Znamy datę premiery Solo. Gwiezdne wojny – historie. Tajemnicę zdradził… kinowy plakat

News/Film 04.12.2017
Znamy datę premiery Solo. Gwiezdne wojny – historie. Tajemnicę zdradził… kinowy plakat

W kinach pojawiły się pierwsze plakaty filmu Solo. Gwiezdne wojny – historie. To oznacza zapewne, że wkrótce zobaczymy pierwszy zwiastun filmu. Jak tylko wygaśnie kampania marketingowa związana z Ostatnim Jedi.

Na chwilę obecną w absolutnym centrum uwagi wytwórni Lucasfilm jest promocja mającego mieć niebawem premierę filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. To się niedługo zmieni. Już za pół roku do kin trafi kolejny film z tego uniwersum, a więc Solo. Gwiezdne wojny – historie.

Podobnie jak poprzedni film spoza sagi Skywalkerów, również i historia młodego Hana Solo była trapiona przez wiele problemów podczas produkcji. Zmiana reżyserów spowodowała konieczność nakręcenia 80 proc. filmu w zasadzie na nowo. Jego produkcja zakończyła się raptem kilka tygodni temu.

Dziś poznajemy datę premiery filmu Solo. Gwiezdne wojny – historie. Z plakatu w kinie.

Jako pierwszy taki plakat znalazł jeden z użytkowników Twittera w jednym z kin w Kalifornii. Sam plakat nie zdradza w zasadzie nic: to logo filmu – które już znamy – umieszczone na czarnym tle. Jedyną nowością jest data premiery. Co prawda o 25 maja 2018 roku słyszymy nie pierwszy raz, ale obecność tej daty na oficjalnych materiałach marketingowych filmu oznacza, że opóźnień – mimo problemów w produkcji – nie będzie.

Solo ma dużo trudniejsze zadanie od Łotra 1. Tym razem bowiem opowiada o jednej z najbardziej kultowych w tym uniwersum postaci. Postać Hana Solo, lub – jak kto woli – Harrisona Forda niełatwo będzie podrobić przez aktora Aldena Ehrenreicha. A nie widzieliśmy go nawet na ani jednym zdjęciu w kostiumie legendarnego szmuglera.

Ostatni Jedi lada moment w kinach. Obsada opowiada coraz więcej o filmie.

(uwaga! drobne spoilery!)

Ostatni Jedi, w przeciwieństwie do filmu o młodym Hanie Solo, jest kontynuacją sagi Skywalkerów. Jak donosi Variety, niedawno odbyło się niejawne spotkanie obsady z prasą, na której John Boyega i Oscar Isaac zdradzili, że konflikt pomiędzy Ruchem Oporu a Pierwszym Porządkiem jest na tyle intensywny, że główne postacie nie mają czasu na żałobę po Solo. Ma być też pierwszym gwiezdnowojennym filmem, który pokaże negatywne konsekwencje wojny, nawet toczonej w słusznej sprawie.

Daisy Ridley zauważyła tylko, że dla Rey śmierć Hana okazała się czymś szczególnie dotkliwym. Jej postać przez całe życie była samotnikiem, a gdy w końcu otwarła się na bliskość i przyjaźń z Solo ten zdecydował się opuścić wszystkich na zawsze.

Teksty, które musisz przeczytać:

Filmy nie tylko dla dzieci. Najwyżej oceniane produkcje animowane Disneya

Choć w ostatnich latach Disney inwestuje głównie w ogromne serie jak Marvel czy Gwiezdne wojny, to swoją markę zbudował na produkcjach animowanych. Wiele z nich uznaje się za bezsprzeczne klasyki gatunku, a nawet kina w ogóle. Te filmy wysoko oceniają nie tylko krytycy, ale i internauci z całego świata.

Top/Film 17.07.2018

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...