W sam raz do wigilijnego karpia. Fanatyk jest już dostępny na Showmax

News/Film 24.12.2017
W sam raz do wigilijnego karpia. Fanatyk jest już dostępny na Showmax

W sam raz do wigilijnego karpia. Fanatyk jest już dostępny na Showmax

Kultowa copypasta o fanatycznym miłośniku wędkarstwa już dziś pojawi się w ofercie platformy Showmax. Fanatyk, bo o nim mowa, to błyskotliwa krótkometrażowa komedia.

Nie przypadkiem pierwsza w historii ekranizacja copypasty debiutuje właśnie dziś. Jak zwrócił uwagę autor opowiadania internetowego, grudzień i święta Bożego Narodzenia to ważny okres z punktu widzenia scenariusza. Premiera delikatnie kontrowersyjnej komedii została więc zaplanowana na dziś z premedytacją.

Już po nowym roku Fanatyk będzie miał kinową premierę. Film zostanie wyświetlony w kilkunastu polskich kinach studyjnych. Producenci wciąż jednak debatują nad tym, które miasta znajdą się na premierowej liście. Jak pisze Malcolm XD, twórcy nie chcą dopłacać do tego interesu i zależy im na maksymalnie opłacalnych lokacjach dla kinowych seansów. Fanatyk pojawi się również na DVD. Płytę dostaną jednak wyłącznie ci internauci, którzy wsparli projekt na platformie Polak Potrafi.

Co to jest copypasta?

Copypasta to krótkie opowiadanie zamieszczane w Internecie, powielane za pomocą metody kopiuj – wklej (copy – paste) na rozmaitych forach, witrynach, platformach społecznościowych oraz agregatorach treści. Dobre, zabawne, ciekawe lub przerażające copypasty potrafią wygenerować olbrzymi zasięg, zostają klasykiem Internetu.

Fanatyk to jeden z takich klasyków. Przedstawiona w paście historia dotyczy 20-letniego, anonimowego użytkownika Internetu, który opowiada o swoim ojcu. Fanatyku wędkarstwa, który swoją pasją i hobby wpłynął na życie typowej polskiej rodziny z blokowiska.

Pastę postanowiono zekranizować. Fanatyk udał się doskonale. A dziś jego premiera.

Opowiadanie o fanatycznym wędkarzu okazało się na tyle zabawne, absurdalne i zarazem utrzymane w klimacie krzywego zwierciadła polskiej rodziny, że dostrzegł ją Michał Tylka. I zdecydował, iż to świetny materiał na dobry komediowy film krótkometrażowy.

Czy faktycznie okazał się dobry? Ja już widziałem ten film i – jak możecie wywnioskować z mojej recenzji – bardzo mi się podobał. Znakomity montaż, dialogi i gra aktorska to rzeczy zdecydowanie godne pochwały, a sam Fanatyk wydał mi się zabawniejszy od wszystkich polskich komedii, jakie widziałem w ostatnich czasach.

Fanatyk to dopiero początek przygody z internetowymi pastami. Będzie kolejny projekt.

Anon – bohater filmu Fanatyk – doczeka się własnej mini-serii. Reżyserem ponownie zostanie Michał Tylka, a scenariusz i dialogi napisze Malcolm XD. Odcinkowa produkcja nie będzie już wykorzystywać wizerunku ojca rybaka, ale skupi się na postaci jego syna. Nim dojdzie do premiery nowego serialu, do sieci trafią pasty poświęcone każdemu odcinkowi.

Na razie jednak zachęcam was wszystkich do seansu. W najgorszym razie stracicie raptem pół godziny. W najlepszym będziecie się bardzo dobrze bawić, zapamiętując na później świetne dialogi i onelinery z filmu, żywcem wyjęte z copypasty i świetnie zagrane przez aktorów.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

8 odpowiedzi na “W sam raz do wigilijnego karpia. Fanatyk jest już dostępny na Showmax”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...