Steven Soderbergh ponownie zaskakuje. Twórca pokazał światu trailer swojej najnowszej pełnometrażowej produkcji – Unsane, która została stworzona za pomocą iPhone’a. 

Informacja o nowatorskim projekcie Soderbergha szybko obiegła świat i wywołała spore zamieszanie w środowisku filmowym. Reżyser postanowił udowodnić, że przy obecnym rozwoju technologicznym możliwe jest stworzenie filmu kinowego, nie mając ogromnego budżetu. Tworząc film Unsane, Steven Soderbergh chciał przede wszystkim zachęcić młodych filmowców i pasjonatów do realizowania swoich pomysłów.

W Unsane w roli głównej zobaczymy gwiazdę serialu The Crown.

Claire Foy wciela się w młodą kobietę, która zostaje wbrew własnej woli wzięta do szpitala psychiatrycznego. Władze zakładu odmawiają wysłuchania jej historii o tajemniczym prześladowcy, doprowadzając bohaterkę do obłędu i zmuszając ją do kwestionowania rzeczywistości. Bohaterka w trakcie pobytu będzie musiała zmierzyć się ze swoimi największymi lękami. Jak się okazuje, kobieta z czasem przestaje mieć pewność, co do prawdziwości wydarzeń, nie wie, czy sytuacja, w której się znalazła, jest prawdziwa, czy też jest to wytwór jej wyobraźni.

Patrząc na zwiastun filmu Soderbergha, na myśl przychodzi porównanie z Wyspą tajemnic.

Film Unsane, podobnie jak produkcja Martina Scorsese z 2010 roku, dezorientuje widza, dzięki czemu odbiorca nie wie do końca, co jest prawdą, a co złudzeniem. W obu filmach bohaterowie, którzy początkowo są pewni swojego dobrego stanu zdrowia, z czasem zaczynają tracić wiarygodność, zatracając się i klucząc gdzieś pomiędzy faktami. Produkcja Stevena Soderbergha przypomina również film Wojciecha Smarzowskiego – Kuracja, gdzie w ramach eksperymentu bohater dobrowolnie zgłasza się do szpitala psychiatrycznego.

Po obejrzeniu trailera można stwierdzić, że historia opowiedziana w filmie będzie przepełniona napiętą atmosferą.

Szczególnie jeśli spojrzymy na dotychczasowy dorobek Soderbergha. Po jego nowym filmie możemy się zatem spodziewać wielu zwrotów akcji i nieźle skrojonego scenariusza. Jednak to właśnie metoda nakręcenia najnowszego filmu przykuwa największą uwagę odbiorców. Na pierwszy rzut oka, produkcja zarejestrowana Iphonem w niczym nie odstaje od pozostałych filmów nakręconych w tradycyjny sposób.

Jednak zdania internautów, co do jakości Unsane, są bardzo podzielone. Sceptycy uważają, że w dziele reżysera na jaw wychodzi ograniczony budżet, a kiczowatości dodaje mu nietrafiony tytuł.

Prawdziwym sprawdzianem dla thrillera będzie jednak jego projekcja kinowa. Dopiero wtedy zobaczymy ewentualne mankamenty.

Oprócz Claire Foy na ekranie zobaczymy również gwiazdę The Blair Witch Project – Joshuę Leonarda. W filmie wystąpią też Jay Pharoah, Juno Temple oraz Aimee Mullins.

Film Unsane zadebiutuje w kinach 23 marca 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...