Kendrick Lamar opublikował singiel promujący film Czarna Pantera. Nie każdemu się spodoba…

News/Film 04.01.2018
Kendrick Lamar opublikował singiel promujący film Czarna Pantera. Nie każdemu się spodoba…

Kendrick Lamar opublikował singiel promujący film Czarna Pantera. Nie każdemu się spodoba…

Piosenka All The Stars podsumowuje – w mojej ocenie – wszystko, co najgorsze w nowoczesnym hip-hopie. To jednak rzecz gustu, a ty już sam możesz ocenić pracę Kendricka Lamara.

All The Stars to piosenka nagrana przez Kendricka Lamara przy współpracy z SZA. Utwór został nagrany specjalnie z myślą o filmie Czarna Pantera, nie będzie on dostępny na żadnym innym albumie poza ścieżką dźwiękową do filmu.

Lamar zajmie się produkcją płyty z muzyką do filmu i nim inspirowaną, wspólnie z Anthonym Tiffithem, dyrektorem generalnym wytwórni Top Dawg Entertainment. Ryan Coogler – reżyser filmu – sam wybrał muzyka i zaprosił go do współpracy.

Jaki jest jej efekt? Lepiej sami oceńcie All The Stars od Kendricka Lamara i SZA. Ja nie mogę tego słuchać.

Dobry hip-hop i rap to dobra produkcja beatów, ciekawa zabawa słowem i zdolności w artykulacji słów wykonawcy. W przypadku singla promującego Czarną Panterę właściwie docenić możemy tylko produkcję. Banalny tekst i doprowadzająca mnie do szewskiej pasji maniera leniwego rapu – artykułowanego od niechcenia, dodatkowo przepuszczonego przez filtry dźwiękowe i auto-tune – powodują, że przesłuchałem ten kawałek dwa razy. I mam nadzieję, że nigdy więcej go nie usłyszę.

Jestem jednak świadom, że to aktualnie bardzo modny styl. A to oznacza, że mój gust i preferencje nie pokrywają się z tym, czego znaczna część z was chce słuchać. Dlatego też zachęcam – mimo wszystko – do samodzielnego przesłuchania utworu. Kto wie, może do was przemówi i trafi do waszych ulubionych list odtwarzania.

Na szczęście utwór wiodący to tylko mała część Czarnej Pantery.

All the Stars usłyszymy zapewne w napisach końcowych, być może też gdzieś podczas filmu i w jego materiałach promocyjnych. Na szczęście na tym koniec.

Czarna Pantera to kontynuacja fabularna filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. W jego obsadzie znajdują się – między innymi – Chadwick Boseman i Lupita Nyong’o. Film trafi do polskich kin już 14 lutego tego roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

4 odpowiedzi na “Kendrick Lamar opublikował singiel promujący film Czarna Pantera. Nie każdemu się spodoba…”

  1. “Wszystko co najgorsze w nowoczesnym hip-hopie”? Chyba powinniście się zapoznać z twórczością raperów typu lil pump czy 21 savage ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...