Nie wiesz, o co chodziło w finale Belfra 2? Wyjaśniamy najważniejsze zagadki

Artykuł/Seriale 11.12.2017
Nie wiesz, o co chodziło w finale Belfra 2? Wyjaśniamy najważniejsze zagadki

Nie wiesz, o co chodziło w finale Belfra 2? Wyjaśniamy najważniejsze zagadki

Finał drugiego sezonu Belfra starał się zamknąć wyjątkowo pogmatwany scenariusz. Szybkie rozwiązanie tak wielu wątków dla sporej cześci widzów mogło być mylące i niezrozumiałe. 

Uwaga, spoilery!

Drugi sezon Belfra zamknął wszystkie fabularne wątki i zrobił to bardzo drastycznie. Wszystko w zasadzie wyjaśniło się w jednym odcinku i trzeba przyznać, że nie było to najlepsze rozwiązanie. Liczba informacji przekazanych w ostatnim epizodzie była tak duża, że gdy na ekranie pojawiły się napisy, nie wiedziałem, co przed chwilą obejrzałem. Dlatego postaram się wyjaśnić najważniejsze wątki i zagadki, które towarzyszyły nam w 2. sezonie Belfra.

Kim był Karol?

Z pozoru nauczyciel biologii we wrocławskim liceum. Fan teatru, sympatyczny, kulturalny człowiek. Już na pierwszy rzut oka było widać, że realizowała się w nim fantazja o klasie średniej i inteligenckim domu. Finał jednak odarł go z romantycznej otoczki. Okazało się bowiem, że Karol pracował dla wywiadu. Z jakiej konkretnie służby się wywodził? Tego nie powiedziano. Faktem jest jednak, że był on członkiem odpowiedzialnym za szkolenie szpiegów.

Karol szkolił dzieci, które wyciągnął z domu dziecka.

Belfer 2 sezon

I nie jest to nowy temat w popkulturze. Dokładnie o tym samym pisał Szczepan Twardoch w Przemienieniu: służby specjalne miały tworzyć wiernych agentów z dzieciaków, którym zapewniły substytut domu i opieki. Takie dzieci miały być dozgonnie wdzięczne swoim nowym preceptorom i całe swoje życie przygotowywać się do wyjątkowo wymagającej pracy. Takim opiekunem i szkoleniowcem miał być właśnie Karol.

Jeśli dobrze zrozumiałem finał historii, to zwerbowanie dzieciaków, które nie pochodziły z domów dziecka, było testem. Chciano sprawdzić, czy uda się uzyskać tę samą lojalność i stabilność, gdy młody człowiek ma dom i poczucie stabilizacji. Gdy ta historia się rozpoczyna, Karol ma pod sobą trzech przyszłych agentów: Magdę, Tymka i Iwa.

Kim była Magda?

Magda była agentką zwerbowaną przez Karola. Jej przełożeni stworzyli jej silną legendę (fałszywa tożsamość w świecie służb specjalnych), aby mogła przynależeć do elity, która wysyła swoje dzieciaki do prywatnej szkoły. Stąd to puste mieszkanie, rodzice, którzy pojawiają się tylko, gdy w kadrze widzimy innych bohaterów. Dlatego nie było ich na kolacji, na którą zaprosiła Pawła Zawadzkiego.

belfer 2 magda michalina łabacz wywiad 2

Magda z jednej strony odbierała bardzo dobrą edukację, a z drugiej mogła być pod okiem oficera, który ją szkolił.

O co chodziło z wyjazdem do Paryża?

Ciekawe – i dość niemoralne ze strony Karola – było to, że młodzi agenci obok szkolenia wykonywali już zadania operacyjne. Wyjazd do Paryża miał być szkoleniem na „realnych figurantach”, co oznaczało mniej więcej tyle, że agenci wykonywali już prawdziwe zadania, ale nie w Paryżu, tylko we Wrocławiu. Informacja o ucieczce nastolatków była tylko przykrywką, aby ci mogli spokojnie pracować.

