Netflix podniósł ceny, ale tylko niektórym klientom. Sprawdź, jak płacić mniej

Artykuł/Software 01.12.2017
Netflix podniósł ceny, ale tylko niektórym klientom. Sprawdź, jak płacić mniej

Netflix podniósł ceny, ale tylko niektórym klientom. Sprawdź, jak płacić mniej

Użytkownicy subskrybujący Netflix za pośrednictwem Apple Store są informowani, że już niedługo koszt abonamentu opłacający z karty podpiętej do Apple ID się zwiększy. I to do poziomu, który czyni go nieopłacalnym.

Netflix można opłacać na kilka sposobów. Po założeniu konta przez przeglądarkę internetową można podać na stronie dane swojej karty płatniczej. W swojej ofercie Netfliksa mają również operatorzy. Posiadacze urządzeń Apple’a mogą z kolei opłacać abonament bezpośrednio przez Apple ID.

Netflix – aktualne ceny na stronie internetowej

 

Netflix w App Storze był tańszy niż na stronie internetowej.

Apple nie pozwala aplikacjom na stosowanie własnych mechanizmów płatności w aplikacjach na iPhone’y i iPady. Opłacanie usług w modelu subskrypcyjnym możliwe jest tylko za pośrednictwem Apple ID. To wygodne rozwiązanie, ale usługodawca musi oddać Apple’owi aż 30 proc. kwoty pobieranej od użytkowników.

Po zmianie cen w App Storze z euro na złotówki cennik subskrypcji uruchamianej z iPhone’a lub iPada był mimo to lepszy niż na stronie internetowej, gdzie obecnie za pakiet Netflix 1 Ekran płaci się 34 zł, pakiet Netflix 2 ekrany z HD kosztuje 43 zł, a plan 4 ekrany z 4K kosztuje 52 zł za miesiąc.

netflix stary cennik iphone
Stary cennik w App Storze

Z początku, i to nie licząc drobnego błędu, gdy po zmianie walut Netflix przez chwilę kosztował 19,99 zł miesięcznie, za poszczególne abonamenty sprzedawane z poziomu aplikacji. Serwis streamingowy pobierał wtedy odpowiednio 29,99 zł, 34,99 zł i 44,99 zł. Te ceny zniknęły już jakiś czas temu.

Aktualny cennik abonamentów Netflix w App Store wygląda inaczej.

Obecnie za pakiet podstawowy z poziomu aplikacji płaci się 34,99 zł, za plan standardowy 42,99 zł, a Netflix Premium ze wsparciem dla 4K kosztuje 52,99 zł. Do tej pory jednak, jeśli użytkownicy rozpoczęli subskrypcję przy poprzednim cenniku, mogli z niej dalej korzystać.

netflix podwyżka cen
Informacja o podwyżce cen za abonament

Dzisiaj zgłosił się do nas czytelnik, który opłacał do tej pory abonament Premium za 44,99 zł miesięcznie. Serwis poinformował go, że chociaż przy ostatniej podwyżce cen jego abonament został na niezmienionym poziomie, to od kolejnego miesiąca rozliczeniowego będzie płacił tyle, co nowi użytkownicy.

Nowe ceny są w dodatku nieco inne niż w przypadku usługi wykupowanej za pośrednictwem strony internetowej. W przypadku planu standardowego, wykupując dostęp do serwisu z poziomu iPhone’a lub iPada, użytkownik oszczędza grosz, ale plany podstawowy i premium są droższe o 99 groszy.

netflix cennik grudzień 2017 iphone
Aktualny cennik abonamentów dla użytkowników iPhone’ów i iPadów

Nie są to duże kwoty, ale jak ktoś wcześniej opłacał Netflix z poziomu iPhone’a, by mieć tańszy abonament, to teraz w przypadku planu Podstawowego i Premium, by płacić najmniej, jak się tylko da, musi zmienić sposób rozliczania się za dostęp do usługi.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (36)

41 odpowiedzi na “Netflix podniósł ceny, ale tylko niektórym klientom. Sprawdź, jak płacić mniej”

 1. Jak ktoś ma telefon apple to go stać, w koncu nadgryzione jablko stanowi dla wielu sens życia. Dodatkowe 99gr miesięcznie można uznać za pewien rodzaj podatku od snobizmu.

