Oscary 2018 – znamy nominowanych!

News/Film 23.01.2018
Oscary 2018 – znamy nominowanych!

Oscary 2018 – znamy nominowanych!

Advertisement

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej właśnie ogłosiła listę nominowanych do swojej prestiżowej nagrody. Możemy już obstawiać, kto i za co otrzyma w tym roku Oscara. Nie zabrakło niespodzianek!

Znamy już wszystkich nominowanych do tegorocznych Oscarów, a więc najbardziej prestiżowej nagrody w branży. Bukmacherzy będą mieli wiele roboty, bowiem na liście pojawiły się zarówno totalne pewniaki, jak i wielkie niespodzianki.

Gotowi? No to, bez zbędnych dodatkowych wstępów, oto lista nominowanych.

Oscary 2018 – nominacje:

Najlepsza scenografia

  • Sarah Greenwood i Katie Spencer (Piękna i bestia)
  • Dennis Gassner i Alessandra Querzola (Blade Runner 2049)
  • Sarah Greenwood i Katie Spencer (Czas mroku)
  • Nathan Crowley i Gary Fettis (Dunkierka)
  • Paul Denham Austerberry, Shane Vieau i Jeff Melvin (Kształt wody)

Najlepsze zdjęcia

  • Roger A. Deakins (Blade Runner 2049)
  • Bruno Delbonnel (Czas mroku)
  • Hoyte van Hoytema (Dunkierka)
  • Racher Morrison (Mudbound)
  • Dan Laustsen (Kształt wody)

Najlepsze kostiumy

  • Jacqueline Durran (Piękna i bestia)
  • Jacqueline Durran (Czas mroku)
  • Mark Bridges (Nić widmo)
  • Luis Sequeira (Kształt wody)
  • Consolata Boyle (Powiernik królowej)

Najlepszy montaż dźwięku

  • Julian Slater (Baby Driver)
  • Mark Mangini i Theo Green (Blade Runner 2049)
  • Richard King i Alex Gibson (Dunkierka)
  • Nathan Robitaille i Nelson Ferreira (Kształt wody)
  • Matthew Wood i Ren Klyce (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)

Najlepszy dźwięk

  • Julian Slater, Tim Cavagin i Mary H. Ellis (Baby Driver)
  • Ron Barlett, Doug Hemphill i Mac Ruth (Blade Runner 2049)
  • Mark Weingarten, Gregg Landaker i Gary A. Rizzo (Dunkierka)
  • Christian Cooke, Brad Zoern i Glen Gauthier (Kształt wody)
  • David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce i Stuart Wilson (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)

Najlepszy krótkometrażowy film animowany

  • Glen Keane i Kobe Bryant (Dear Basketball)
  • Victor Caire i Gabriel Grapperon (Garden Party)
  • Dave Mullins i Dana Murray (Lou)
  • Max Porter i Ru Kuwahata (Negative Space)
  • Jakob Schuh i Jan Lachauer (Revolting Rhymes)

Najlepszy film krótkometrażowy

  • Reed van Dyk (DeKalb Elementary)
  • Derin Seale i Josh Walson (The Eleven O’Clock)
  • Kevin Wilson Jr. (My Nephew Emmett)
  • Chris Overton i Rachel Shenton (The Silent Child)
  • Katja Bernath i Tobias Rosen (Watu Wote: All of us)

Najlepsza muzyka

  • Hans Zimmer (Dunkierka)
  • Jonny Greenwood (Nić widmo)
  • Alexandre Desplat (Kształt wody)
  • John Williams (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
  • Carter Burwell (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)

Najlepsze efekty specjalne

  • John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert i Richard R. Hoover (Blade Runner 2049)
  • Christopher Townsend, Guy Williams, Jonathan Fawkner i Dan Sudick (Strażnicy Galaktyki Vol. 2)
  • Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza i Mike Meinardus (Kong: Wyspa Czaszki)
  • Ben Morris, Mike Mulholland, Neal Scanlan i Chris Corbould (Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi)
  • Joe Letteri, Daniel Barrett, Dan Lemmon i Joel Whist (Wojna o Planetę Małp)

Najlepszy montaż

  • Paul Machliss i Jonathan Amos (Baby Driver)
  • Lee Smith (Dunkierka)
  • Tatiana S. Riegel (Jestem najlepsza)
  • Sidney Wolinsky (Kształt wody)
  • Jon Gregory (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)

