Demimonde nowym serialem sci-fi HBO. Twórcą produkcji jest J.J. Abrams

News/Seriale 02.02.2018
Demimonde nowym serialem sci-fi HBO. Twórcą produkcji jest J.J. Abrams

Demimonde nowym serialem sci-fi HBO. Twórcą produkcji jest J.J. Abrams

HBO zaoferuje swoim widzom nowy serial sci-fi. Autorem produkcji będzie kultowy twórca tego gatunku – J.J. Abrams.

Już od jakiegoś czasu mówiło się o nowym serialu sci-fi J.J. Abramsa. Zanim jeszcze tak naprawdę było wiadomo, czego będzie dotyczyć, do twórcy ustawiła się kolejka stacji i wytwórni. O prawa do produkcji rywalizowały HBO, Apple i Warner Bros. W stawce najbardziej liczyli się dwaj pierwsi dystrybutorzy, z których zwycięski okazał się producent Gry o tron.

Wkrótce do katalogu HBO trafi Demimonde.

Fabuła skupi się na dziewczynie, której matka – eksperymentalny naukowiec – w wyniku wypadku samochodowego zapada w śpiączkę. Bohaterka zaczyna przeglądać zgromadzone w piwnicy wynalazki, z których jeden otwiera przejście do innego świata. Na miejscu musi stawić czoła tajemniczej, nieokiełznanej mocy. Ojciec dziewczyny, zaniepokojony jej nieobecnością, rusza córce na ratunek.

HBO zleciło powstanie całej serii, jednak jeszcze nie wiadomo z ilu odcinków będzie się składać serial. Demimonde będzie kolejną okazją do współpracy pomiędzy stacją i tym twórcą. Wcześniej Abrams był producentem wykonawczym Westworld. Przy nowym dziele będzie pełnił tę samą funkcję, a wspomoże go Ben Stephenson z Bad Robot. Ponadto będzie to pierwszy serial, do którego napisze także scenariusz od czasów Fringe: Na granicy światów, gdzie odpowiadał za skrypty kilku epizodów.

J.J. Abrams Demimonde HBO

Nie jest to jedyna odcinkowa produkcja, którą planuje stworzyć Abrams.

Razem z platformą Hulu wórca pracuje także nad Castle Rock. Akcja serialu dzieje się w tytułowym miasteczku, znanemu wszystkim fanom prozy Stephena Kinga. Według zapowiedzi zobaczymy w nim bohaterów znanych z Zielonej Mili, Miasteczka Salem czy Sklepiku z marzeniami. Dwa lata temu Abrams do spółki z Hulu stworzył miniserial 22.11.63, będący adaptacją innej książki Kinga – Dallas ’63.

Co więcej, twórca ma stanąć za kamerą IX epizodu Gwiezdnych wojen, który zobaczymy w grudniu 2019 roku. Jest także producentem serii Cloverfield, której dwie kolejne części są już gotowe. Trwają także rozmowy na temat kolejnego Star Treka, którego reżyserem ma być Quentin Tarantino.

Teksty, które musisz przeczytać:

To media społecznościowe odpowiadają za przesadną krytykę filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Tak twierdzi Daisy Ridley

Epizod IX „Star Wars” spotkał się z głównie negatywnym przyjęciem. Część widzów „Skywalker. Odrodzenie” przyjęła finał sagi z zadowoleniem, ale opinie większości fanów i krytyków były bezlitosne. Takie a nie inne reakcje mocno zabolały Daisy Ridley, która zrzuca winę za taki stan rzeczy na… wpływ mediów społecznościowych.

Felieton/Film 14.04.2020

Dołącz do dyskusji (2)

5 odpowiedzi na “Demimonde nowym serialem sci-fi HBO. Twórcą produkcji jest J.J. Abrams”

  1. “O prawa do produkcji rywalizowały HBO, Apple i Warner Bros.” – autor wie, że pierwszy i ostatni podmiot mają tego samego właściciela oraz WB TV jest dystrybutorem już chyba wszystkich produkcji HBO?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...