Marzenia się spełniają. Familiada będzie emitowana codziennie!

Felieton/TV 13.02.2018
Marzenia się spełniają. Familiada będzie emitowana codziennie!

Marzenia się spełniają. Familiada będzie emitowana codziennie!

Przed kilkoma dniami, oczywiście przy całym braku szacunku, chwaliłem Jacka Kurskiego za dobre strategiczne ruchy TVP, choć w tym zamieszaniu zapomniałem wyrazić obawę, czy nie chodzi aby o równoczesne pożarcie TVP 2. 

No bo w końcu przeniesienie „Jednego z dziesięciu” do TVP z TVP 2, to zabranie tej drugiej stacji najlepszej rzeczy, która się im przydarzyła w ciągu minionych 30 lat. Nie wiem, co byłoby w stanie mi to wynagrodzić. Może powrót „Szalonych liczb” albo „5×5”. Chociaż, gdy widzę Koło Fortuny i prowadzącego, który nie może się zdecydować, czy jest nowym Pijanowskim, czy może nowym Janowskim, to jednak wskrzeszanie starych teleturniejów napawa mnie pewną obawą.

TVP2 tym razem nie wskrzesza. TVP 2 rozwija sprawdzone formaty. I tak oto znana, lubiana i ceniona Familiada przestanie nas raczyć swoją lekkością bytu tylko w weekendy, a zacznie to czynić codziennie.

Nasuwa się zatem kluczowe dla sprawy pytanie – czy teraz codziennie powinien być na obiad rosół?

Z rosołem kojarzy mi się Familiada. Polskie podwórko, lata 90. Niby kolorowe, a jednak Polska jeszcze taka jakby trochę szara. Niby disco polo, a wszystko beznadziejne. No i leci ta Familiada do rosołu, a zaraz potem Złotopolscy. I z kolegami na podwórku nabijamy się z Zenka, który potem w sumie robi największą karierę z całego serialu.

No głowę bym sobie dał uciąć, że potem w poniedziałki były jeszcze jakieś powtórki. Ale nie skłamię, jeśli powiem, że Familiady nie widziałem mniej więcej 20 lat.

Oczywiście docierały do mnie jakieś o niej informacje. Docierał fragment z lamą reprezentującą grupę więcej niż jednego zwierzęcia. Docierały fragmenty ze studentami dziennikarstwa, którzy w do kontynentów zaliczali Rosję. Docierały jak zawsze błyskotliwe żarty prowadzącego. Ba, raz jeden nawet byłem ankietowanym w Familiadzie, poznając show-biznes od podszewki.

Właśnie zostałem ankietowanym w Familiadzie. A co Ty osiągnąłeś w tym tygodniu?!

Posted by Jakub Kralka on 2015 m. rugpjūtis 17 d.

Familiada codziennie

Nie wiem, kto wymyślił, żeby Familiada była emitowana codziennie (już od 26 lutego!), ale jeszcze bardziej nie wiem, kto da radę wiernie i lojalnie ten program oglądać. Jasne, ten format może być atrakcyjny, ale raczej w perspektywie jednego odcinka na 10 lat, a nie 30 odcinków miesięcznie.

30 odcinków to też 30 czerstwych żartów miesięcznie. Sadurski będzie musiał wznowić Dobry Humor, bo inaczej będzie ciężko.

Teksty, które musisz przeczytać:

Kapuczyna raz! Jestem Grażyną i się tego nie wstydzę

Społeczna izolacja już tak chyba ma, że wyciąga z człowieka jego prawdziwą naturę. Czego nauczyłam się o sobie podczas pandemii? Nieoczekiwanie „diagnoza” przyszła ze strony redakcyjnych koleżanek, które jednomyślnie okrzyknęły mnie Grażyną. I wiecie co? Wcale się tego nie wstydzę.

Felieton/Trendy 22.10.2020

Dołącz do dyskusji (5)

27 odpowiedzi na “Marzenia się spełniają. Familiada będzie emitowana codziennie!”

  1. Starsi ludzie to bardzo lubią, będą oglądać. Moja babcia pewnie się ucieszy. No i wiesz Pan, Panie Kralka, że oglądać możesz tylko w niedzielę do rosołu, a resztę zwyczajnie ‘olać’?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...