Kim był portier?

Ten portier zapewne spędza sen z powiek niejednemu widzowi. W serialu nie mówi się o nim wiele, ale z informacji, które mamy, jasno wynika, że był on jednym z pracowników wywiadu, który towarzyszył młodym agentom w szkole. Zapewne chodziło o to, aby mieć na tym terenie więcej niż jednego doświadczonego szkoleniowca. Możliwe też jest, że dzięki dostępowi do kamer i obserwowaniu wejścia mógł mieć swoich podopiecznych cały czas na oku. Może był nawet starszy stopniem od Karola, może byli dobrymi kolegami z pracy, możliwe, że to na początku on kierował akcją? Tu niestety nie ma jasnych odpowiedzi.

Dlaczego Iwo zaczął strzelać w szkole?


Gdy opadły maski w finale 2. sezonu Belfra, sprawa okazała się prostsza, niż mogłoby się wydawać na początku. Iwo miał za zadanie wkręcić się do preppersów, a Magda rozpracować handlarzy bronią. Kiedy spotkali się w domu u Lucjana, wszystko poszło nie tak. Trudno powiedzieć, o czym pomyślał Iwo, ale jeśli Magda mówiła prawdę, to chłopak załamał się, gdy zobaczył ją na kolanach przestępcy. Może się w niej zakochał, a może nie mógł przeżyć tego, do czego muszą posunąć się agenci, aby zdobyć potrzebne informacje. Najwyraźniej postanowił zakończyć całą akcję. Skorzystał z terrorystycznych planów preppersów. Chciał zamordować szefów operacji (portiera i Karola) i Magdę. W przypadku tej ostatniej mógł to być akt zazdrości.

Dlaczego zginął Radek?

Jest prawie pewne, że za zgon bohatera odpowiada Karol. Tymek komunikował się z innymi agentami i przełożonymi za pośrednictwem vloga Luizy. Trudno powiedzieć, czy ustalali tylko terminy spotkań, czy mogli również przekazywać sobie wiadomości i ostrzeżenia. To bardzo prawdopodobne, bo gdy Radek wszedł do klubu, którego adres znalazł Zawadzki, to już tam na miejscu ktoś na niego czekał. Jasno zasugerowano nam, że ktoś bardzo postarał się, aby przyczyna śmierci wyglądała na naturalną. A że tego typu substancje są bardzo, bardzo trudne do zdobycia, jasnym jest, że musiał za tym stać ktoś o bardzo dużych możliwościach… na przykład wywiad.

Belfer 2 sezon

Kto i jak zabił Ewelinę?

Karol zabił dziewczynę garotą, w ostatniej scenie jasno pokazano, że tym samym narzędziem próbował udusić belfra. Ewelina zginęła, bo poznała drugą tożsamość Magdy. Ryzyko, że doprowadzi do zdemaskowania całej akcji, było za duże. Magda od razu, gdy tylko zobaczyła Ewelinę, musiała poinformować Karola, co zaszło i przekazać mu informację o tym, jak pomoże uciec dziewczynie i którędy będzie biegła. Nauczyciel biologii już czekał tam na nią. Zamordował ją garotą, bo zagrażała ona bezpieczeństwu akcji i jego agentki.

Na swój sposób zapewne próbował chronić Magdę.

A dlaczego Karol ułożył ciało dziewczyny w taki sposób? Jestem przekonany, że na tym etapie musiał już wiedzieć, że Zawadzki prowadzi własne śledztwo. Dlatego zbliżył się do Marty i Pawła, dlatego pomagał mu w każdej trudnej sytuacji. Nie chodziło tylko o wdzięczność. Wiedział o Pawle wszystko, więc układając ciało Eweliny, chciał wysłać mu jasny sygnał i ostrzeżenie, że został zdemaskowany.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (82)

2 248 odpowiedzi na “Nie wiesz, o co chodziło w finale Belfra 2? Wyjaśniamy najważniejsze zagadki”

 1. Ogólnie strasznie ta historia jest miałka i naciągana. To wogóle możliwe żeby “wywiad” i CBŚ lub jakiekolwiek inne służby śledcze wchodziły sobie w drogę? Ja się zawiodłem i mam uczucie zmarnowanych 8h życia.

