Reżyser opowiada o alternatywnym zakończeniu Czarnej Pantery

News/Film 21.02.2018
Reżyser opowiada o alternatywnym zakończeniu Czarnej Pantery

Reżyser opowiada o alternatywnym zakończeniu Czarnej Pantery

Wygląda na to, że pierwotnie Czarna Pantera miała zakończyć się inną sceną. Twórca filmu, Ryan Coogler, zdradził, który fragment miał być ostatnią sceną.

Uwaga! Niniejszy materiał zawiera spoilery z filmu Czarna Pantera.

Finałową sekwencją najnowszego filmu MCU jest wizyta T’Challi i Shuri w Oakland. Rodzeństwo stoi przed blokiem, w którym ich ojciec, król T’Chaka, zabił swojego brata – N’Jobu. Obecny władca Wakandy informuje, że kupił ten oraz sąsiednie budynki i zamierza otworzyć tu centrum informacji o swoim państwie. Po chwili na pobliskich boiskach do koszykówki ląduje wakandyjski statek. Wehikuł budzi natychmiastowe zaciekawienie dzieci, jednak jedno z nich jest wyraźnie bardziej zainteresowane samym T’Challą. Patrzący na władcę z niedowierzaniem i uwielbieniem chłopak jest ostatnim ujęciem filmu.

Jednak Czarna Pantera miała zakończyć się inaczej.

Reżyser Ryan Coogler w The Empire Film Podcast wyznał, że pierwotnie scenariusz przewidywał inne zwieńczenie całości. Ostatnim fragmentem filmu miała być scena umieszczona pomiędzy napisami końcowymi. W tej sekwencji widzimy wizytę delegacji Wakandy na posiedzeniu na posiedzeniu Organizacji Narodów Zjednoczonych. T’Challa zapowiedział w nim otwarcie swojego kraju na stosunki polityczno-gospodarcze z resztą świata oraz podzielenie się swoją wiedzą i zasobami.

Czarna Pantera alternatywne zakończenie

Coogler tak tłumaczył swoją decyzję:

Ta scena prawie stała się zakończeniem. Rozważaliśmy wiele różnych sposobów, jak skończyć film. Temat ONZ odchodził i wracał, pojawiła się też wersja, w której przemówienie poprzedzało sceny z Oakland. Ale skupiliśmy się na tym, jak chcemy, by ten film się zakończył? Wróciliśmy więc do tej symetrii i stanęło na bardziej poruszającej wersji. Zapytaliśmy samych siebie: „kto będzie bardziej poruszony emocjonalnie: ten chłopak czy ludzie z ONZ?” Kto będzie mieć większe znaczenie dla T’Challi, z kim poczuje bliższą więź?

Wydaje się to dobrym rozwiązaniem, bo scena w ONZ nastraja już przed kolejnym filmem MCU.

W dzieleniu się osiągnięciami chodzi przede wszystkim o wibranium, najtrwalszy metal na Ziemi, z którego czerpie cała technologia Wakandy. Wykorzystanie tego surowca może być ważnym elementem w filmie Avengers: Wojna bez granic, w którym planeta zostaje zaatakowana przez Thanosa.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...