Ward i Jakoby już na Netfliksie. Bright już dostępny w serwisie

News/Film 22.12.2017
Ward i Jakoby już na Netfliksie. Bright już dostępny w serwisie

Ward i Jakoby już na Netfliksie. Bright już dostępny w serwisie

Od dziś na platformie dostępny jest Bright. Oryginalny film Netfliksa łączy w sobie elementy fantasy i kina akcji.

Czytaj także: Orki, elfy i ludzie w jednym świecie. Bright to początek arcyciekawego uniwersum Netfliksa – recenzja

Film przedstawia świat, który ludzie dzielą z rasami znanymi z fantastyki i mitów. Na ulicy spotkać można orków, elfów, a nawet centaury. Słońce co jakiś przesłania szybujący po niebie smok, a wróżki mogą przysporzyć masę kłopotów. Każda rasa cieszy się określonym statusem społecznym, a ich członkowie zwykle mają problem, żeby dogadać się z innymi. Ten porządek został ustalony przed dwoma tysiącleciami. Wówczas to istoty podzieliły się na popleczników o przeciwników Mrocznego Władcy. Po jego porażce dominującą grupą stały się elfy.

Międzyrasowe antagonizmy najlepiej widać to na przykładzie głównych bohaterów Bright.

Akcja kręci się wokół dwóch policjantów z Los Angeles. Partnerem granego przez Willa Smitha Warda jest Jakoby (Joel Edgerton) – pierwszy ork w historii, który założył mundur. I choć dla niego służba to sens życia, to nie wszystkim podoba się taki awans społeczny. Rzecz jasna, jest to również problem dla Warda. Panowie muszą jednak szybko znaleźć wspólny język. W ich ręce trafia bowiem potężny artefakt, którego moc zagraża wszystkim rasom.

Bright właśnie trafił do biblioteki Netfliksa.

Oprócz fantasy film zawiera wiele elementów typowych dla kina akcji. Nie zabraknie więc pościgów, strzelanin i wybuchów. Pojawi się także wątek charakterystyczny dla wielu przedstawień życia policjantów, a mianowicie problem korupcji w służbach mundurowych.

Obok Smitha i Edgertona w filmie wystąpili także Noomi Rapace i Chris Browning.

Za kamerą stanął David Ayer, reżyser zeszłorocznego Legionu samobójców i autor scenariusza do Dnia próby. Budżet produkcji sięgnął 90 mln dol. – to najdroższy film w dorobku serwisu streamingowego. Twórcy wydają się być pewni inwestycji, bo jeszcze przed premierą zapowiedzieli powstanie sequelu Bright. Kontynuacja historii z fantastycznego świata oznaczałaby pierwszą franczyzę spod szyldu Netfliksa.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (9)

37 odpowiedzi na “Ward i Jakoby już na Netfliksie. Bright już dostępny w serwisie”

  1. Obejrzałem zwiastun nr 2 i nie wygląda to zachęcająco. Powiedziałbym raczej, że jak film klasy B z czerstwymi dialogami i sucharami zamiast humoru.

  2. Ze tak powiem du..y nie urywa. Porządnie zrobiony film pod względem technicznym ale nic więcej. Żadnego zwrotu akcji, żadnego zaskoczenia. Od początku wiadomo kto jest ten zły a kto ten dobry.
    Widź jest prowadzony przez całą historię “za rączkę” tak jak by był mało kumaty. Nie lubię takiego podejścia.
    Kilka wątków słabo rozegranych. Kilka nie wykorzystanych, widzieliście smoka latającego nad miastem? Dlaczego nie ma go w innych scenach?
    I dużo więcej jest takich niedomówień w tym filmie.
    W spokojny wieczór przy piwku można obejrzeć. Nic więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...