Marvel rozbija bank. Czarna Pantera zdominowała box office

News/Film 19.02.2018
Marvel rozbija bank. Czarna Pantera zdominowała box office

Marvel rozbija bank. Czarna Pantera zdominowała box office

W Marvel Studios już mogą gratulować sobie sukcesu. Czarna Pantera zaliczyła świetny weekend otwarcia w światowych kinach, bijąc przy tym kilka rekordów.

18. film z uniwersum Marvela miał być czymś nowym we współczesnym kinie superbohaterskim i faktycznie, wnosi kilka świeżych elementów. Wreszcie mamy obsadę złożoną głównie z czarnoskórych aktorów, czarnoskórego reżysera oraz globalny kontekst historyczno-społeczny. O filmie było głośno na długo przed premierą, i to nie tylko w środowiskach Afroamerykanów. Medialny szum przełożył się na znakomity wynik box office.

Czarna Pantera zakończyła pierwszy weekend z wynikiem 361 mln dol.

W Stanach Zjednoczonych w ciągu trzech dni film zarobił 192 mln dol., a więc ponad połowę całej sumy. W samej Wielkiej Brytanii dochody sięgnęły niecałych 25 mln dol. – więcej niż Iron Man, Thor czy Ant-Man zarobiły przez cały okres wyświetlania. Warto też zaznaczyć, że Amerykanie obchodzą dziś święto Presidents’ Day, przez co ich weekend jest wydłużony. Disney szacuje, że poniedziałek może przynieść dodatkowe 26 mln dol. wpływów z biletów.

Dzięki takim rezultatom Czarna Pantera uzyskała 15. najlepsze otwarcie w historii, i to pomimo faktu, że film nie był wyświetlany w Rosji, Chinach czy Japonii. Jednocześnie jest to piąty wynik w USA, gdzie z serii MCU tylko Avengers zdołali zarobić więcej (207 mln dol.). Zainteresowanie Amerykanów przełożyło się jednak na najlepszy lutowy weekend za oceanem. Obraz Ryana Cooglera wyprzedził wcześniejszego rekordzistę, Deadpoola, o ponad 60 mln dol.

Czarna Pantera ma za sobą także najlepsze otwarcie filmu reżyserowanego przez czarnoskórego reżysera.

Przygody T’Challi znacząco pokonały Szybkich i wściekłych 8, którzy w ubiegłym roku odnotowali 226 mln dol. zysku za pierwszy weekend.

W tym roku w kinach zobaczymy jeszcze dwa tytuły z Marvel Cinematic Universe. 26 kwietnia swoją premierę ma Avengers: Wojna bez granic, a 3 sierpnia Ant-Man i Osa.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (9)

18 odpowiedzi na “Marvel rozbija bank. Czarna Pantera zdominowała box office”

  1. W sumie się nie dziwię takiemu wynikowi – popularne uniwersum, a w dodatku w kinach brakuje nieco przyzwoitych filmów akcji. Sam wybieram się jutro na Czarną Panterę i mam nadzieję, że zapewni mi dwie godziny dobrej zabawy ;)

  2. “środowiskach Afroamerykanów” a co ze srodowiskami afrykanskich afroamerykanow ? albo angielskich afroamerykanów ? haha….

  3. Obserwowałem co sie dzieje na twitterze. Murzyni chodza po pięc razy i traktują ten film jako manifest swojej rasy, Część traktuje to jako dokument i na poważnie łyka to, że Wakanda istnieje. Zrobienie otwarcie jednorasowgo filmu, to był genialny ruch Disneya. Wielka kasa.

  4. Z popularności Pantery, Strange’a, Wonder Woman i Ragnaroka wnoszę, że kino superbohaterskie większości się nie przejadło, ale starszy bohaterowie już tak. Zobaczymy, jak wypadną kolejni Avengersi, ale mam silne przypuszczenie, że to będzie kolejny film o tym samym.

  5. Teraz powinni stosujac polityczna poprawność wymienic czarnoskurego aktora na białego………… skoro robią odwrotnie tu też powinni.

  6. Teraz będą robić jeszcze więcej chorych filmów, bo ludzie to oglądają.
    MARVEL – Z nami zrycie sobie bani jest jeszcze prostsze!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...