Jak skończy się Gra o tron? Wyciekły fragmenty scenariusza, a w nich epilog

Artykuł/Seriale 02.01.2018
Jak skończy się Gra o tron? Wyciekły fragmenty scenariusza, a w nich epilog

Jak skończy się Gra o tron? Wyciekły fragmenty scenariusza, a w nich epilog

Gra o tron wróci na ekrany dopiero w 2019 roku, a fani spragnieni nowych wieści z Westereos przez najbliższe kilkanaście miesięcy jedyne na co mogą liczyć, to spoilery. Te pojawiły się już teraz.

Uwaga na potencjalne spoilery z 8. sezonu Gry o tron – czytasz na własną odpowiedzialność!

HBO nie spieszy się z premierą finałowego sezonu Gry o tron. Seria będzie najkrótszą z dotychczasowych i składać się będzie na nią zaledwie sześć epizodów. Odcinki będą jednak dłuższe niż zwykle, a ponieważ większość bohaterów już się spotkała, proces produkcyjny serialu się wydłuży.

Gra o tron 7 sezon oglądalność w Polsce HBO

2018 rok bez Gry o tron

W tym roku po blisko dwuletniej przerwie obejrzymy 2. sezon Westworld. Na powrót największego hitu HBO poczekamy zaś aż do przyszłego roku. Na otarcie łez pozostała nam wyłącznie polska Korona królów oraz… przecieki.

W sieci pojawiły się dość wiarygodnie wyglądające spoilery. Źródłem przecieku jest jeden z użytkowników serwisu Reddit. W sieci pojawiło się po jednej stronie scenariusza z 3. i 6. odcinka oraz dwie strony z 5. epizodu. Co prawda nie ma pewności, że zaprezentowany został prawdziwy scenariusz, bo równie dobrze może to być radosna twórczość fana, ale i tak postanowiłem się im przyjrzeć.

Gra o tron – spoilery z 3. odcinka 8 sezonu.

W tym epizodzie pojawią się Tyrion, Arya, Sansa, Brienne, Podrick i Ogar. Sympatyczniejszy z braci Clegane będzie prowadził powóz, na którym znajdą się pozostali bohaterowie.

Gra o tron 7 odcinek 3 HBO

Powóz zostanie zaatakowany przez nieumarłych. Ogar będzie próbował uciec, tratując widma, ale rozbije się. Bohaterów zaatakuje wcielony do armii Nocnego Króla dothracki jeździec. Niewykluczone, że w tej scenie Podrick pożegna się z życiem.

Gra o tron – spoilery z 5. odcinka 8 sezonu.

W tym przypadku zdradzono nam nie jedną, a aż trzy sceny. Pierwsza z nich pokazuje rozmowę pomiędzy Jaime’em i Cersei. Brat próbuje przekonać siostrę, że Jon Snow nie jest ich wrogiem, ale rodzeństwo Lannisterów nie potrafi dojść do porozumienia. Cersei wytyka Jaime’emu, że ją opuścił.

W drugiej scenie, w której ponownie pojawia się to samo rodzeństwo, Jaime przekonuje Cersei, by nie ratowała Królewskiej Przystani przed atakiem Nocnego Króla. Można założyć, że królowa będzie chciała wylać dziecko z kąpielą i spróbuje powstrzymać nieumarłych, paląc stolicę Westeros do cna.

W kolejnej ze scen pojawiają się Brienne oraz Ogar. Przedzierają się wspólnie przez ulice Królewskiej Przystani, zmierzając w stronę Czerwonej Twierdzy.

Gra o tron – spoilery z finału 8 sezonu.

Serial zakończy się na 6. odcinku 8. serii. Przeciek nie zdradza nic szczególnego na temat zakończenia głównego konfliktu w Grze o tron, a prezentuje zapis wyłącznie jednej sceny. Zwiastuje ona niestety marny koniec jednej głównej z postaci i wygląda wręcz na… epilog.

W scenie pojawią się Tyrion i Bronn, a Jaime jest przeklinany za to, że dał się zabić, zanim spłacił swój dług. Tyrion prezentuje w tym momencie swojemu towarzyszowi twierdzę Bliźniaki jako nagrodę. Z rozmowy wynika, że Bronn samodzielnie poradził sobie z generałami Złotej Kompanii.

Jak się skończy Gra o tron?

Jeśli opisywany wyżej przeciek jest prawdziwy, to armia Nocnego Króla zostanie pokonana, a my zobaczymy sceny po zakończeniu wojny. Do końca serialu przeżyją Bronn, Tyrion i Cersei, ale polegnie – przynajmniej – Jaime.

Mam jednak nadzieję, że więcej przecieków na temat zakończenia się nie pojawi. Oby środki ostrożności, które powzięło HBO, by nie dopuścić do zdradzenia zakończenia serialu przed emisją, okazały się wystarczające. W przypadku 7. sezonu się nie udało

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

17 odpowiedzi na “Jak skończy się Gra o tron? Wyciekły fragmenty scenariusza, a w nich epilog”

  1. “Mam jednak nadzieję, że więcej przecieków na temat zakończenia się nie pojawi.” – Przecież nie trzeba ich czytać. Mi przecieki nie psują oglądania serialu, wręcz przeciwnie, gdy coś mnie w nich zainteresuje, tym bardziej nie mogę się doczekać, aż to zobaczę. Nie rozumiem tej powszechnej spoilerofobii. Jeżeli coś jest dobre, to można to oglądać wielokrotnie, nawet wiedząc dokładnie, co się wydarzy.

    • Niektórzy po prostu lubią ten element zaskoczenia w trakcie oglądania. Mów co chcesz, ale oglądanie czegoś pierwszy raz, a po raz n-ty to nie to samo. Tak jakbyś na początku kryminału dostał spoiler “ten o zabił”, co z tekstu wyniknie dopiero pod koniec książki.

    • Nie trzeba ich czytać, ale często się zdarzają życzliwi, którzy wklejają spoilery w komentarzach do tekstów o czymś zupełnie innym. Wolałbym, by trolle nie miały takiej amunicji ;-)

      Lubię, gdy seriale mnie zaskakują, lubię odkrywać fabułę podczas oglądania. Wiadomo, że dobry serial/film się obroni nawet w przypadku spoilerów, ale jakiś zwrot akcji emocje wywołać może tylko raz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...