Rozśpiewany oszust z Polski. Król polki już dostępny w serwisie Netflix

News/Film 12.01.2018
Rozśpiewany oszust z Polski. Król polki już dostępny w serwisie Netflix

Rozśpiewany oszust z Polski. Król polki już dostępny w serwisie Netflix

Netflix ma dla swoich abonentów autorską produkcję z Jackiem Blackiem. W katalogu platformy pojawiła się komedia o biznesmenie polskiego pochodzenia.

Król polki opowiada historię Jana Lewana, który jeszcze jako dziecko marzył o wyjeździe do Ameryki. Gdy w końcu udaje mu się wyemigrować z Polski do Stanów Zjednoczonych, ma już gotowy plan biznesowy. Wkrótce otwiera sklep, rusza z produkcją własnej marki wódki czy organizuje wycieczki na audiencję u papieża.

Jego oczkiem w głowie jest jednak promująca polkę wytwórnia muzyczna.

Wkrótce Lewan wpada na kolejny pomysł, jak łatwo zarobić pieniądze. Biznesmen postanawia wzbogacić się na starszych ludziach, wykorzystując ich ufność. Zainkasowaną gotówkę przeznacza na rozwój własnych przedsiębiorstw. Pieniądze są mu także potrzebne do spełnienia marzenia żony. Ukochana chce ponownie zostać królową piękności, co wymaga przekupienia sędziów. Raj Lewana nie może jednak trwać w nieskończoność; zmuszony do oddania pieniędzy, które już wydał, biznesmen sięga po swojego konika – branżę muzyczną.

Jego receptą na uniknięcie więzienia staje się polka.

Razem z rodziną i przyjaciółmi pokłada wszystkie nadzieje w swoim imperium rozrywki. Liczy na to, że wpływy z nagrań i koncertów zdołają pokryć kwoty, które jest winien oszukanym klientom. Przez cały czas nie zapomina jednak o swoich korzeniach, dumnie prezentując polską flagę i godło na biurku czy koszulkach. Komedia oparta jest na prawdziwej historii Jana „Lewana” Lewandowskiego.

Kto występuje w filmie?

Obok Jacka Blacka na ekranie pojawia się Jenny Slate w roli Marli, żony Lewana. W pozostałych rolach zobaczymy Jacki Weaver, Jasona Schwartzmanna czy Vanessę Bayer. Autorami scenariusza jest duet odpowiedzialny za Potwory kontra Obcy – Wallace Wolodarsky i Maya Forbes, która jest także reżyserem produkcji. Komedia miała swoją premierę na zeszłorocznym Sundance Film Festival.

Król polki jest już dostępny w serwisie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (13)

36 odpowiedzi na “Rozśpiewany oszust z Polski. Król polki już dostępny w serwisie Netflix”

  1. W sumie to nie dobrze, że zrobiono taki film. Stawia to nas w złym świetle. “To ci oszuści. Ale czego się spodziewać po obywatelach, których własny rząd wali po rogach i ciągnie z nich kasę. Polacy mają oszustwa i malwersacje we krwi”
    Amerykanie nie są zbyt inteligentni i szybko wydają ocenę po okładce….

  2. Polski akcent Jacka Blacka naprawdę jest niezły. Często “polskie” akcenty są dość śpiewne zupełnie jak rosyjski ale ten jest dość twardy, prawie taki jak powinien być.

    • To właśnie nie jest polski akcent. Słyszałeś kiedyś, żeby Polak mówił z takim akcentem? Dobry polski akcent to miała Meryl Streep w Wyborze Zofii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...