Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać. ‘Allo ‘Allo! trafi do serwisu Showmax

News/Seriale 27.02.2018
Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać. ‘Allo ‘Allo! trafi do serwisu Showmax

Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać. ‘Allo ‘Allo! trafi do serwisu Showmax

Kiedy Przyjaciele trafiali do Netfliksa, zrobiłem na Spider’s Web Rozrywka listę sitcomów, które również chętnie zobaczyłbym w streamingu. Jedno z marzeń niebawem się ziści.  

Showmax to świetnie prowadzona platforma, ale brakuje jej nieco bogactwa programowego. Jakiś czas temu dowodziłem, że do Polski wprowadzają ją w sposób genialny, natomiast ramówka na tle konkurentów z Netflix i HBO wygląda dość ubogo. Być może jednak czeka nas nowa ofensywa programowa.

Jednym z jej przejawów ma być ‘Allo ‘Allo!. W mojej ocenie serial-legenda. Pamiętam, że miałem trzy lata i zaśmiewałem się przy nim razem z moim tatą i moją babcią, którzy byli fanami serialu. Jeśli ‘Allo ‘Allo! dawało radę połączyć przed telewizorem zięcia i teściową (a nie przepadają za sobą), to musiało być naprawdę dobrze.

‘Allo ‘Allo! powraca.

Potem jeszcze serial transmitowała TVP2, gdy byłem w klasie maturalnej. Razem z kolegami z klasy odgrywaliśmy między sobą najlepsze gagi i scenki. Jestem niezwykle ciekawy, jaki będzie mój odbiór ‘Allo ‘ Allo! dzisiaj, gdy zbliżam się do trzydziestki.

Szkoda, że nie pamiętam jak wyglądała premiera serialu. To musiało być ciekawe doświadczenie i pewnie jedna z pierwszych prób oderwania II wony światowej od atmosfery patosu i wielkiej tragedii. Komediowe przedstawienie nazistów i kolaborujących z nimi Francuzów pokazywało wojnę inaczej, niż znaliśmy ją z ówczesnego kina czy podręczników historii.

Jeżeli pamięć mnie nie zawodzi, to ‘Allo ‘Allo! przedarło się na kilka dobrych lat do języka powszechnego. Ludzie witali się żartobliwym “Dziń dybry”, gdzieniegdzie dało się słyszeć nawiązania do najbardziej wyrazistych bohaterów czy jednego z najsłynniejszych obrazów w dziejach popkultury.

Po tym jak Friends trafili do Netfliksa, w blisko dwa miesiące obejrzałem 7 sezonów. Nie zawsze z uwagą, czasem po prostu puszczałem sobie w tle, bo lubiłem słuchać ukradkiem o przygodach ulubionych bohaterów. Teraz najpewniej będę sobie to miksował z ‘Allo ‘Allo!, które w Showmax pojawi się w okolicach 29 marca. I to jest bardzo mocne zagranie, a sama usługa znowu przyciągnie mnie do siebie jakimś serialem, co – przyznam – nie zdarza jej się za często.

Teksty, które musisz przeczytać:

Serial „Wielka” od HBO to niejedyna satyra bawiąca się historią. Najciekawsze historie alternatywne na wesoło

Na platformie HBO GO zadebiutował właśnie nowy serial satyryczny pt. „Wielka”. Produkcja w teorii pokazuje dojście do władzy przez Katarzynę Wielką, ale twórcy już w napisach początkowych przyznają, że ta historia jest tylko „okazjonalnie prawdziwa”. Kino i telewizja dostarczyły nam przez lata więcej podobnych produkcji komediowych niż mogłoby się wydawać.

Top/Seriale 15.05.2020

Dołącz do dyskusji (6)

20 odpowiedzi na “Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać. ‘Allo ‘Allo! trafi do serwisu Showmax”

  1. Ciekawi mnie jakie nastroje towarzyszyły premierze, ale mimo wszystko cieszę się, że serial powstał. Tylko w Anglii mogli sobie pozwolić na takie coś.

  2. Po wielu latach w moim przypadku stosunek nie zmienił się nic a nic. Jak nie przepadałem tak nie przepadam. A BBC każdego ranka urządza pokazy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...