Fantastyczne zwierzęta 2: wiemy, jakie stworki pojawią się w filmie

News/Film 14.12.2017
Fantastyczne zwierzęta 2: wiemy, jakie stworki pojawią się w filmie

Fantastyczne zwierzęta 2: wiemy, jakie stworki pojawią się w filmie

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, które znane z uniwersum Harry’ego Pottera postaci powrócą na ekran. Wygląda na to, że w kontynuacji serii o Newcie Scamanderze zobaczymy też kilka ciekawych stworzeń.

Producent Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, David Heyman, przyznał, że w filmie zobaczymy równie wiele stworków, co w pierwszej części. Jednak tym razem fabuła nie skupi się już na próbach odszukania magicznych zwierząt. Oznacza to, że ich rola w drugim prequelu serii o Harrym Potterze będzie odpowiednio mniejsza.

Jakie stworzenia zobaczymy w Fantastycznych zwierzętach 2?

W rozmowie z Entertainment Weekly grający główną rolę Eddie Redmayne zdradził, że w filmie ponownie pojawi się niuchacz. W pierwszej części podobny do dziobaka stworek dał się poznać jako miłośnik błyskotek i całkiem sympatyczny kleptoman. Oprócz niego na ekran powróci także Pickett – ulubiony nieśmiałek Scamandera, który w poprzednim filmie pomógł uciec Newtowi z więzienia.

Aktor wyjawił również, że w kontynuacji Fantastycznych zwierząt zobaczymy „budzące grozę chińskie stworzenie”. Nie padła nazwa żadnego gatunku, jednak w książkach o Harrym Potterze pojawia się tylko jedna pochodząca z tego kraju bestia. Chodzi oczywiście o chińskiego ogniomiota, smoka, z którym Wiktor Krum zmierzył się w pierwszym zadaniu Turnieju Trójmagicznego.

Niewykluczone, że Grindelwald będzie chciał posłużyć się gadem do wywołania paniki zarówno wśród czarodziejów, jak i mugoli.

Akcja drugiej części Fantastycznych zwierząt toczyć się będzie wokół próby powstrzymania czarnoksiężnika przez stworzeniem czarodziejskiej społeczności opartej wyłącznie na czystej krwi. Do walki z groźnym magiem, którego zagra Johnny Depp, stanie oczywiście Newt Scamander. Wspomagać magizoologa będzie Albus Dumbledore (w tej roli Jude Law), były przyjaciel Grindelwalda. Jeśli twórcy pozostaną wierni książkowemu kanonowi, to właśnie między nauczycielem z Hogwartu a czarnoksiężnikiem odbędzie się wielka walka.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald to druga z planowanych czterech części losów Scamandera. Premiera obrazu zaplanowana jest na 16 listopada 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

J.K. Rowling uruchomiła magiczną stronę dla dzieci znudzonych kwarantanną. Czym jest portal Harry Potter at Home?

Młodzi fani Harry’ego Pottera uczęszczający do szkół na całym świecie nie mają ostatnio lekko. Z powodu pandemii koronawirusa placówki edukacyjne zostały zamknięte, a jakichkolwiek zabaw na dworze zakazano. Z pomocą dla zmuszonych do zdalnego komunikowania się uczniów wyszła więc J.K. Rowling, tworząc portal internetowy Harry Potter at Home.

News/Książki 02.04.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...