Pierwsze wzmianki o nowym projekcie Netfliksa pojawiły się już w zeszłym roku, kiedy reżyser udostępnił fotosy z planu. Od tego czasu poznaliśmy szczegóły związane z nadchodzącym filmem, który wyląduje w serwisie VOD już w lutym tego roku. Teraz do sieci trafił pierwszy zwiastun przepełnionego kolorami filmu Mute. 

Reżyser nadchodzącego projektu regularnie dzieli się ciekawostkami związanymi z produkcją. Duncan Jones zdradził w jednym z wywiadów, że Mute jest dla niego dziełem wyjątkowym, ponieważ prace nad jego scenariuszem trwały ponad 12 lat. Nadchodzący film miał być zatem pierwszym w jego karierze, jednak przeszedł on burzliwą drogę, pokonując przeszkody związane z realizacją.

Jak zdradził twórca, początkowo o główną rolę w Mute walczył Sam Rockwell, jednak Jones ostatecznie postanowił powierzyć ją Alexandrowi Skarsgårdowi. W trakcie skrupulatnych prac nad filmem science-fiction reżyser stworzył film Moon, napisany specjalnie dla tegorocznego zdobywcy Złotego Globa.

Mute zadebiutuje na Netfliksie już 23 lutego 2018 roku.

Film w reżyserii Duncana Jonesa zabierze widzów do osadzonego w przyszłości Berlina. Głównym bohaterem thrillera jest niemy barman Leo, który w wyniku wypadku stracił zdolność mowy. Mężczyzna za wszelką cenę stara się odnaleźć swoją ukochana dziewczynę, Naadirah, która została porwana w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zdeterminowany bohater robi wszystko, by wpaść na jakikolwiek trop i dotrzeć do dziewczyny. Leo musi zmierzyć się z miastem pełnym niebezpieczeństw. Na jego drodze coraz częściej staje dwóch podejrzanych Amerykanów, którzy mogą przyczynić się do rozwiązania zagadki i odnalezienia Naadirah.

Zwiastun Mute zdominowany jest przez neonowy, tajemniczy krajobraz Berlina.

Najnowsza produkcja Jonesa zdaje się być pewnego rodzaju nawiązaniem stylistycznym do zeszłorocznego Blade Runnera 2049, zdominowanego przez zatłoczone ulice nowoczesnego miasta. Film na myśl przywodzi także skojarzenia do serialu Altered Carbon od Netfliksa. Mute został okrzyknięty duchowym sequelem wcześniejszego dzieła Jonesa – filmu Moon.

W najnowszej produkcji Netfliksa zobaczymy Alexandra Skarsgårda, który wcieli się w postać Leo Beilera. Na ekranie ujrzymy także Paula Rudda, Justina Threouxa oraz Gilberta Owuora.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...