  • Śłużby ze sobą rywalizują. I to nie tylko w naszym kraju. Głośny sukces danej agencji to szansa na większy budżet i mniejszy nadzór nad działaniami.

  • Dokładnie – głowa nie wie co robi noga, itd. Mamy obraz jak to u nas wygląda, średniowieczna komunikacja, historia cieńka jak d..a węża. Generalnie szkoda Stuhra, że dał się wplątać w tak kiepski i niechlujny scenariusz.

  • To wogóle możliwe żeby “wywiad” i CBŚ lub jakiekolwiek inne służby śledcze wchodziły sobie w drogę?

   Tak, jest możliwe. Nie tylko w Polsce ale i w innych, znacznie bardziej w tej kwestii rozwiniętych krajach. Krytykujesz serial za coś takiego, a jednocześnie pytasz, czy to w ogóle możliwe? Coś z tobą nie-tak?

  • hehe możliwe? oni cały czas wchodzą sobie w drogę w świecie realnym. ciągle rywalizują o swój teren, o to kogo jest dana sprawa kto ją rozpracuje itd.

   • Nawet w Stanach, w co drugim filmie jest motyw: policja zabezpiecza miejsce zbrodni a tu przychodzi koleś w gangu i mówi: FBI, przejmujemy to. I policjant z przekleństwem na ustach musi odpuścić.

 2. Dobrze, że to skończyli po 8 odcinkach i tak poziom absurdu sięgnął zenitu. Jakby serial miał 10 odcinków to pewnie okazało by się, że Iwo uprowadzili kosmici zrobili mu pranie mózgu i dlatego strzelał w szkole, a Karol był w przeszłości agentem 007 :D
  Jak ktoś oglądał pierwszy sezon a nie oglądał jeszcze drugiego, to nawet lepiej dla niego bo drugi sezon to jakiś kiepski żart.

 3. Czy moglbym prosic o dodatkowe wyjasnienie nastepujacych pytan:
  1. Dlaczego Karol na dyskotece zabija Radka, ale nie Belfra? Przeciez powinien wiedziec, ze Belfer jest o krok od zdemaskowania go i dziala wspolnie z Radkiem
  2. Dlaczego Iwo tak zdziwil sie widzac Magde na kolanach Lucjana, skoro wczesniej musial dokladnie wiedziec, jakie bedzie zadanie Magdy? Jesli Karol widzial, ze iwo odbilo, dlaczego go nie zlikwidowal?
  3. Co 23 letnia Magda robila w liceum? Wspolnie z Karolem i portierem werbowala Iwo i Tymka?
  4. Dlaczego CBSP pozwala Radkowi na prowadzenie prywatnego sledztwa w liceum? Nie dogadali sie z ABW?

  • takie uzupełnienie.
   1. w sumie dlaczego spotykali się na dyskotece gdzie mógł ich podglądać ktokolwiek obcy z 1m, a wszyscy chodzili do jednej szkoły
   2. Dlaczego strzelał do ciecia?
   3. Jakim cudem w połowie września Belfer dostał etat?
   4. Podobno jedni nie wiedzieli o drugich. No spoko, ale po strzelaninie z 2 odcinka to każdy już wiedział o każdym. Przynajmniej tak by było w realu.

