Serwis VOD chce wyjść naprzeciw użytkownikom mediów społecznościowych, szykując dla nich zaskakująca produkcję. Czarne lusterko będzie pozycją mocno inspirowaną brytyjskim serialem o mrocznej wizji przyszłości. A co najciekawsze, w nowej produkcji Netfliksa zobaczymy kilka gwiazd internetu. 

Netflix Polska podzielił się na swoim profilu niecodzienną wiadomością. Serwis VOD zdecydował się stworzyć czteroodcinkowy serial będący polską odpowiedzią na docenioną na całym świecie serię Czarne lustro. Polski serial będzie udostępniany w mediach społecznościowych, co ułatwi dostęp do produkcji dla wielu użytkowników. Prawdopodobnie możemy być zatem świadkami kolejnego hitu, tym bardziej, że do jego tworzenia zostali zaproszeni cenieni internetowi twórcy.

W Czarnym lusterku zobaczymy popularnych vlogerów.

Do współpracy przy krótkim serialu zaproszono youtuberów docenionych przez tysiące internautów. W produkcji zobaczymy przede wszystkim Krzysztofa Gonciarza, który zadebiutował w internecie ponad 10 lat temu. Doświadczony youtuber kojarzony jest przede wszystkim ze swoich filmików na kanale Zapytaj Beczkę. Vloger od pewnego czasu umieszcza również nieco ambitniejsze produkcje, które poświęcone są podróżom. To właśnie jego obecność spotkała się z największym entuzjazmem wśród komentujących. W Czarnym lusterku pojawi się również Martin Stankiewicz znany z tworzenia krótkich, fabularyzowanych odcinków, dotykających częstych problemów egzystencjalnych ludzi w ironicznej formie.

Co jest jeszcze ciekawsze, w produkcji udział wzięli również członkowie Grupy Filmowej Darwin wykazujący się sporą pomysłowością w udostępnianych przez siebie materiałach. Internauci nie kryją swojego zachwytu nad zaangażowaniem grupy do nowego serialu. W Czarnym lusterku zobaczymy również członkinię edukacyjnego kanału Emce kwadrat, która na co dzień sprawdza działania nowoczesnych urządzeń i tłumaczy przyczyny powstawania rozmaitych zjawisk.

Wygląda na to, że Netflix skomponował istną mieszankę wybuchową, bowiem każdy z youtuberów wyróżnia się charyzmą i stylem produkowanych odcinków. Jedno jest pewne, wszyscy internetowi vlogerzy mają wieloletnie obycie z kamerą, co wpłynie zapewne na jakość nowej produkcji Netfliksa.

Powstanie Czarnego lusterka rodzi wiele pytań związanych z produkcją.

Przede wszystkim zastanawia forma, w jakiej stworzony został kilkuodcinkowy serial. Nie wiadomo na razie, czy produkcja ma być żartobliwą odpowiedzią na poważny wydźwięk Black Mirror. Czy serial przyjmie humorystyczny wymiar, czy też wniesie całkiem nowe pomysły związane z mroczną wizją przyszłości zdominowaną przez technologię? Już samo zaangażowanie do produkcji youtuberów jest małym ‘puszczeniem oczka’ do odbiorców. Są to w końcu jedne z najpopularniejszych gwiazd internetu, które istnieją dzięki rozwojowi cywilizacyjnemu i rozszerzeniu działalności tegoż medium. Zastanawia mnie także fakt, jak w nowej roli poradzą sobie vlogerzy, którzy do tej pory swoje filmiki opierali o autorskie pomysły.

Na razie nie jest znana data premiery nowej produkcji Netfliksa. Mini serial Czarne lusterko był kręcony w Londynie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

17 odpowiedzi na “Black Mirror w wykonaniu polskich youtuberów. Netflix zapowiada serial Czarne lusterko”

  1. Ciekawe czy Gonciu poradzi sobie tak samo znakomicie w aktorskiej roli jak w montażowej?? Czekam z niecierpliwością!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Dzień Dobry.

    Piszę na tym forum, bo widzę, że umieszczono w powyższym artykule nieprawdziwą informację, która może wprowadzić społeczność Facebooka w błąd. Nie posądzam Autorów o zła wolę, czy manipulację, aczkolwiek pragnę oznajmić publicznie, że, o ile mi wiadomo jestem jedyną osobą na Facebooku występującą pod nickiem EMCE KWADRAT. Jako żywa ludzka istota, prowadzę swój profil dość aktywnie od 2009 roku. Mam ŻYWYCH znajomych tamże oraz w realu, a wszyscy znają mnie pod powyższym pseudonimem od co najmniej dwudziestu lat. Ponadto, jest to mój pseudonim artystyczny, a jako osoba publiczna znana w środowisku muzycznym pod tą ksywką od tyluż lat, jestem zmuszony stanowczo sprostować informacje zamieszczone w Artykule. Mianowicie – nie jestem, nie byłem i nie będę tzw “youtuberem”, ponieważ nie interesuje mnie taka działalność. Nie mam nic wspólnego z profilem na Youtube p.t. “Emce Kwadrat” (osobiście uważam, że to bot założony w celach komercyjnych). Mało tego – jestem przeciwnikiem programowania społeczności za pomocą strachu oraz przeciwny nachalnej kampanii dywanowej promującej w/w serial. Nie mam nic wspólnego z takim pojmowaniem rzeczywistości i bardzo proszę Producentów, czy agencję PR biorącą ciężki szmal za promowanie tej “pigułki strachu” o stosowne śledztwo, oraz należyte sprostowanie. Informacja zamieszczona w Artykule wprowadza w błąd odbiorców mojej muzyki i naraża mój publiczny wizerunek na delikatnie mówiąc – zafałszowanie. Ten, kto mnie zna, wie, że nigdy nie zgodziłbym się na firmowanie moim pseudonimem artystycznym akurat takich treści i produktów. Na to nie ma mojej zgody. Informuję, że jeśli stosowne wyjaśnienia nie zostaną upublicznione wśród internetowej społeczności, będę dochodził prawdy na drodze prawnej. Pozdrawiam wszystkich fanów ciemnej strony, pozostając jednakowo po tej jasnej.

    EMCE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...