Czarna Wdowa ma dostać własny film. Scarlett Johansson może podziękować Wonder Woman i Czarnej Panterze

Artykuł/Film 19.02.2018
Czarna Wdowa ma dostać własny film. Scarlett Johansson może podziękować Wonder Woman i Czarnej Panterze

Czarna Wdowa ma dostać własny film. Scarlett Johansson może podziękować Wonder Woman i Czarnej Panterze

Fani komiksów marzą o filmie poświęconym postaci Black Widow od blisko dekady. Niewykluczone, że wreszcie doczekamy się produkcji Czarna Wdowa, w której główną rolę zagra Scarlett Johansson. I nic dziwnego. Wonder Woman przetarła szlaki, a Czarna Pantera udowodnił, że fani Marvela są otwarci na zmiany.

Czarna Wdowa jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci kobiecych w komiksach Marvela. Natasha Romanoff debiutowała w papierowych zeszytach już w latach 60. ubiegłego wieku. W przeciwieństwie do innych członków formacji Avengers nie ma supermocy. Nadrabia umiejętnościami.

Kim jest Czarna Wdowa?

Romanoff jest świetnie wyszkolonym rosyjskim szpiegiem. W komiksach Black Widow debiutowała jako przeciwnik Iron Mana, ale finalnie wypowiedziała posłuszeństwo swoim mocodawcom i opowiedziała się po stronie Stanów Zjednoczonych i wstąpiła do formacji Avengers. Była też agentką T.A.R.C.Z.Y.

Czarna Wdowa przez lata była członkiem wielu superbohaterskich organizacji. W zeszłym roku zginęła podczas komiksowego crossovera Secret Empire. Śmierć w uniwersum Marvela nie jest jednak permanentna, więc zapewne niedługo bohaterka powróci. Wygląda na to, że już w 2020 roku będzie ku temu świetna okazja.

Avengers

Black Widow w Marvel Cinematic Universe.

W ramach MCU bohaterka pojawiła się w filmie Iron Man 2 z 2010 roku. Czarna Wdowa została jedną z założycielek filmowej formacji Avengers obok Kapitana Ameryki, Iron Mana, Hulka i Hawkeye’a. Wbrew licznym plotkom nie poświęcono jej jednak osobnej produkcji.

Kolejne filmy Marvela skupiały się na protagonistach płci męskiej. Scarlett Johansson, wcielająca się w Black Widow, pojawiała się jedynie jako jedna z bohaterek w filmach Avengers (2012), Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014), Avengers: Czas Ultrona (2015) i Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016).

Scarlett Johansson ma dostać wreszcie swój własny film w ramach MCU.

Marvel jakiś czas temu spauzował z zapowiadaniem kolejnych filmów. Avengers: Infinity War i jego kontynuacja zapewne wywrócą filmowe uniwersum Marvela do góry nogami, a Disney buduje wokół ich fabuły otoczkę tajemnicy. Chris Evans, czyli filmowy Kapitan Ameryka, ma jednak nieco za długi język.

Aktor po premierze filmu Czarna Pantera – który okazał się oszałamiającym sukcesem – wypowiedział się na temat nadchodzących produkcji, w których głównym bohaterem nie jest biały mężczyzna. Wymieniony został przez niego zapowiedziany już obraz poświęcony Kapitan Marvel i… film poświęcony Black Widow.

Po raz pierwszy o filmie Black Widow słyszymy jak o projekcie, który faktycznie jest w realizacji.

Disney jak na razie nie zapowiedziały tej produkcji, ale Chris Evans zdaje się być pewny, że obraz jest w planie wydawniczym Marvela, a patrząc na aktualny kalendarz premier, obraz mógłby trafić do kin już w 2020 roku. To byłaby świetna wiadomość po latach spekulacji i niezrealizowanych obietnic.

Kevin Feige, czyli szef Marvel Studios, po raz pierwszy o szansie na nakręcenie takiego filmu wspominał w 2016 roku. Scarlett Johansson zapowiedziała wtedy, że z chęcią wzięłaby udział w przedsięwzięciu, jeśli tylko udałoby się odpowiednio dobrać termin.

Marvel najwidoczniej wreszcie dojrzał do tego, by członkini Avengersów stanęła na własne nogi.

Z pewnością termin, w którym Chris Evans tak otwarcie mówi o nowym filmie, nie jest przypadkowy. Produkująca filmy na licencji DC wytwórnia Warner Bros. udowodniła w zeszłym roku dzięki Wonder Woman, że film na podstawie komiksów z kobietą w głównej roli może osiągnąć świetne wyniki.

Marvel najwidoczniej jest wreszcie gotowy, by wprowadził w swoich filmach więcej różnorodności. Do premiery Kapitan Marvel, która dostanie swój film przed Black Widow, zostało jeszcze nieco czasu, ale Czarna Pantera, czyli pierwsza produkcja o czarnoskórym superbohaterze, bije właśnie kolejne rekordy.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Czarna Wdowa w swoim filmie zostanie sportretowana w odpowiedni sposób.

W przypadku poprzednich produkcji Marvela można było mieć Disneyowi sporo za złe, bo z silnej kobiety zrobił postać, którą waleczni mężczyźni musieli wybawiać z opresji.

Rozzłościło to fanów, którzy w tej postaci widzieli kogoś więcej, niż tylko dodatek do męskiej kadry Avengersów. Mam nadzieję, że Disney nie popełni ponownie tego błędu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Chris Pratt twierdzi, że „Jurassic World 3” będzie jak „Avengers: Endgame”. To porównanie jest równie szalone, co śmieszne

Marvel Cinematic Universe to największy filmowy sukces ostatniej dekady, więc nie dziwi, że seria znalazła wielu naśladowców.  Pusty śmiech budzi jednak porównanie Chrisa Pratta, który zestawił „Avengers: Koniec gry” z „Jurassic World 3”. Na taki sukces trzeba zapracować wieloma świetnymi filmami, a seria o dinozaurach ma tylko jeden.

Opinia/Film 21.02.2020

Dołącz do dyskusji (3)

39 odpowiedzi na “Czarna Wdowa ma dostać własny film. Scarlett Johansson może podziękować Wonder Woman i Czarnej Panterze”

  1. Ciężki temat. Natasha w MCU jest pisana na postać poboczną. Dla mnie jest ona totalnie nijaka. Fajnie działała z Kapitanem Ameryką w Zimowym Żołnierzu, jednak całą reszta jej ról, była przyzwoita. Niestety to nie T’CHala który zaciekawił mnie kilkoma zdaniami zanim wskoczył w strój Czarnej Pantery w Civil War, czy Hawkeye który jest o wiele ciekawszy w MCU niż Wdowa. Ciężko będzie zrobić film, jednak jeżeli wieżyc planom MCU (filmy z uniwersum mają być bardziej samodzielne, jak Black Panther czy Strażnicy Galaktyki), to dobry reżyser może zrobić z niej jakąś ciekawą postać.

  2. Moment po Panterze dobry. Ale tak, czy siak o kilka lat za późno… jakkolwiek dla samej Scarlett jeszcze nie jest za późno ;) Tylko czuję, że sama historia nie urzeknie i otrzymamy klasyczny schemat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...