   • ad. 1: No wlasnie nie wiemy z kim Tymek sie spotykal na tej dyskotece. Podejrzewam, ze Karol (jesli to on zabil Radka) byl tam, zeby obserwoac Tymka, a nie zeby sie z nim spotkac (to moglby rzeczywiscie w kiblu na przerwie zrobic)
    ad. 2: Ciec pracowal z Karolem w wywiadzie. Co nie wyjasnia, dlaczego chcial zalatwic ciecia, Karola i Magde.
    ad. 3 Belfer Dostal etat bo niespodziewanie, po zniknieciu trojki licealistow, odeszla polonistka i szkola potrzebowala kogos na gwalt. Dlaczego jednak odeszla i dokad odeszla pozostaje niewyjasnione.
    ad. 4. Dokladnie. w 1 odcinku wyglada na to, ze Radek sledztwo w liceum podejmuje na wlasna reke, wbrew woli przelozonych. Po strzelaninie dostaje jednak od nich blogoslawienstwo, co kompletnie nie ma sensu w perspektywie ostatniego odcinka, z ktorego wynika ze przelozeni Radka wspolpracowali z wywiadem.

     • taaa sensownie.

      2. W sumie to nic nie wyjaśnili. Bo normalnie to chyba zazdrosny Iwo
      powinien chcieć zastrzelić primo Lucka i ewentualnie Magdę, a Karola i
      ciecia? z zazdrości do Magdy?
      Jak widzisz że twoja potencjalna laska się “puszcza” to gdy jesteś szurnięty by strzelać to strzelasz do jej gacha, a nie do niej i jej rodziców że ją źle wychowali.

     • No wlasnie. Masz racje, dlatego mam na temat masakry w szkole inna teorie, ktora opisalem w odpowiedzi na post przemekspider

     • No wlasnie nie jest. “Mogl wchodzic element zazdrosci” to nie jest wyjasnienie tylko przypuszczenie.
      Moja teoria jest taka, ze Iwo w ogole nie mial nic wspolnego z wywiadem, a z preppersami zwiazal sie z wlasnej inicjatywy. To wyjasnia, dlaczego wrocil ze znikniecia tydzien po Magdzie i Tymku i caly czas powtarzal, ze nie byl w Paryzu.
      Jak zobaczyl Magde u Lucka to cos mu zaczelo switac i pewnie w czasie, gdy Magda zniknela z Tymkiem, Iwo tropil ich i tak wpadl na trop Karola i ciecia. Wiedzac, ze cala trojka namierza ich obozowisko i plany ataku na elektrownie, postanowil sie ich pozbyc.
      I kto mi powie, ze moje wyjasnienie jest gorsze niz wyjasnienie Konrada?

     • twoja teoria nie ma sensu, bo Iwo wykonał “dwie TRZECIE planu”, a Tymek + Magda + Karol + Cieć = 4

     • Iwo mogl albo nie wiedziec, ze Tymek tez jest w to wkrecony, albo wyjsc z zalozenia, ze jak sie pozbedzie 3 profesjonalistow, to ich uczen automatycznie zaprzestanie dzialalnosci.
      Argumentujac po Twojemu, to teoria Konrada tez nie ma zreszta sensu.

     • 1. Karol musial wiedziec kto to jest Radek od chwili zalatwienia Lucka. Karolowi z pewnoscia nie zalezalo na pozbawieniu Lucka zycia (inaczej Magda – heroina juz dawno by go zalatwila). W dalszym ciagu nie wiadomo jednak, dlaczego Karol zgodzil sie, zeby Magda wydala miejsce pobytu Lucka Belfrowi. Czyzby liczyl na to, ze Belfer bedzie chcial zabic Lucka wlasnymi rekami? To nie ma sensu, bo wiedzial przeciez od Tymka co najmniej od 6 odcinka (jesli nie od masakry w szkole), ze Belfer jest szpiclem CBSu. Duzo bardziej racjonalne byloby zlikwidowanie Belfra najpozniej wtedy, gdy ten zaczal grozic Magdzie dekonspiracja.

     • Jak musiał wiedzieć skoro żadne z agentów ani on sam nie miał z Radkiem kontaktu? No chyba że bierzemy pod uwagę samą końcówkę, a wtedy cały ten serial nie ma sensu.

