziwego zdarzenia jednak jeszcze czekamy, a obecnie rozwijanych jest już kilka takich projektów.

Gry w poszerzonej rzeczywistości na wzór Pokemon GO przygotowywane są już we współpracy z właścicielami takich marek jak The Walking Dead czy Pogromcy Duchów. Niantic pracuje zresztą już nad kolejną grą w uniwersum Harry’ego Pottera. A na tym nie koniec.

jurassic world alive pokemon go gra 3

Jurassic World: Alive pozwoli łapać dinozaury.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zadebiutuje nowa gra, ale można spodziewać się premiery na wiosnę, czyli na chwilę zanim do kin trafi film Jurassic World: Fallen Kingdom. Zadaniem graczy będzie wyśledzenie w prawdziwym świecie dinozaurów, które uciekły z wyspy Nublar.

Rozgrywka pewnie bliźniacza do Pokemon GO. Zamiast rzucać w nie dwukolorowymi kulkami, polujący na gady będą wysyłać w ich stronę drony zbierające DNA. Dzięki temu będą mogli modyfikować genetycznie swoje własne stwory i wykorzystywać je do walki z innymi graczami.

Nie tylko opis Jurassic World: Alive brzmi znajomo, ale też zrzuty ekranu prezentują niemal taki sam interfejs jak Pokemon GO. Pojawią się nawet… inkubatory do wykluwania stworków z jajek. Nie wróżę jednak grze sukcesu. Hype, jaki wzbudziło Pokemon GO blisko dwa lata temu, jest nie do powtórzenia.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

85 odpowiedzi na “Jurassic World: Alive jest nowym bezczelnym klonem Pokemon GO”

 1. Bezczelny? To przynajmniej ma jakiś większy sens a pozatym jak ktoś nie lubi pokemonów to może w to zagrać.

 2. Gra już jest do pobrania i powiem że dużo bardziej mi się podoba. Pokemon Go mogło by się dużo nauczyć. AR robi mega wrażenie

 3. Jedyny klon tutaj to autor tych wypocin i to kiepski klon . JWA to gra w systemie pley and GO i z pokemonami nie ma za wiele wspólnego
  1. Takie porównywanie że klon to jak gadanie że każdy kolejny FPS który powstał po 1 fpsie to klon a to są gry z gatunku FPS bazujące na takim systemie.
  2. To jest recenzja pokemonów czy JWA? Pytam bo więcej tu o Pokemonach niż dinozaurach.
  3. Jak już piszesz o JWA to nie pisz bredni, jakie inkubatory do otwierania jajek xD pograj najpierw w grę a nie opisuje jej na podstawie scrina czy filmiku…
  4.Pokemony do 2017 to było tylko łażenie i łapanie stworów dopiero po pojawieniu się takiej konkurencji jak Draconius GO( polecam niebo lepsze niż pokemon i mimo nowatorskiego świata bez zaplecza jak pokemony wybiła się gra tak mocno że twórcy pokow ze strachu do sądu poszli i przegrali) coś się ruszyło i po 2 latach ciszy (nie licząc dodawania nowych stworów) pokemony zaczęły się “rozwijać” a raczej wprowadzać do gry elementy które miała już konkuręcja. Także nie rób sztucznie reklamy pokow pisząc że nie ma godnego konkurenta a JWA nie jest żadnym zagrożeniem bo to nie prawda. Jakby pokemony były bezkonkurencyjne to ich producęci nie chcieli by się pozbyć konkurencji sądami bo robiąc lepszą grę nie potrafią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...