Netflix zaprasza do świata pełnego przekrętów. Już dziś premiera serialu dokumentalnego Brudna forsa

News/Seriale 26.01.2018
Netflix zaprasza do świata pełnego przekrętów. Już dziś premiera serialu dokumentalnego Brudna forsa

Netflix zaprasza do świata pełnego przekrętów. Już dziś premiera serialu dokumentalnego Brudna forsa

Serial dokumentalny Netfliksa obnaży chciwość i nieprawość wielkich światowych firm. Dirty Money przybliży mechanizmy funkcjonowania korporacji, które gromadziły zyski dzięki nielegalnym działaniom i nieczystym zagraniom. Już dziś można obejrzeć pierwszy sezon produkcji.

Miniserial prześwietli działania największych przedsiębiorstw. Każdy epizod Brudnej forsy weźmie pod lupę inną firmę, która w ostatnich latach zasłynęła skandalami biznesowymi.

Jakie wątki zostaną poruszone w Brudnej forsie?

Produkcja opowie widzom o głośnej sprawie firmy farmaceutycznej Turing Pharmaceuticals. Ta, wykorzystując luki prawne, podwyższyła cenę leku dla osób chorych na AIDS. Założyciel niechlubnej korporacji, Martin Shkreli, z dnia na dzień stał się najbardziej znienawidzonym człowiekiem, nie tylko przez amerykańskie społeczeństwo, a także cały świat.

Ponadto, antologia pokaże m. in. nieczyste zagrania niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen, który dzięki zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, zmieniał pomiary emisji spalin w swoich samochodach. W ten sposób firmie udało się pozytywnie przechodzić testy i nie wykraczać poza ich normy. Po ujawnieniu przekrętu, Volkswagen poniósł gigantyczne koszty, podejmując się wymiany sprzętu w autach i wypłacając odszkodowania.

Brudna forsa zapowiada się na dokument, który naprawdę może dobić.

To, co razi najbardziej to zakłamanie świata, a także bezradność obywateli, który są oszukiwani i niewiele mogą z tym zrobić. Wykorzystując relacje z pierwszej ręki, a także nieujawnione do tej pory materiały wideo czy wywiady z ofiarami i sprawcami, Dirty Money może poruszyć widzów i wywołać w nich skrajne emocje.

Za stworzenie serii odpowiedzialny jest nagrodzony Oscarem reżyser Alex Gibney, który zasłynął filmem Kurs do Krainy Cienia.

Pierwszy sezon Dirty Money liczy sześć odcinków, które już teraz można obejrzeć w serwisie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix stawia na oryginalne treści z Indii. Platforma zapowiada 5 nowych seriali

Netflix planuje zwiększyć ilość oryginalnych produkcji z regionu Indii. Po sukcesie takich seriali jak „Delhi Crime” czy „Selecion Day”, włodarze platformy zamówili właśnie 5 nowych indyjskich produkcji. Najciekawsze jest to, że powstają one we współpracy z amerykańskimi studiami filmowymi, w tym horrorowym Blumhouse czy Chernin Entertainment.

News/Seriale 16.07.2019

Dołącz do dyskusji (9)

57 odpowiedzi na “Netflix zaprasza do świata pełnego przekrętów. Już dziś premiera serialu dokumentalnego Brudna forsa”

  1. Dajemy przyzwolenie na takie rzeczy już na najniższym poziomie, tolerując sypanie soli drogowej do żywności czy choćby szprycowanie mięsa płynami do absurdalnych poziomów. Niskie kary i ukrywanie tożsamości sprawców na pewno nie ukróci takich procederów. Małym promykiem jest to, że nazwy stacji paliw sprzedające chrzczone paliwo dostępne są w necie. Oczywiście nie jako złodzieje tylko jako stacje, gdzie wykryto niewłaściwe parametry w paliwie :)

  2. ” co razi najbardziej to zakłamanie świata” takie zakłamanie jak to, że lek był na ADIS, i to, że to ludzie musieli za to płacić.

  3. Nie wiem czy jeszcze istnieją godziny wychowawcze.. ale jeśli tak to ten serial powinien być na nich puszczany żeby w przyszłości młodego pokolenia nikt nie…tu cytat z filmu” ruch*ł nas w d*p…e bez wazeliny…

  4. Może mi ktos dać namiar na stronę/portal gdzie można zobaczyć ile i jakie są filmy i seriae na netflix? Chodzi mi o ten portal gdzuie jest info o każdym kraju.

    Za chole…rę nie moge sobie przypomniec jak się nazywał :)

  5. Myślę, że Netflix niczego nie ujawnia, bo to już zostało ujawnione. Być może zebrał to do kupy i coś tam zaprezentuje. Jest to oczywiście ciekawe, ale niczego innego niż to co już zostało powszechnie podane do wiadomości z pewnością tam nie będzie :) Pokładanie nadziei, że nagle jakaś telewizja, wytwórnia filmowa czy cokolwiek w ten deseń, nagle ujawni coś przełomowego, jest bez sensu. Niemniej zebrane do kupy informacje, które wyszły na światło dzienne tylko dzięki “wojnie na górze”, w strukturach władzy – to zawsze coś ciekawego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...