      Takich rzeczy jak “liczenie że komuś na kogą idą z zaskoczenia uda się sprzątnąć” się nie robi, za duże ryzyko.
      No właśnie dlaczego Halucyna go nie załatwiła?

     • Halucyna go nie zalatwila, bo byl im widocznie potrzebny. Tylko do czego? Chcieli sie dowiedziec kto mu dostarcza bron czy komu ja sprzedaje? Zreszta to nie ma za bardzo znaczenia, bo w obu przypadkach z posiadanych informacji nie potrafili zrobic pozytku. Co jest dziwne, bo najpozniej dzien po strzelaninie w szkole oboz preppersow powinien byc zlikwidowany. No chyba ze Karol dzialal np. w wywiadzie rosyjskim i zalezalo mu na destabilizacji Wrroclawia. A Halucyna byla podwojna agentka…

     • Moim zdaniem przełożony Radka siedział w tym po uszy, a ten blondas co nim tak pomiatali w CBŚ miał im tylko utrudniać pracę, choć sam pewnie nie wiedział o niczym (czyt. nie był wtajemniczony). Pytanie tylko po co cała ta maskarada. Wywiad chciał przejąć działkę Lucjana, czy może wytropić dostawców broni. Do tego wyjaśnienie zachowania Iwo, takie z czapy. No chyba, że Iwo miał załatwić całą komórkę szkoleniową, która okazała się niewypałem.

      Trochę za dużo dziur zrobili w scenariuszu i odbiło się to negatywnie na całości.

     • Doskonale wiedział. Przecież Radek oficjalnie śledztwo w sprawie strzelaniny prowadził. Poza tym SMS do Lucjana z ostrzeżeniem to była nieudana próba pozbycia się Kędzierskiego przez Karola.

    • AD1.) Nie wiemy i się nie dowiemy, bo pewnie wymagało by to wprowadzenia nowej postaci – podstarzały Karol wyglądałby dziwnie w dyskotece dla licealistów, a to prowadziłoby do wydłużenia fabuły, która i tak została ostro pociachana by wszystko zmieścić w 8 odcinkach.

     AD2.) Może dzieciak się załamał, ale po pierwszych odcinkach nie było widać byśmy mieli do czynienia z targanym rozterkami psychopatą.

     AD3.) E pierwszym odcinku jasno jest wyjaśnione, że nauczycielkę przeniesiono na prośbę służb w których pracował Radek.

     AD4.) Tu jest kompletny miszmasz, co i jak. W sumie nie wiadomo skąd Radek miał cynk, o liceum i skąd wiedział, ze dzieje się tam coś niepokojącego. Jakby CBŚ inwigilowało każdą szkołę w której jakiś dzieciak prysnął, to by musieli nawet sprzątaczki do misji zatrudniać, bo by im ludzi nie wystarczyło.

  • Ad. 1
   Pawła mógł kontrolować przez zagrożenie Marcie, co zresztą w ostatnim odcinku nastąpiło. Kędzierskiemu, ambitnemu i samotnemu gliniarzowi oraz Ewelinie, która kompletnie nie miała nic do stracenia nie mógł tak grozić. Zresztą Kędzierskiego próbował raz się już pozbyć – SMS do Lucjana z ostrzeżeniem.
   Ad.2
   Mógł nie wiedzieć do końca jakie ma zadania + nieźle przyćpał wtedy. Karol nie musiał wiedzieć, że aż tak mu się poluzowało pod kopułą.
   Ad. 3
   Test dla Magdy jak sobie radzi pod przykryciem? Z udawaniem licealistki np.
   Ad. 4
   Wyraźnie dawali kilka razy Radkowi do zrozumienia, że węszenie w liceum traktują jako stratę czasu. Strzelanina wszystko zmieniła.

