Westworld nie tylko w telewizji. Gra osadzona w serialowym uniwersum zmierza na smartfony i tablety

News/Mobile 29.01.2018
Westworld nie tylko w telewizji. Gra osadzona w serialowym uniwersum zmierza na smartfony i tablety

Westworld nie tylko w telewizji. Gra osadzona w serialowym uniwersum zmierza na smartfony i tablety

Na chwilę przed premierą 2. serii Westworld stacja HBO przypomina o swojej produkcji fanom mobilnej rozrywki. Do sklepów z aplikacjami trafi gra mobilna osadzona w uniwersum serialu.

Westworld po półtora roku wraca na ekrany i zapełni lukę w ramówce pod nieobecność Gry o tron. Pierwsza seria produkcji HBO o buncie maszyn w futurystycznym parku rozrywki cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że stacja idzie za ciosem i na różne sposoby przypomina o kontynuacji.

Warner Bros. potwierdza, że powstaje gra mobilna w uniwersum Westworld.

Po pierwszych niejasnych zapowiedziach dostaliśmy potwierdzenie, że faktycznie prowadzone są obecnie prace nad tytułem na smartfony i tablety zainspirowanym serialem. Niestety informacje na temat nadchodzącej produkcji są szczątkowe.

Zdradzono jak na razie, że projektem zajmie się studio Behaviour Interactive znane z produkcji Dead by Daylight. Przy tworzeniu mobilnego Westworld będą brać też udział pracownicy nowojorskiej firma produkcyjnej Kilter Films, która pracuje przy serialu HBO.

Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądała rozgrywka i skazani jesteśmy na domysły. Biorąc pod uwagę tematykę serialu HBO, możliwości jest tak naprawdę całe mnóstwo, w tym:

  • gra typu tycoon, w której będziemy zarządzać parkiem rozrywki;
  • strzelanina, w której będziemy eksterminować androidy lub ludzi;
  • strategia, w której będziemy dowodzić robotami podczas buntu;
  • survival polegający na unikaniu w ruinach Westworld zbuntowanych androidów;
  • przygodówka, w której odwiedzimy lokacje znane z serialu.

Nieco światła na to, jak może wyglądać gra mobilna Westworld, rzuca pierwsza zapowiedź.

Teaser, który ujawnił nadchodzącą grę, sugeruje, że gracze będą mogli sprawdzić w praktyce symulację treningową parku Delos. Możliwe, że gra mobilna będzie starała się udawać narzędzie, z którego korzystają bohaterowie serialu.

Niezależnie od tego, jak będzie wyglądała rozgrywka, po grze spodziewam się przede wszystkim kopalni informacji i ciekawostek na temat tego fikcyjnego świata. Apetyt na takie dodatkowe informacje rozbudziła we mnie strona internetowa Discover Westworld, która tętniła życiem zaraz po zakończeniu pierwszego sezonu.

Warto nadmienić, że Westworld nie jest pierwszym serialem HBO, na podstawie którego powstanie gra. HBO już wcześniej współpracowało z firmą Telltale. Deweloper po sukcesie egranizacji The Walking Dead przygotował interaktywną Grę o tron, która trafiła nie tylko na urządzenia mobilne, ale też na komputery osobiste i konsole.

Teksty, które musisz przeczytać:

Znamy datę premiery 3. sezonu „Westworld”. To już niedługo

W sieci pojawiła się krótka zapowiedź 3. sezonu „Westworld” od HBO. Można w niej zobaczyć linię czasową z niepokojąco podobnymi do znanych z wiadomości wydarzeniami, mającymi miejsce w alternatywnej rzeczywistości serialu. Najważniejsza jest jednak data premiery jego najnowszej odsłony.

News/Seriale 13.01.2020

Dołącz do dyskusji (1)

10 odpowiedzi na “Westworld nie tylko w telewizji. Gra osadzona w serialowym uniwersum zmierza na smartfony i tablety”

  1. Serial fajny , dla dorosłego widza a nie dla 13 latka z tabletem …. Nie uda się , bo raczej rozkminią jakiś nowy serial ,niż spróbują uzyskać 8 lvl w zamian za diamety czy serduszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...