Showmax ma wyłączność na Opowieść podręcznej. Polska premiera 2. sezonu równolegle ze światową

News/Seriale 16.01.2018
Showmax ma wyłączność na Opowieść podręcznej. Polska premiera 2. sezonu równolegle ze światową

Showmax ma wyłączność na Opowieść podręcznej. Polska premiera 2. sezonu równolegle ze światową

Wielokrotnie nagradzany serial niebawem powróci na polskie ekrany. Serwis Showmax udostępni 2. sezon Opowieści podręcznej. Platforma będzie miała wyłączność na emisję tego tytułu w Polsce. Kontrowersyjna produkcja po raz kolejny ukaże losy kobiet będących w niewoli religijnego reżimu. 

Ostatnio do sieci trafił trailer promujący kolejną część ekranizacji powieści Margaret Atwood. Serial o alternatywnej wizji świata zyskał przychylne opinie krytyków na całym świecie. Produkcja przedstawia przyszłość, w której – w wyniku zmian ekosystemu i coraz większych buntów społecznych – władzę w kraju przejął Gilead. Fundamentalistyczna władza, podejmując próbę ocalenia ludności i rozwiązania problemu powszechnej bezpłodności, rozpoczęła stopniowe ograniczanie wolności kobiet. Te, które zachowały zdolność do rozrodu, zostają siłą zmuszone do służenia w domach Komendantów i rodzenia im dzieci.

W dniu światowej premiery serial obejrzymy w polskim Showmaksie.

25 kwietnia tego roku będziemy mogli zobaczyć dwa odcinki serialu. Kolejne epizody będą pojawiały się w serwisie Showmax raz w tygodniu.

Platforma zapowiedziała, że nowy sezon produkcji rozwinie wątki z poprzedniej serii. 2. sezon serialu Opowieść podręcznej ponownie skupi się na losach głównej bohaterki – Offred, która za wszelką cenę będzie chciała uciec spod reżimu Gileadu. Ponadto, serial odpowie na pytania związane z Ofglen, która w poprzednim sezonie narażając swoje życie, zaatakowała fundamentalistyczne władze.

Opowiesc podrecznej

W kolejnej serii pojawią się również zupełnie nowe zagadnienia. 2. sezon przybliży system funkcjonowania kolonii, do których zsyłane są bezpłodne kobiety. W serialu ponownie nie zabraknie emocjonalnych, przepełnionych mrokiem wątków bazujących na drastycznych scenach przemocy. Widzowie Showmaksa będą mogli lepiej poznać życiorys Ciotki Lydii, która uchodzi za jedną z potworniejszych postaci w serialu. Twórcy ukażą również sytuację, jaka ma miejsce poza granicami Gileadu. Tutaj zapewne powrócą wątek i postać Moiry.

Według doniesień, w 2. sezonie serialu widzowie będą świadkami pogrzebu jednej z podręcznych. Istotną rolę odegra również temat macierzyństwa w przerażających czasach.

Do obsady Opowieści podręcznej dołączyły zupełnie nowe twarze.

W tym sezonie zobaczymy bohaterki odgrywane przez Cleę DuVall czy zdobywczynię Oscara – Marisę Tomei. Ze starej ekipy pozostaną: laureatka Złotego Globu – Elisabeth Moss, Alexis Bledel, Yvonne Strahovsky oraz Joseph Fiennes.

Premiera serialu już 25 kwietnia 2018 roku. Seria liczyć będzie 13 odcinków.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Księga Bezimiennej Akuszerki” to feministyczne post-apo, które wkurzy wielu facetów

Niespodziewany i nagły wybuch popularności „Opowieści podręcznej” sprawił, że tematyka feminizmu, seksizmu i nierówności płci na powrót zagościła w science fiction i znalazła liczne naśladowczynie. Jedną z nich jest Meg Elison, której nagradzana powieść „Księga Bezimiennej Akuszerki” trafiła niedawno do Polski. Zmieniająca się rola kobiet w sci-fi to zresztą niezwykle ciekawa kwestia.

Artykuł/Książki 20.10.2020

Dołącz do dyskusji (5)

23 odpowiedzi na “Showmax ma wyłączność na Opowieść podręcznej. Polska premiera 2. sezonu równolegle ze światową”

  1. Co ta wyłączność oznacza w tym przypadku ? Czy drugi sezon nie będzie mógł być pokazany z opóźnieniem gdzie indziej jak w przypadku HBO ?

  2. zaczyna się szatkowanie… 1 sezon na HBOGO, drugi na Showmax, a trzeci sezon wykupi Netflix ;) I skończy się tak, że albo będziesz miał 3 aplikacje i 3 abonamenty, albo powrócimy do czasów piractwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...