 4. Ja uważam, że jest naprawdę dobry serial a fabuła ciekawa. Ma kilka słabych momentów, ale ogólnie to bawiłem się świetnie. Czekam na 3 sezon.

 5. Portier był najważniejszą osobą w tej układance. Świadczy o tym zarówno jego wiek, jak i chronologia, jego staż w liceum był dłuższy niż Karola. To on go ściągnął do liceum. A więc to on był pierwszym, który w tym liceum zaczął umieszczać agentów. Co więcej jego obecność na ślubie Karola może oznaczać, że to był jego przełożonym, być może jego szefem, mógł nawet go sam kiedyś zwerbować.

  Trop do Szczepan Twardocha jest bardzo trafny, biorąc pod uwagę, że Żulczyk to jego wielki kumpel, a to Żulczyk pisał rozwiazanie intrygi w scenariuszu ostatniego odcinka. Musiał więc wpaść na ten pomysł właśnie po opowiadaniu kumpla. Uważam, że pomysł się broni, ale wykonanie jednak nie bardzo. Mało to było wiarygodne i tą historię można było dużo lepiej przedstawić.

 6. Przewidziałem zakończenie po drugim odcinku, lecz do końca miałem nadzieję, że nie pójdą w takie banały. Jeśli interesuje kogoś temat nieletnich agentów, to polecam świetną serię “Cherub” Roberta Muchamore”.

 7. TO MNIE MOŻE KTOŚ OŚWIECI? PO CO TYMEK SIĘ UKRYWAŁ ( MOWA 6,5 GODZINY)? I PO CO BELFER CHCIAŁ WZIĄĆ WINĘ NA SIEBIE? CZEMUiWO NIE CHCIAŁ ZABIĆ TYMKA?
  CZEMU W 1 ODCINKU SZARPAŁ I MIAŁ JAKBY PETENSJE DO KAROLINY SKORO JAK TO PWOIEDZIANO W OST ODCINKU MIAŁ JĄ JUŻ DŁUGO GDZIEŚ?

  • Tymek się nie ukrywał tylko był przetrzymywany przez LU, po to by nie dawać znać Magdzie o tym, że żyje. Gdyby belfer nie zasiał wątpliwości w dobroć Karola to by wylądował w dziurze. Powiedziała (Lu), że do północy zostało jeszcze 6,5h czyli o północy wypuści go.

    • Początkowo ukrywał się bo wiedział, że będzie gorący okres (był śledzony przez CBŚ) a kompa wrzucił do rzeki bo musiał szybciutko pozbyć się dowodów, iż brał udział w takich średnio legalnych akcjach.

     • Ze byl sledzony przez CBS to musial wiedziec od kiedy mu porysowali twarze na zdjeciach. Mimo to zorganizowal spotkanie w klubie (z kim?).
      To, ze bral udzial w srednio legalnych akcjach, to chyba wiedzial od samego poczatku, czemu wiec laptopa wyrzucil dopiero po wyjsciu z klubu, a nie np. po strzelaninie w szkole albo po smierci Eweliny?

     • Spotkanie w klubie było szybką zbiórką i Karol kazał pozbyć się dowodów bo wiedział, że CBŚ jest już za blisko.

     • Skoro kazal sie wszystkim pozbyc dowodow (co oznaczalo koniec akcji), to po co zabijal Radka? Chyba ze kazal mu sie pozbyc dowodow juz po zabojstwie. Ale wtedy dalej nie wiemy, kto i po co mial sie spotkac w klubie.
      W ogole postac Tymka strasznie niedopracowana. Wyglada ze jedynym sensem tej postaci w sezonie bylo odkrycie, ze belfer pracowal wczesniej w Dobrowicach. Poza tym snul sie bez sensu i celu przez osiem odcinkow miedzy serwerownia i swoim pokojem.

