Program Jeden z dziesięciu zostaje przeniesiony do TVP 1. Wszystko za sprawą Korony królów

News/TV 15.01.2018
Program Jeden z dziesięciu zostaje przeniesiony do TVP 1. Wszystko za sprawą Korony królów

Program Jeden z dziesięciu zostaje przeniesiony do TVP 1. Wszystko za sprawą Korony królów

Wiele wskazuje na to, że historyczna telenowela może ponownie nieźle namieszać. Według najnowszych doniesień Korona królów przyczyniła się do zmiany miejsca emisji najstarszego teleturnieju w Polsce. Program Jeden z dziesięciu po 20 latach będziemy mogli oglądać na kanale TVP 1. 

Korona królów wciąż wzbudza silne emocje w polskich odbiorcach.

Serial jeszcze przed swoją emisją doczekał się wielu komentarzy na jego temat, przede wszystkim trafiając na języki sporej gromadki hejterów. Zainteresowanie ulubioną produkcją Jacka Kurskiego nie zmalało po jej debiucie na małych ekranach, zyskując świetne wyniki oglądalności i bijąc na głowę programy konkurencyjnych stacji. Wraz z kolejnymi odcinkami, sytuacja związana z telenowelą o czasach panowania Kazimierza Wielkiego jeszcze bardziej się zagęszcza. Zgodnie z życzeniami Prezesa Telewizji Polskiej, serial utrzymuje ogromną popularność, osiągając wyniki lepsze niż najdłużej emitowana polska telenowela Klan.

Teraz najnowsza produkcja znacząco wpłynie na inny program pod wodzą TVP.

Jak radośnie obwieszczono w niedzielnym wydaniu Wiadomości, popularny teleturniej – Jeden z dziesięciu – zostanie przeniesiony do stacji TVP 1, zgodnie z życzeniami widzów Telewizji Polskiej. Informacje potwierdzają także włodarze stacji, którzy swoją decyzję tłumaczą dostosowywaniem się do sugestii swoich fanów.

Jesteśmy bliżej widza i jego przyzwyczajeń. Widzowie Korony królów prosili o przeniesienie teleturnieju do Jedynki. Badania potwierdzają, że to ten sam widz. Budujemy spójne pasmo po Teleexpressie – komentował dyrektor TVP 1, Mateusz Matyszkowicz.

Z wypowiedzi wynika, że Korona królów jest obecnie najważniejszą produkcją TVP, w której pokładane są spore nadzieje. Decyzja zarządu podyktowana jest przede wszystkim uzyskaniem jak największych przychodów i rekordowej oglądalności, przez co do serialu dostosowywana jest cała ramówka Telewizji Polskiej. Całe zamieszanie jest jednak uzasadnione dbaniem o widza i jego wygodę.

Jestem zdecydowanie za tym, żeby szanować przyzwyczajenia Widzów, ale jednocześnie brać pod uwagę ich prośby. Cieszymy się z próśb Widzów o emisję teleturnieju Jeden z dziesięciu na głównej antenie Telewizji Polskiej. Jest to zbieżne z naszą ogólną strategią profilowania kanałów oraz z naszą intuicją, że teleturniej jest klasycznym programem jedynkowym: misyjnym, wiedzowym, skierowanym do szerokiej publiczności. – uzasadniał swoją decyzję Jacek Kurski jak czytamy w serwisie Wirtualne Media.

Prezes podkreślił również, że dzięki najnowszym zmianom TVP 1 zyskało spójny charakter, prezentując rozległą ofertę od Teleexpressu po Wiadomości. Dodatkowo, przeniesienie programu Jeden z dziesięciu ułatwi życie odbiorcom, którzy nie będą musieli dłużej lawirować między programami, oglądając swoje ulubione produkcje jedna po drugiej.

Jacek Kurski zapewnia również, że na transferze nie ucierpiała stacja TVP 2. Drugi kanał wyróżnia się bowiem emisją innego kultowego teleturnieju, Koło fortuny. Program, którego prowadzenia podjął się Rafał Brzozowski, jest nadawany przez siedem dni w tygodniu. Widzowie mogą się zatem czuć w płeni usatysfakcjonowani. Jak podkreślił Prezes TVP, dzięki obecnym reorganizacją zyskują oba kanały. Jest to klasyczny przykład dobrej zmiany.

Mimo przeniesienia Jeden z dziesięciu do stacji TVP 1 nie zmieni się pora emisji programu, który będzie nadawany od poniedziałku do piątku o godzinie 18:55.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

10 odpowiedzi na “Program Jeden z dziesięciu zostaje przeniesiony do TVP 1. Wszystko za sprawą Korony królów”

 1. Czyli jak to? To Korony Królów nie oglądają konsumenci bezmyślnej papki i propagandy tylk ludzie co oglądają 1 z 10? Nie może być!

 2. 1z10 zestawiony dla wygody ogladaczy “Korony królów” jest tak samo wiarygodne, jak umieszczenie Konkursu Chopinowskiego na kanale Disco Polo co “ułatwi życie odbiorcom, którzy nie będą musieli dłużej lawirować między programami, oglądając swoje ulubione produkcje jedna po drugiej”

 3. AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA “Na prośby widzów” AHAHAHAHAHAHAHA przepraszam, muszę otrzeć łzy…

  …już.
  A teraz spójrzmy na to trochę rzetelniej: o ile pamiętam, jednym z największych “hitów” TVP od lat jest właśnie teleturniej “1 z 10”, w większości zestawień oglądalności wygrywając o wiele długości.

  [Z tego, co pamiętam, ostatnie tego typu zestawienie widziałem przy okazji powrotu “Milionerów”, więc mogę mieć nieaktualne informacje, prawdopodobnie znajdzie się też tutaj osoba, która pracuje z takimi danymi, ma do nich lepszy dostęp albo będzie jej się chciało tego szukać – droga wolna, chętnie dam się wyprowadzić z błędu.]

  Jednak w tym przypadku jest to proste wykorzystanie popularności teleturnieju, by podbić oglądalność “Korony” – i zapewne wyjdzie to pięknie w najbliższych badaniach, co zostanie odtrąbione jako wielki sukces.
  Dobrze by było, gdyby jednak jakaś konkurencyjna do TVP stacja (lub inny podmiot) zamówił również badanie oglądalności, realizowane telefonicznie zarówno podczas “1z10”, jak i w drugiej połowie odcinka “Korony” – jestem niezmiernie ciekaw wyniku.

  Jeszcze jedna kwestia została poruszona w tekście – przychody reklamowe. Tu już nie bazuję na danych, a bardziej na rozsądku i mogę się mylić, przyjmę krytykę i dam się bezboleśnie wyprowadzić z błędu.
  Zapewne jedne z najdroższych bloków reklamowych w “dwójce” to były właśnie te sąsiadujące z ww. teleturniejem, podobnie jak na “jedynce” te w wymienionym w artykule przedziale teleexpress-wiadomości. Skoro oglądalność skoczy (a pewnie skoczy), skoczą pewnie także przychody z ww. bloków (i/lub wzrosną ich ceny) – a kreatywna księgowość Jacka Kurskiego oczywiście przypisze to sukcesowi “Korony”, nie zważając na pogorszenie wyników TVP [Która to stacja, podobnie jak PR3 czyli “Trójka”, ma swój własny “żelazny elektorat” – jest spora grupa ludzi, którzy nie zmieniają tego kanału, niezależnie od poziomu prezentowanych tam treści]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...