Najlepsza charakteryzacja

  • Kazuhiro Tsuji, David Malinowski i Lucy Sibbick (Czas mroku)
  • Danil Phillips i Lou Sheppard (Powiernik królowej)
  • Arjen Tuiten (Cudowny chłopak)

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Mary J. Blige (Mudbound)
  • Allison Janney (Jestem najlepsza)
  • Lesley Manville (Nić widmo)
  • Laurie Metcalf (Lady Bird)
  • Octavia Spencer (Kształt wody)

 Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Willem Dafoe (The Florida Project)
  • Woody Harrelson (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
  • Richard Jenkins (Kształt wody)
  • Christopher Plummer (Wszystkie pieniądze świata)
  • Sam Rockwell (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)

Najlepszy film obcojęzyczny

  • Fantastyczna kobieta (Chile)
  • L’insulte (Liban)
  • Niemiłość (Rosja)
  • Dusza i ciało (Węgry)
  • The Square (Szwecja)

Najlepszy dokumentalny film krótkometrażowy

  • Laura Checkoway i Thomas Lee Wright (Edith+Eddie)
  • Frank Stiefel (Heaven is a traffic jam on the 405)
  • Elaine MacMillion Sheldon i Kerrin Sheldon (Heroin(e))
  • Thomas Lennon (Knife Skills)
  • Kate Davis i David Heilbroner (Traffic Stop)

Najlepszy film dokumentalny

  • Steve James, Mark Mitten i Julie Goldman (Abacus: Small Enough to Jail)
  • Agnès Varda, JR i Rosalie Varda (Visages, villages)
  • Bryan Fogel i Dan Cogan (Ikar)
  • Feras Fayyad, Kareem Aveed i Søren Steen Jespersen (Ostatni w Aleppo)
  • Yance Ford i Joslyn Barnes (Strong Island)

Najlepsza piosenka

  • Mary J. Blige, Raphael Saadiq i Taura Stinson (Mighty River z Mudbound)
  • Sufjan Stevens (Mystery of love z Tamte dni, tamte noce)
  • Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez (Remeber me z Coco)
  • Diane Warren i Lonnie R. Lynn (Stand up for something z Marshall)
  • Benj Pasek i Justin Paul (This is me z Król rozrywki)

Najlepszy film animowany

  • Tom McGrath i Ramsey Naito (Dzieciak rządzi)
  • Nora Twomey i Anthony Leo (The Breadwinner)
  • Lee Unkrich i Darla K. Anderson (Coco)
  • Carlos Saldanha (Fernando)
  • Dorota Kobiela, Hugh Welchman i Ivan Mactaggart (Twój Vincent)

Najlepsza adaptacja scenariusza

  • James Ivory (Tamte dni, tamte noce)
  • Scott Neustadteri Michael H. Weber (Disaster Artist)
  • Scott Frank, James Mangold i Michael Green (Logan)
  • Aaron Sorkin (Gra o wszystko)
  • Virgil Williams i Dee Rees (Mudbound)

Najlepszy scenariusz

  • Emily V. Gordon i Kumail Nanjiani (I tak cię kocham)
  • Jordan Peele (Uciekaj!)
  • Greta Gerwig (Lady Bird)
  • Guillermo del Toro i Vanessa Taylor (Kształt wody)
  • Martin McDonagh (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)

Najlepszy aktor

  • Timothée Chalamet (Tamte dni, tamte noce)
  • Daniel Day-Lewis (Nić widmo)
  • Daniel Kaluuya (Uciekaj!)
  • Gary Oldman (Czas mroku)
  • Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

Najlepsza aktorka

  • Sally Hawkins (Kształt wody)
  • Frances McDormand (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri)
  • Margot Robbie (Jestem najlepsza)
  • Saoirse Ronan (Lady Bird)
  • Meryl Streep (Czwarta władza)

Najlepszy reżyser

  • Christopher Nolan (Dunkierka)
  • Jordan Peele (Uciekaj!)
  • Greta Gerwig (Lady Bird)
  • Paul Thomas Anderson (Nić widmo)
  • Guillermo del Toro (Kształt wody)

 Najlepszy film

  • Tamte dni, tamte noce
  • Czas mroku
  • Dunkierka
  • Uciekaj!
  • Lady Bird
  • Nić widmo
  • Czwarta władza
  • Kształt wody
  • Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...