Kinowy Venom będzie oparty na dwóch konkretnych komiksach. Tom Hardy zdradza koncepcję filmu

News/Film 11.12.2017
Kinowy Venom będzie oparty na dwóch konkretnych komiksach. Tom Hardy zdradza koncepcję filmu

Kinowy Venom będzie oparty na dwóch konkretnych komiksach. Tom Hardy zdradza koncepcję filmu

Decyzja Sony Pictures o stworzeniu filmu, który przedstawia losy największego przeciwnika Spider-Mana, odbiła się szerokim echem w środowisku fanów. Twórcy filmu podsycają emocje i zdradzają, że historia tytułowego Venoma będzie oparta na dwóch znanych komiksach. 

Do tej pory wieści dotyczące filmowej ekranizacji losów Venoma były skrywane i owiane nutą tajemnicy. Jednak podczas tegorocznego Comic Conu odbywającego się w brazylijskim Sao Paulo twórcy filmu postanowili zrobić wyjątek i zdradzić szczegóły dotyczące produkcji.

Tom Hardy, wcielający się w postać Eddiego Brocka potwierdził, że film będzie powiązaniem historii z komiksu Lethal Protector oraz Planet of the Symbiotes.

Pierwsza z pozycji to seria historii z 1993 roku stworzona przez Davida Micheliniego, w której dochodzi do zawarcia umowy między Venomem a Spider-Manem, dzięki której mężczyźni mają przestać wchodzić sobie w drogę. Brock przejmuje kontrolę nad złymi mocami i ma tym samym nie popełniać więcej zbrodni. Bohater przenosi się do San Francisco, gdzie przechodzi na dobrą stronę mocy. Co ciekawe, to właśnie w tym miasteczku ma być osadzona akcja najnowszego filmu.

W kolejnym z komiksów, który został opublikowany dwa lata później, antybohater wchodzi w komitywę z człowiekiem pająkiem oraz Scarlet Spider. Postacie łączą siły i wspólnie stają do walki z zesłanym na ziemię symbiotem.

Wiadomo już, że w Venomie nie pojawi się postać Spider-Mana, tym samym produkcja ma być realizacją zupełnie nowego uniwersum.

Film Rubena Fleischera ma zerwać z serią przygód o człowieku pająku, jednocześnie twórcy potwierdzają, że w nowej produkcji pojawią się niektóre z postaci komiksów Marvela. Głównym przeciwnikiem tytułowego bohatera my być Carnage.

Venom

Przypomnijmy, że fabuła filmu będzie dotyczyła losów reportera Eddiego Brocka, który żyje w symbiozie z pozaziemską formą życia – Venomem. Nienawiść dziennikarza łączy się z mocami kreatury, tym samym siejąc zło i walcząc przeciwko Spider-Manowi.

U boku Toma Hardy’ego zobaczymy także Michelle Williams, Riza Ahmeda i Jenny Slate.

Premiera Venoma została zaplanowana na 5 października 2018 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...