Będzie 2. sezon The End of the F***ing World? Jest na to szansa

News/Seriale 26.01.2018
Będzie 2. sezon The End of the F***ing World? Jest na to szansa

Będzie 2. sezon The End of the F***ing World? Jest na to szansa

Serial o dwóch pokręconych nastolatkach wywołał sporą dyskusję wśród abonentów Netfliksa. Jedni są zachwyceni mroczną historią, zaś inni uważają ją za zbyt dziwną i odrealnioną. Jedno jest jednak pewne – tytuł cieszy się dużą popularnością. Twórcy serialu idą więc za ciosem i zastanawiają się nad nowym sezonem.

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z serialu The End of the F***ing World.

James to 17-letni domniemany psychopata, który chcąc przekonać się, czy rzeczywiście jest chory, planuje kogoś zamordować. Wybór pada na jego zbuntowaną rówieśniczkę, Alyssę, która chce uciec z domu. Dwójka nastolatków rozpoczyna wspólną podróż do ojca dziewczyny, zabijając po drodze jednego mężczyznę. Ten był właścicielem domu, w którym bohaterowie spędzili noc. Zbrodnia ściąga im na kark policję. James i Alyssa zostają złapani przez służby w ostatnim odcinku. W jego finałowej scenie widzimy biegnącego Jamesa i strzelającego do niego policjanta. I choć nie wiadomo, czy kula dosięgła celu, to serial wydawał się zamknięta historią.

Do czasu, bowiem twórcy rozważają kontynuację The End of the F***ing World.

Odpowiedzialny za tytuł Jonathan Entwistle zdradził, czym dla niego jest serial i jaką ma wizję 2. sezonu. W rozmowie z thrillist.com przyznał:

(…) Dla mnie jest to (serial) o Jamesie i Alyssie – myślę, że dla innych także. Według mnie drugi sezon musiałby w jakiś sposób uwzględnić tych bohaterów. Uwielbiam to ich życie w drodze i funkcjonowanie w dziwnym świecie.  Tak więc dla mnie rozszerzenie o jakąkolwiek historię wymaga ich obecności. (…)

https://www.youtube.com/watch?v=vbiiik_T3Bo

Trudno się z nim nie zgodzić, ponieważ dodanie nowych bohaterów uczyniłoby z produkcji bardziej spin-off niż kontynuację The End of the F***ing World. Twórcy serii mieliby jednak pole do popisu, gdyż powieść graficzna Charlesa Forsmana, na której oparto produkcję, kończy się w podobny sposób.

Z drugiej strony Entwistle zaznaczył, że nikt go nie popędza, jeśli chodzi o powstanie nowych odcinków.

Trudno się dziwić, skoro pierwsza seria wylądowała na Netfliksie dopiero na początku stycznia. Zresztą The End of the F***ing World mogłoby się obejść bez wznowienia historii. Jeśli twórcy poważnie myślą o powrocie do produkcji, muszą naprawdę dokładnie przemyśleć jej fabułę.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (11)

32 odpowiedzi na “Będzie 2. sezon The End of the F***ing World? Jest na to szansa”

  1. mam nadzieję że nie zrobią kontynuacji. Ten serial jest doskonale zamkniętą historią. Kolejne sezony to po prostu zarzynanie produktu….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...