Nowe książki Star Wars w Polsce, czyli powieść Ahsoka i nie ten Thrawn, na którego czekamy

News/Książki 16.02.2018
Nowe książki Star Wars w Polsce, czyli powieść Ahsoka i nie ten Thrawn, na którego czekamy

Na polskim rynku pojawią się nowe książki z cyklu Gwiezdne wojny. Najpierw pojawi się Ahsoka, a wydawnictwo Uroboros planuje wydawać serię Legendy, poczynając od kultowej trylogii Thrawna. Niestety to nie ten Wielki Admirał, na którego czekamy.

Po przejęciu praw do książek z cyklu Star Wars w Polsce, wydawnictwo Uroboros zajęło się publikowaniem w naszym kraju powieści z nowego kanonu Gwiezdnych wojen. Książki przetłumaczone na nasz język zwykle trafiały na sklepowe półki kilka miesięcy po debiucie na rynkach anglojęzycznych, aczkolwiek na niektóre tytuły trzeba czekać ponad rok.

Star Wars. Ahsoka – zapowiedź polskiej premiery.

Uroboros zapowiedziało, że powieść poświęcona dalszym losom bohaterki serialu The Clone Wars pojawi się już 20 czerwca. Powieść napisał E. K. Johnston, a wydana została pierwotnie nakładem Disney–Lucasfilm Press w październiku 2016 roku.

Ahsoka opowiada o dalszych losach byłej uczennicy Anakina Skywalkera, która pod koniec animacji Wojny klonów została wydalona z Zakonu Jedi. Przeżyła dzięki temu Czystkę, ale musi ukrywać swoje zdolności przed nowo powstałym Imperium.

PS Mam nadzieję, że tłumacze nie popełnią takiej gafy jak osoba prowadząca fanpage Uroboros na Facebooku i nie popełnią literówki. Bohaterka, której poświęcona jest nowa powieść, nazywa się Ahsoka, a nie Ashoka.

#StarWarswUroboros nabiera nowego wymiaru!W tym roku rozpoczniemy także wydawanie Legend.Na pierwszym miejscu, a takż…

Posted by Uroboros on 2018 m. vasario 16 d.

Uroboros bierze się też za wydawanie Legend.

Oprócz kolejnej powieści z nowego kanonu wydawnictwo planuje wznowienie kultowej trylogii autorstwa Timothy’ego Zahna poświęconej postaci Thrawna. Na polskim rynku pojawią się ponownie Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy i Ostatni Rozkaz. Nie wiemy jednak, czy książki zostaną ponownie przetłumaczone. Wcześniej te powieści wydał w naszym kraju Amber.

Trylogia pióra Zahna, podobnie jak całe Expanded Universe, nie wchodzi w skład nowego kanonu Star Wars. Są jednak nadal świetną lekturą i to właśnie te powieści wydane w latach 90. ubiegłego wieku – jeszcze przed debiutem Edycji Specjalnej pierwszej trylogii Star Wars i trylogii prequeli – na nowo rozpaliły w fanach zainteresowanie Odległą Galaktyką.

Nie mamy jednak żadnych informacji na temat polskiego wydania powieści Thrawn, która opowiada o historii Wielkiego Admirała w nowym kanonie. Fani pod postem Uroboros na Facebooku nie kryją swojego niezadowolenia. Wydawnictwo zapewnia jednak, że pomimo wydania pierwszej gwiezdnowojennej trylogii Zahna planuje 7 nowych książek z nowego kanonu w tym roku, ale Thrawn nie będzie jedną z nich.

Teksty, które musisz przeczytać:

Najlepsze bitwy powietrzne w historii kina. Te filmy trzeba zobaczyć

Do kin wchodzą aż dwa filmy o legendarnym Dywizjonie 303, który brał udział w Bitwie o Anglię podczas II wojny światowej i pokazał światu siłę polskiej eskadry powietrznej. Z tej okazji przypomniałem sobie produkcje, w których można obejrzeć najlepsze sekwencje pojedynków w powietrzu w historii kina. Niewiele znam innych scen, które lepiej obrazowałyby potęgę obrazu … Continued

Top/Film 16.08.2018

Dołącz do dyskusji (1)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...