 8. A co z sms który dostał Lucek “Ruskie po ciebie idą, udają psy”. Była ona w aktach sprawy i Kędzierski zataił ją przed belferm. Z kim spotkał się kędzierski ( zdjęcie które pokazał jemu belfer) -Żona karola? Sporo nie wyjaśnionych wątków….

 9. Chełmżyński (Dobrowice) Belfer był lepszy, tu jest za duży chaos, teksty jakieś takie dziwny. Jak na moje to zabrakło jeszcze paru odcinków. Tak trochę zrobione na siłę na fali sukcesu pierwszego sezonu.

 10. Kiedy usłyszałem słowa o tym, że są szkoleni do wywiadu i tę minę Belfra, to w głowie miałem myśl “no nieźle Karol wkręcił młodych”. A kiedy się okazało, że to jednak na serio… Ech.

 11. “A że tego typu substancje są bardzo, bardzo trudne do zdobycia, jasnym jest, że musiał za tym stać ktoś o bardzo dużych możliwościach… na przykład wywiad.”

  To akurat prostsze niż myślisz ;) Tę substancję dała mu żona pracująca w szpitalu :)

  Co do serialu – myślę, że bardzo wiele osób czepia się dla samego czepiania, a serial jest naprawdę bardzo dobry. Wiadomo, że pewne rzeczy muszą być podkolorowane (w końcu to serial, a nie nudne życie licealistów), ale uczciwie trzeba przyznać że “całość jako całość” ma sens.

  • “To akurat prostsze niż myślisz ;) Tę substancję dała mu żona pracująca w szpitalu :)” – dziwne, w szpitalu raczej nie chcą wywoływać zawałów, wręcz przeciwnie.

 12. Jak to często bywa, drugi sezon dobrego serialu to zwykle niewypał. Szczególnie jeśli kolejny sezon opowiada oddzielną historię (vide: True Detective). Belfer 2 jest tak zagmatwany i niespojny, że na całym górnym Śląsku nie ma tyle żwiru, aby zasypac dziury logiczne w scenariuszu.

 13. Teraz najlepsze:
  To, jak został przedstawiony ten cały haker i to hakowanie, jest tak realistyczne, jak realna wiedza techniczna blogerów Spiders Web…

 14. Sezon 2 to jedna wielka bujda na resorach, WIELKIE rozczarowanie i marnacja czasu! Żadne “tłumaczenia” nie pomogą. Fabula jest na poziomie rojeń po środkach psychoaktywnych.
  1. Po co robić zamieszanie ze “zniknięciem” uczniów jak można zrobić to pod przykrywką np. wycieczki badawczej koła biologicznego do Puszczy Białowieskiej, albo po prostu w ferie, czy wakacje. Dlaczego wszyscy realizowali swoje NIEZALEŻNE questy jednocześnie zamiast po kolei iść po cichu na zwolnienie? Ciszej jedziesz-dalej zajedziesz!

  2. Po co robić tyle zachodu, poświęcać życie ludzi TYLKO dlatego, żeby zyskać 3 młodych, słabo wyszkolonych i niestabilnych emocjonalnie KANDYDATÓW na agentów???
  3. Gdzie wielce pan agent Karol miał broń podczas ataku na szkołę. Dlaczego nie wyeliminował Iwo, kiedy zobaczył co się dzieje? Czysta głupota???

  4. Dlaczego Radek z CBŚP zabił “Lucka”, chociaż mógł sie od niego wiele dowiedzieć?
  5. Oczekuję, że Belfer-3 będzie się dział w Korei Pn. gdzie Zawadzki, jako agent wywiadu, będzie uczył języka polskiego dzieci Kim Dzong Una, aby poprzez kontakt z nimi przejąć kontrolę nad rakietami międzykontynentalnymi i zbawić Świat ;-))) Tymczasem Magda zostanie nałożnicą Donalda Trumpa i będzie go powstrzymywała od konfrontacji z Koreą, zanim Zawadzki nie rozwiąże sprawy!

