Już od dawna wiadomo było, że Marcin Dorociński wystąpi m. in. u boku Iwana Rheona znanego z Gry o tron w filmie wojennym, który opowie o jednostce Dywizjon 303. Teraz możemy zobaczyć pierwszą zapowiedź produkcji. Ta właśnie pojawiła się w sieci.

Jacek Braciak byłby pewnie zadowolony, oglądając zapowiedź filmu Hurricane. Może dlatego, że to produkcja międzynarodowa i rozmach widać już nawet w kilku zaprezentowanych scenach. Podczas powstawania Hurricane jego twórcy prowadzili rozmowy z żyjącymi pilotami Dywizjonu 303, ekspertami lotnictwa czy historykami.

Hurricane opowie o Dywizjonie 303, czyli jednej z  najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej.

Historia skupi się na polskich lotnikach, którzy walczyli w czasie powietrznej bitwy o Anglię. Na ekranie zobaczymy m. in. Marcina Dorocińskiego, który wcielił się w Witolda Urbanowicza, dowódcę Dywizjonu 303, Milo Gibsona w roli Johna Kenta, pułkownika i pilota Królewskich Sił Powietrznych oraz Iwana Rheona, grającego Jana Zumbacha, asa myśliwskich Polskich Sił Powietrznych na obczyźnie. Oprócz nich w filmie wystąpią: Stefanie Martini, Filip Pławiak i Emily Wyatt.

Reżyserem filmu jest David Blair, odpowiadający za wiele seriali telewizyjnych takich jak np. Oskarżeni , a scenariusz napisał Alastair Galbraith.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

89 odpowiedzi na “Marcin Dorociński, Iwan Rheon i Milo Gibson w zwiastunie Hurricane. Film opowie o Dywizjonie 303”

  1. Mam nadzieję że nie skopią tego jak bitwy pod Wiedniem czy Powstania. Przydałby się jakiś porządny film bohatersko historyczny, który byłby na poziomie nie żenujący…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...