Zapowiada się solowy film o Jokerze. Joaquin Phoenix prowadzi rozmowy z Warner Bros.

News/Film 09.02.2018
Zapowiada się solowy film o Jokerze. Joaquin Phoenix prowadzi rozmowy z Warner Bros.

Zapowiada się solowy film o Jokerze. Joaquin Phoenix prowadzi rozmowy z Warner Bros.

Do roli jednego z największych komiksowych i filmowych złoczyńców w historii przymierzany jest kolejny wybitny aktor. Według ostatnich doniesień w Jokera chce wcielić się Joaquin Phoenix.

Joker przez lata urósł do rangi legendy nie mniejszej niż sam Batman, choć zawsze był postacią drugoplanową i na ogół musiał uznawać wyższość superbohatera. Co ciekawe, mimo swojego statusu nigdy nie doczekał się solowego filmu. Jednak to niedługo może się to zmienić.

Joaquin Phoenix prowadzi rozmowy z Warner Bros. w sprawie wcielenia się Jokera.

Pierwsze pogłoski o filmie pojawiły się w zeszłym roku. Miałby to być tzw. origin movie, czyli obraz ukazujący początki działalności złoczyńcy oraz okoliczności, w których doszło do ukształtowania jego charakteru. Akcja miałaby toczyć się w latach 80., a całość bardziej przypominać ponury dramat kryminalny.

Reżyserem produkcji ma być Todd Phillips, odpowiedzialny za trylogię Kac Vegas. W pisaniu scenariusza ma pomóc mu Scott Silver (8 Mila, Fighter). Wcześniej jako producenta wymieniano Martina Scorsese. Film nie będzie jednak bezpośrednią częścią DCEU, gdzie w Jokera wciąż będzie wcielał się Jared Leto. Co ciekawe, do roli w niezatytułowanym jeszcze projekcie rozważano także Leonardo DiCaprio.

Joker solowy film

Phoenix już wcześniej był brany pod uwagę do ról w adaptacjach komiksów.

Aktor miał zagrać Lexa Luthora w Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, ale nie był zainteresowany ofertą. Następne prowadził rozmowy z Marvel Studios nad Doktorem Strangem, gdzie miały go zniechęcić wymagania promocyjne.

Do tej pory Joker kilkukrotnie pojawił się na wielkim ekranie. W Batmanie zagrał go Jack Nicholson, w Mrocznym Rycerzu Heath Ledger, a w Legionie samobójców wspomniany Jared Leto. Szczególnie dwa pierwsze wcielenia spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widzów.

Nie wiadomo jednak, kiedy film o Jokerze miałby trafić na ekrany.

Warner Bros. wydaje się mieć pełne ręce roboty przy DCEU. W grudniu do kin zawita Aquaman, a w przyszłym roku Shazam! i Wonder Woman 2. W planach jest także m. in. solowy film o Batmanie, Flashu, seria o Harley Quinn czy kontynuacje Legionu samobójców i Ligi Sprawiedliwości.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

10 odpowiedzi na “Zapowiada się solowy film o Jokerze. Joaquin Phoenix prowadzi rozmowy z Warner Bros.”

 1. Venon, Harley Quinn, Joker…
  Takie filmy nie mają sensu i potem będzie płacz fanów, jak to znowu nie wyszło.
  To są opowieści o superbohaterach, nie super złoczyńcach. Nawet jeżeli jakiś ma fenomenalną historię do opowiedzenia, powinno się to dziać w kontekście większego wydarzenia.

  DCu i Marvel są tak dobre, jak dobre są połączenia i nawiązania między postaciami.
  Marvel rozumie to w kinie, gdzie tworzy najbardziej spójne filmy, DC rozumie to w animacjach, gdzie ma świetne serie główne, tworzące małe zgrabne uniwersum.

  Słabość filmów wyrwanych z kontekstu pokazuje np. Killing Joke czy Batman vs Harley Quinn.

  Nawet nowe Gotham by Gaslight jest świetne, bo w krótkim czasie zmieściło sporo elementów batmańskich w czasach wiktoriańskich. To by się nie udało gdyby nie sporo postaci świetnie przerobionych na modłe czasów.

  • A to nie jest tak, że trylogia o Batmanie z DC była najbardziej oglądanymi filmami?

   Marvel robi filmy dla dzieciaków, ok niech robi nisza jest DC było zawsze inne. Kiedyś też się słyszało że Affleck pasuje do batmana jak pieść do nosa a jednak :) daj szansę.

   • Trylogia o Batmanie, nie była częścią uniwersum.
    To była zamknięta historia, do której nie nawiązywano w innych filmach.
    Była świetna, bo ładnie film za filmem tworzyła kompletną historię.

    Nie czepiam się Afflecka, bo gra całkiem spoko.
    Czepiam się pomysłów na rozwijanie uniwersum, bo jestem jego fanem, i zgrzytam zębami :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...