Ocean’s 8 to film o wielkim skoku po wielką kasę przygotowywanym przez osiem bohaterek pod kierownictwem Sandry Bullock – siostry George’a Clooneya w Ocean’s Eleven.

Gdy zaczęliśmy pisać o Ocean’s 8 na początku 2017 roku, nie byliście przesadnie zachwyceni pomysłem. Trudno się temu dziwić. Hollywood przeszarżowało z żeńską obsadą nowych Pogromców Duchów. Ghostbusters z 2017 roku okazało się klapą zarówno wśród krytyków i fanów, jak również z finansowej perspektywy. Przykład Sony Pictures udowodnił, że w dobie poprawności politycznej i kulturowej nie wystarczy obsadzić film samymi kobietami, aby odnieść sukces.

Zdaje się jednak, że Ocean’s 8 to coś więcej niż chęć przypodobania się ruchom feministycznym.

Dowodzi tego pierwszy zwiastun, który jest naprawdę, naprawdę dobry. Możemy w nim zobaczyć strzępy klasycznego kina akcji, za którym zdążyłem już mocno zatęsknić. Wysokobudżetowa, umiejętnie zrealizowana produkcja z podgatunku heist to coś, co z wielką chęcią zobaczę na wielkim ekranie. Zwłaszcza przy tak doborowej obsadzie. Bohaterki Ocean’s 8 to absolutna śmietanka Hollywood.

Tytułową ósemkę oszustek tworzą: Sandra Bullock, Mindy Kaling, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Rihanna, Awkwafina, Sarah Paulson oraz Helena Bonham Carter. Jestem ciekawy relacji panujących w grupie pod przewodnictwem Bullock. Mam też dziwne wrażenie, że kradzież naszyjnika nie zakończy się w sposób, jaki wymarzyłyby sobie bohaterki Ocean’s 8.

Polska premiera Ocean’s 8 została zaplanowana na 22 czerwca 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (11)

16 odpowiedzi na “Pierwszy zwiastun Ocean’s 8 – żeńskiego odpowiednika Ocean’s Eleven – jest lepszy, niż myślałem”

 1. Gdyż albowiem kręcenie filmów, w których kobiety grają główne role to chęć przypodobania się ruchom feministycznym. Wsadziłeś głowę w dupę w okolicach 1955?

 2. Remake remake’a. Nawet sam początek ze zwolnieniem warunkowym i gadką Bullock, a później z samym jej zachowaniem i interakcją bohaterki z Blanchett.

  Zobaczymy czy będzie równie zabawne i zajmujące.

 3. “Siostry George’a Clooneya w Ocean’s Eleven” przecież jej nie było w Ocean’s Eleven…
  Naprawdę dobry zwiastun? To samo powtórzone po raz setny…a 50% dislike na YT mówi samo za siebie. I szczerze to nie moge patrzeć na te twarze starych bab po operacjach plastycznych – wszystkie wyglądają jak Jackson…
  “Zwłaszcza przy tak doborowej obsadzie. ” Nie wiem czy autor trolluje czy o co chodzi xD

 4. O, dyskusja przez usuwanie komentarzy. Gratuluję. To ja powtórzę: naprawdę w 2017 obsadzenie filmu kobietami to “polityczna poprawność” i “chęć przypodobania się ruchom feministycznym”?
  Czekam na recenzję zwiastunu któregokolwiek filmu, w którym grają czarni jako “polityczną poprawność” i “chęć przypodobania się ruchom abolicjonistycznym” albo na przykład któregokolwiek filmu wojennego jako “chęć przypodobania się handlarzom broni”.
  Nadal sugeruję wyjęcie mózgoczaszki z miejsca, w którym plecy tracą swą szlachetną nazwę oraz, ponieważ idą Święta, życzę autorowi samych córek. Dużo córek.

 5. Nie rozumiem tej głupoty żeby od jakiegoś czasu kręcić wszystkie stare filmy ale z kobietami w roli głównej. Czekać aż nakręcą na nowo starą sagę Gwiednych Wojen tylko głównym bohaterem będzie Anka Skywalker a jej nauczycielem zostanie Bunia-Kenobi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...