Bill Gates zagra w Teorii wielkiego podrywu. Nie będzie to pierwszy gość ze świata nauki i techniki

Artykuł/Seriale 21.02.2018
Bill Gates zagra w Teorii wielkiego podrywu. Nie będzie to pierwszy gość ze świata nauki i techniki

Bill Gates zagra w Teorii wielkiego podrywu. Nie będzie to pierwszy gość ze świata nauki i techniki

Teoria wielkiego podrywu to całkiem udany sitcom o perypetiach grupki nerdowatych naukowców. Nic więc dziwnego, że w końcu udało się namówić do gościnnego występu króla okularników, a więc Billa Gatesa.

Teorii wielkiego podrywu nie oglądam już od dawna. Mam wrażenie, że ten niegdyś bardzo dowcipny serial się już wypalił i męczy zamiast bawić. Swoje zdanie będę miał okazję zweryfikować, bo na pewno zechcę obejrzeć odcinek, w którym wystąpi były szef Microsoftu. Jak informuje Deadline, miliarder pojawi się w jednym z odcinków 11. sezonu, jakie będą wyemitowane w marcu. Niestety, nie wiemy, w którym dokładnie, wiadomo jednak, że Gates zagra samego siebie.

Współzałożyciel Microsoftu pojawi się w pracy Penny (Kaley Cuoco), która jest zatrudniona jako przedstawicielka sprzedażowa firmy farmaceutycznej. Jak tylko jej kumple i główni męscy bohaterowie serialu się o tym dowiedzą, mają wychodzić sami z siebie, aby doprowadzić do spotkania z ich idolem.

To drugi występ Gatesa w telewizyjnej produkcji fabularnej. Po raz pierwszy pojawił się w serialu Fraser. Teoria wielkiego podrywu za to bardzo chętnie zaprasza ciekawych gości, Bill Gates wieńczy ich bardzo długą listę. Kto jeszcze pojawił się w serialu?

Nie tylko Bill Gates. Również i te znane postacie wystąpiły gościnnie w serialu Teoria wielkiego podrywu.

Elon Musk

Bill Gates Teoria wielkiego podrywu

Szef SpaceX i Tesli, a także współzałożyciel PayPala, pojawił się dwukrotnie w uniwersum Teorii wielkiego podrywu. Po raz pierwszy w odcinku The Platonic Permutation, gdzie wspólnie z Howardem rozdawał żywność bezdomnym. Po raz drugi, w spin-offie Young Sheldon w odcinku A Patch, A Modem, and a Zantac, w którym notatki Sheldona pomogły mu w budowie nowej rakiety dla SpaceX.

Adam West

Bill Gates Teoria wielkiego podrywu

Aktor grający pierwszego serialowego Batmana pojawił się na urodzinach Sheldona w odcinku The Celebration Experimentation. Z odcinka dowiadujemy się, między innymi, że West uważa Michaela Keatona za najlepszego Batmana i że strój Westa nie zawierał sztucznych mięśni.

James Earl Jones i Carrie Fisher

Bill Gates Teoria wielkiego podrywu

Gwiazdy klasycznych Gwiezdnych wojen pojawiają się w siódmym sezonie serialu, grając samych siebie. Sheldon spędza wieczór swoich marzeń z człowiekiem odpowiedzialnym za głos Dartha Vadera i Mufasy. Do nocnych atrakcji należało, między innymi, budzenie Carrie Fisher. Bohaterowie dzwonili do jej drzwi, kiedy ta już dawno zasnęła.

Steve Wozniak

Bill Gates Teoria wielkiego podrywu

W odcinku The Cruciferous Vegetable Amplification Sheldon postanawia udowodnić przydatność jego wynalazku – Shelbota – przez pokazanie go znacznie fajniejszemu od Steve’a Jobsa Wozniakowi. Współzałożyciel Apple’a faktycznie jest pod wrażeniem, wspólnie z Sheldonem żartuje z golfów Jobsa, a na koniec oferuje złożenie autografu na jego kolekcjonerskim Apple II.

Buzz Aldrin

Bill Gates Teoria wielkiego podrywu

Członek załogi Apollo 11 i drugi człowiek, jaki stanął na Księżycu, pojawił się w odcinku The Holographic Excitation, gdzie… wręcza cukierki podekscytowanym głównym bohaterom z okazji Halloween.

Stephen Hawking

Bill Gates Teoria wielkiego podrywu

Kojarzony z teorią wielkiego wybuchu naukowiec musiał się w końcu pojawić w serialu The Big Bang Theory. I faktycznie, pojawił się, nawet dwukrotnie. Jego głos mogliśmy usłyszeć w odcinku The Extract Obliteration, a osobiście wystąpił w The Hawking Excitation, gdzie recenzował pracę Sheldona na temat bozonu Higgsa.

Stan Lee

Bill Gates Teoria wielkiego podrywu

Twórca jednych z najbardziej rozpoznawalnych komiksów na świecie spotyka się z większością głównych bohaterów w odcinku The Excelsior Acquisition podczas promowania jego nowego dzieła. Większością, bo Sheldon – ku swojej rozpaczy – nie mógł się pojawić na spotkaniu z uwagi na wezwanie do sądu. Panu Lee obrywa się też od Raja, który narzeka na jego aliteracyjne nazewnictwo superbohaterów.

Neil deGrasse Tyson

Bill Gates Teoria wielkiego podrywu

Astrofizyk znany z prowadzenia programu Cosmos: A Spacetime Odyssey pojawia się w odcinku The Apology Insufficiency, w którym Sheldon jest śmiertelnie obrażony na naukowca z uwagi na jego rolę w usunięciu Plutona z rejestru planet. Sheldon, jak sam przyznaje, Plutona bardzo lubił…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

21 odpowiedzi na “Bill Gates zagra w Teorii wielkiego podrywu. Nie będzie to pierwszy gość ze świata nauki i techniki”

  1. Skoro padają nazwisko aktorów grających tam samych siebie nie można zapomnieć o znienawidzonym przez Sheldona Willu Wheatonie :)
    Było też paru innych aktorów z Star Trek ale nie występowali tak często jak Wil

  2. Może nie tyle męczy co odeszli do “świata nauki i techniki” na rzecz…zbyt typowego serialu komediowego o niczym, a raczej o związkach. Drudzy Przyjaciele w innych realiach, przez co serial stracił na jakości, przestał się wyróżniać. Bo przecież trzeba było na siłę popchnąć fabułę w stronę – wszyscy mają partnerów, większość traci swoje charakterystyczne cechy itd. Nie jest tragicznie, ale sami celowo poprzez obrany kierunek odchodzą od tego co wyróżniało trochę ten serial.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...