  • AD.5 Belfer był przekonany, że za zabójstwem Eweliny stoi Lucek. Przez to, że Radek nie ochronił odpowiednio Eweliny Belfer wymógł na nim “obietnicę” w takiej postaci.
   A przynajmniej tak to można było między wierszami odczytać z jednej ze scen.

 15. Skończył się gówniany serial, pora oświecić matołków że być może, to co zobaczyli na ekranie, niosło jakąś wartość artystyczną.
  Uprzedzając: nie niosło.
  Zwykłe gówno, napompowane logo HBO Niestety to za mało.

  Dobranoc.

 16. Patrząc na komentarze można odnieść wrażenie, że większość nie rozumie gatunku w jaki wpadł Belfer, czyli serialu typowo rozrywkowego. Dobra zabawa, duża oglądalność – taki czarniejszy Komisarz Rex deluxe. Patrząc pod tym kątem spełnia w stu procentach swoje założenia. Wystarczy tylko nie nabierać się na pijarowską otoczkę stworzoną jesczcze przed premierą ‘jedynki’.

  • Cały problem w tym, że nie było dobrej zabawy. Kiepski scenariusz, fatalna gra aktorów, zwłaszcza Stuhra. Chyba jego najgorsza rola, znudzony, zblazowany, bez emocji.

 17. Skoro nie zrozumiałeś tego z samego serialu, to i wyłożenie jak „kawę na ławę”, jak widać – jest zbyt trudne do ogarnięcia. Sorry Batory, ale tym komentarzem popisałeś się jak ostatni matoł. Dla ciebie najlepsze będzie „M jak Miłość„ albo „Kiepscy”.

 18. Mianownik (kto? co?): Iwo
  Dopełniacz (kogo? czego?): Iwona
  Celownik (komu? czemu?): Iwonowi
  Biernik (kogo? co?): Iwona
  Narzędnik (z kim? z czym?): z Iwonem
  Miejscownik (o kim? o czym?): o Iwonie
  Wołacz (hej!): Iwo!

 19. Siedziec kilka godziny ogladac Film i nie miec pojecie o czym jest Film to trzeba nie wiem skäd Sie zerwarc .Z policji jestescie ,sä latwiejsze filmy bolek i lolek albo reksio piesek. Gdyby tak dzialaly Sulzby specialne to nie potrafili by znalesc smieci w smietniku .

 20. my tu gadu-gadu, a logika pracuje; ktoś w ogóle pamięta strasznie bystrego Szymka w okularach, co to i plan szkoły znał i o dostawczym pod oknem wiedział, nad którym akurat okno było nie zaryglowane, a podczas tej STRASZNIE chaotycznej akcji pod szkołą zabrakło: a.drabiny strażackiej (w ogóle Straży Pożarnej!), b.tego miękkiego, na który się skacze z wysoka.
  A skąd Szymuś od razu kojarzył Nargankel – i nazwę i miejsce, jakże precyzyjnie…! A ci co kładem jeździli po lesie, to wyparowali? A może ktoś ma pomysł, skąd u diaska wziął się tam Karol (z garotą), i , nie spotkawszy się z kładowcami, spokojnie udusił Ew.i ułożył cialo?? z powietrza? Auto Zawadzkiego znikło (i do dziś się nie znalazło:), to Karol musiał chyba dronem przylecieć niezauważony, ani z auta przez Zawadzkiego, ani przez kładowców. NO i że ta slodka rodzinka Ebigów (blisko do Elbig – Elbląg/jakiś zbieg okoliczności?), podstawowa komórka społeczno-wywiadowcza tak beztrosko się rozmnaża bez względu na ryzyko dla swoich dzieci. A Lucka w barze Kalifornia w I Sezonie ktoś pamięta? Ogólnie miałam wrażenie, że kręcenie II sezonu odbywało sie w strasznym pośpiechu, jak gdyby musieli 10 odcinków upchnąć w ośmiu. Kupa rzadka (nie trzyma się).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...