Już niedługo rozpocznie się wysyłka cyfrowych listów do młodych czarodziejów. Harry Potter: Hogwarts Mystery, czyli gra RPG na urządzenia mobilne w świecie wymyślonym przez J.K. Rowling, otrzymała nowy trailer. Zadebiutuje już na wiosnę.

Seria książek o Harry’m Potterze rozpoczęła się w ubiegłym wieku, a J.K. Rowling skończyła snuć swoją 7-tomową opowieść już 11 lat temu. Nawet seria filmów na ich podstawie, na którą składało się 8 wydawanych co roku filmów, została zakończona w 2011 roku.

Fascynacja wymyślonym przez pisarkę światem jednak nie przebrzmiała. Hollywood wydaje prequele osadzone w tym uniwersum w ramach cyklu Fantastyczne zwierzęta. Do tego już na wiosnę posiadacze smartfonów otrzymają cyfrowe listy, które pozwolą przeżyć im swoją własną przygodę w szkole Magii.

Listów z zaproszeniem do Hogwartu nie przyniesie Sowa, tylko internet.

W książkach Rowling zaproszenia do szkoły Czarodziejów przynosiły magiczne Sowy. Mamy jednak XXI wiek, a informację o udostępnieniu nowej gry w uniwersum Harry’ego Pottera, która pozwoli wcielić się w ucznia szkoły czarodziejów, otrzymamy w ramach wiadomości ze sklepu z aplikacjami po wstępnej rejestracji.

Harry Potter: Hogwarts Mystery skrywa paradoksalnie coraz mniej tajemnic. Do sieci trafiają kolejne materiały promocyjne. Wiemy już, jak będzie wyglądał system tworzenia postaci oraz jak będzie przebiegać ceremonia przydziału gracza do jednego z domów w Hogwarcie.

Dzisiaj pojawił się zupełnie nowy zwiastun Harry Potter: Hogwarts Mystery, który możecie obejrzeć powyżej.

Widać na nim mnóstwo znanych fanom serii o Harry’m Potterze postaci. Gra jest osadzona fabularnie w latach 80. ubiegłego wieku, więc w czasach, gdy Harry’ego, Rona i Hermiony nie było jeszcze na świecie, ale jednym z bohaterów niezależnych będzie starszy brat Rona, Bill Weasley.

W nowej mobilnej produkcji pojawią się też tacy bohaterowie jak Nymphadora Tonks czy Hagrid oraz profesorowie, m.in. Snape i Dumbledore. Dokładna data premiery gry nie jest jeszcze znana, ale twórcy ze studia Jam City podają, że Harry Potter: Hogwarts Mystery pojawi się „na wiosnę”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

7 odpowiedzi na “Zbliża się Harry Potter: Hogwarts Mystery. Nowy trailer prezentuje fragmenty rozgrywki”

  1. Ej lulki, ale czy przypadkiem Snape nie zaczął pracować dla Dumbledore’a dopiero jak dowiedział się o planach V odnośnie Harrego?

    • Ziomeczek, ja w tym uniwersum nie siedzę jakoś głębowko, jednak to nie tak, ze Snape od początku chronił cHarrego i kumoterzył się z Dumbledorem? Nie był on wtyką u śmierciożerców przez cały czas? Mogę się mylić bo od 5 części filmów to głównie Hermiona skupiła moją uwagę.

      • Był on wtyką dopiero od kiedy dowiedział się, że jego prawowity pracodawca (V) chciał zabić jego ukochaną (matkę Harrego) i dopiero wtedy zmienił strony i w sumie jak to napisałem to skminiłem, że Harry urodził się w latach 80 czyli wszystko jest ok. Ja pierdzielę ale jestem stary.

        • No właśnie, Harry urodził się w 1980 roku, więc błąd jest w artykule (Gra jest osadzona fabularnie w latach 80. ubiegłego wieku, więc w czasach, gdy Harry’ego, Rona i Hermiony nie było jeszcze na świecie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...