Nareszcie! HBO GO bez umów z operatorami możemy zobaczyć już w marcu

News/Film 21.02.2018
Nareszcie! HBO GO bez umów z operatorami możemy zobaczyć już w marcu

Nareszcie! HBO GO bez umów z operatorami możemy zobaczyć już w marcu

Uwolnione HBO GO, dostępne bez obowiązkowych umów z operatorami, nadchodzi wielkimi krokami i jest bliżej, niż myśleliśmy. Premiera możliwa już w marcu.

Grę o tron, Westworld, czy Watahę trudno było obejrzeć na życzenie. Produkcje są dostępne w HBO GO, ale serwis cały czas jest dystrybuowany jako dodatkowa opcja przy umowach z operatorem sieci kablowej, satelitarnej, czy telekomunikacyjnej. To sprawia, że wiele osób odbiło się od serwisu i odwróciło się w stronę konkurencji, która nie narzuca dodatkowych wymogów.

O „uwolnieniu” HBO GO, czyli dostępnie bez dodatkowych zobowiązań słyszeliśmy już pod koniec roku. Szymon Radzewicz pisał wówczas, że pytanie „czy?“ przestało być aktualne. Teraz pozostaje jedynie: „kiedy?“. Wygląda na to, że mamy odpowiedź.

HBO GO bez umów z operatorami ma być dostępne już od marca.

Już w przyszłym miesiącu – według najnowszych doniesień – HBO GO ma zacząć działać na takich zasadach jak Netflix czy Showmax, a więc dostęp do usługi będzie mógł wykupić każdy zainteresowany, bez dodatkowych umów z operatorami. Do takich informacji dotarł serwis vodnews.pl, choć samo HBO na razie niczego nie potwierdza.

Warto przypomnieć, że w Europie HBO GO zostało „uwolnione” już na wielu rynkach, w tym w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Holandii, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Polska byłaby największym środkowoeuropejskim rynkiem, na którym HBO GO działa niezależnie.

Ma być taniej niż w Netfliksie.

Miesięczny dostęp do HBO GO ma kosztować mniej niż Netflix, co byłoby bardzo dobrą wiadomością. Obecnie w Netfliksie są dostępne trzy plany cenowe: 1 ekran SD za 34 zł, 2 ekrany HD za 43 zł i 4 ekrany UHD za 52 zł. Dla porównania, w Czechach uwolnione HBO GO kosztuje 199 koron, czyli niecałe 32 zł. Myślę że taki poziom cenowy przywitalibyśmy nad Wisłą z otwartymi ramionami.

Na razie nie wiadomo, co stanie się z obecną formą dystrybucji bazującą na współpracy z operatorami. Najprawdopodobniej obie formy będą istniały równolegle, przynajmniej przez jakiś czas.

Pozostaje czekać do marca. Jeśli informacje się potwierdzą, rynek VOD w Polsce może czekać spore przetasowanie.

Aktualizacja

Otrzymaliśmy odpowiedź od HBO w tej sprawie. Zgodnie z przewidywaniami, na razie polski oddział niczego nie potwierdza, ani niczemu nie zaprzecza. HBO poinformuje o tym, kiedy HBO GO będzie dostępny bezpośrednio dla konsumentów w Polsce. Czekamy!

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (39)

375 odpowiedzi na “Nareszcie! HBO GO bez umów z operatorami możemy zobaczyć już w marcu”

    • fajnie tylko ze ta apka jest do starego serwisu HBO gdzie aby sie zalogowac potrzebny jest PIN operatora. Teraz jak ktos wezmie HBO bez operatora to juz PINu nie dostanie, wiec apka troche bezuzyteczna na dzien dzisiejszy.

     • Nie uzywalem zadnego PINu. Wystarczy wybrac dostawce uslugi (NC+ w moim przypadku), podac login i haslo.

     • Srutu-tutu, aplikacja “HBO GO_0.0.59.apk” nie ma opcji loginu poprzez email/haslo. Od razu pyta o PIN, mozna to pominac ale w menu glownym w opcji Logowanie znowu zapyta o PIN. Nie ma mozliwosci wybrania operatora, mozna wybrac tylko kraj oraz jezyk.

      W aplikacji mobilnej, zgadza sie, mozna logowac sie poprzez wybranie operatora/login(pin) lub poprzez email/haslo. Ale to inna aplikacja a na TV wyswietla sie odwrocona o 90′ stopni albo rozciagnieta do pelnego ekranu.

     • Popsuło się już na mi box. Pokazuje tylko ekran wyboru kraju. Nie wiem z tym pinem może i był ale to chyba z apki mobilnej przepisałem jak już. Teraz działa mi tylko streaming na Chromecast w mi box. O dziwo dziala. Z iOS nie ma problemu wcale.

 1. W tym tygodniu wybierajac sie w 10 godzinny lot odkrylem najwieksza wade HBO GO – zadnej opcji offline,w 2018 to sa jakies jaja..

 2. Akurat bo uwierzę, fake newsy jakieś. Polaka to trzeba jak owce czyli za nogi i golić do skóry… pewnie będzie kosztowało 45zł… w ipli jest już pakiet hbo go za 35zł ale nie wiem czy są jakieś zobostrzenia durnowate jak w player+

 3. Do tych informacji trzeba podejść z rezerwą. Już były plotki o grudniu, o nowym roku – teraz przyszedł czas na marzec. No zobaczymy. Byłoby fajnie, chociaż jeśli chodzi o aplikację w TV, to jest przekoszmarna w stosunku do tego co oferuje Netflix. Może i to poprawią, ale to może być głębsza sprawa niz tylko apka, może serwery ich też wymagałyby ostrej modernizacji.

 4. nie poprawią apkę na zwykłego androida żeby na nie dotykowych ekranach można było się zalogować. Mam androidboxa i nie mogę przesunąć ani wybrać nic z listy dostępnych operatorów u którego mam usługę wykupioną.

  • Dokładnie w grudniu mówili to samo, że od nowego roku. Kończy mi się umowa z PLAY – już ją wypowiedziałem (trzymałem tylko dla HBO GO) w maju mogę zostać na lodzie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...