Producentka Daredevila stworzy Wiedźmina dla Netfliksa

News/Seriale 09.12.2017
Producentka Daredevila stworzy Wiedźmina dla Netfliksa

Producentka Daredevila stworzy Wiedźmina dla Netfliksa

Netflix nie spieszy się z dzieleniem informacjami na temat serialu o Wiedźminie. Jednak zaczynają docierać do nas nowe wieści o tej produkcji.

Jestem przekonany, że informacje o produkcji serialu o Wiedźminie, to jedne z najbardziej wyczekiwanych w Polsce nowinek ze świata popkultury. Minęło już kilka miesięcy, odkąd Netflix ogłosił, że stworzy serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Przez ten czas mogliśmy czytać jedynie mętne zapowiedzi i mało konkretne obietnice. Serwis Variety dotarł jednak do interesującej informacji.

Lauren Shmidt Hissrich zajmie się przeniesieniem Wiedźmina na mały ekran.

Serwis podaje, że Hissrich będzie showrunnerem i producentem zbliżającego się widowiska. W praktyce oznacza to, że będzie ona miała decydujący wpływ na ostateczny kształt ekranizacji i sposób, w jaki saga zostanie przeniesiona na serial.

Hissrich ma na koncie kilka Netfliksowych produkcji. Jest współautorką scenariuszy do odcinków Daredevila i The Defenders. Była również jednym z producentów wykonawczych przy obu tych serialach.

Producentami wykonawczymi serialu The Witcher będą Sean Daniel, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarek Sawko. Wiemy też, że specjalnym konsultantem produkcji będzie Andrzej Sapkowski. Niedawno mówiło się też, że Tomasz Bagiński ma zostać jednym reżyserów serii. Serial Netfliksa ma ja już własną zakładkę i zapowiedź fabuły, ale nie znamy żadnych konkretów, które chociaż w przybliżeniu mogłyby zdradzić nam możliwą datę premiery. Cóż, znowu musimy uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj także: Zastanawiam się, czy potrzebne jest nam jeszcze wiedźmińskie uniwersum

Teksty, które musisz przeczytać:

Myśleliście, że „Stranger Things” i „Gra o tron” to najpopularniejsze seriale? Te badania wyprowadzą was z błędu

Od kilku lat nikogo nie trzeba już przekonywać, że telewizja i serwisy VoD potrafią zaoferować dzieła na najwyższym poziomie. Nadeszła złota era seriali. Oglądanie najlepszych i najbardziej znanych produkcji potrafi jednak prowadzić do błędnych wniosków. Najpopularniejsze seriale w Stanach Zjednoczonych to wcale nie „Breaking Bad” czy „Gra o tron”, co udowadniają najnowsze badania.

Artykuł/Seriale 11.12.2018

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...