   • Zabolała prawda? Większości osób spokojnie by starczył jakiś Android za 700-800 osób, lecz oni wolą kupić urządzenie za kilka klocków bo to modne i luksusowe :)

    • Nie modne i luksusowe, tylko komfortowe. Topowe modele na Androidzie po roku użytkowania działają tak, że odechciewa się z nich korzystać. Poza tym nie rozumiem, po co niektórzy zaglądają do portfela innych, co ich to obchodzi? Stać cie na iPhone’a to go sobie kup, nie stać cie – kup coś tańszego. Proste.

    • Zabolała to kogoś dupcia; mi na przykład nie starcza android za 700-800. Bo wolniejszy, bo mniej wydajny, bo 5x gorszy aparat, bo gorszy ekran, bo w tej cenie będzie działał na jakimś gównianym androidzie max 2 lata. A mój stary iPhone 6s mimo paru lat na karku cały czas działa jak bym go wyjął z pudełka. I nie mam zamiaru zmienić go na telefon za 700zł nawet w 2020 roku, bo i tak 6s będzie lepszy.

    • Do wożenia zadka wystarczy Skoda Fabia ale z jakichś niewiadomych i absurdalnych przyczyn ludzie kupują BMW, Audi, Mercedesy, Lexusy. Po co?

  • Nie musiałeś mieć nawet iPada czy iPhone, wystarczyła aplikacja iTunes na Windowsa. Szkoda że tak zrobili miałem za 35 zł, zawsze było trochę taniej ;(

 2. Przed chwila odnowiłem subskrypcje poprzez Apple i za środkowy pakiet pobrało stara stawkę – grzecznie podziękowało za odnowienie

 3. Wydaje mi się że jednak Netflix nie odpala tych 30% Apple’owi – pewnie mają jakąś umowę, że te 30% i tak trafia do Netflix’a.

  • Tja… W Świętego Mikołaja też wierzysz?;) To jest biznes, więc nie widzę powodu, żeby Apple oddawało Netflixowi swoją kasę… ;)

     • 1) I Apple może dać upusty komu zechce.
      2) Serio problemem byłyby wejść na stronę WWW i podać tam numery karty?

     • Zgadzam się. Było sporo o tym w momencie wprowadzenia opcji płatności przez App Store. Była też mowa o 15 % prowizji dla Apple przy płatnościach przez iTunes (Apple TV).

     • 1. A masz jakieś dane na to, że to robi, czy tylko sobie wyimaginowałeś? :-)
      2. Eliminuje to impulsywne zakupy. Przechodząc z tabletu do przeglądarki ktoś może się rozmyślić :-)

 4. “[..] koszt abonamentu opłacający z karty podpiętej do Apple ID się zwiększy. I to do poziomu, który czyni go nieopłacalnym.”

  A na końcu informacja, że abonament wzrośnie o złotówkę, i to tylko w dwóch pakietach z trzech. Nie wiem czy autor idiota, czy zwykły buc, który za idiotów ma swoich czytelników?

   • Czyli o 0,99zl więcej, niż wszyscy subskrybenci Netflix w Polsce. Nie maż się, chłopaki nie płaczą. Roztaczanie emejzingu zobowiązuje.

  • Bucera to bije z tego komentarza. Abonament był tańszy od tego na www, teraz jest droższy – symbolicznie, ale jednak.

   Matematyka nie boli i można sobie policzyć, ile wzrośnie abonament. To nie jest rocket science, ale jak ktoś otwiera przeglądarkę z nastawieniem, żeby komuś poubliżać, to widać z czytaniem ze zrozumieniem są potem problemy. Smutne.

   Gorąca prośba, jeśli masz takie nastawienie i z taką kulturą się odnosisz do autora komentowanego tekstu, to nie wchodź więcej w moje artykuły a tym bardziej więcej nie komentuj.

  • Czy Ty tak serio? Ja piszę o tym, że teraz wymienianie subskrypcji z www na App Store jest nieopłacalne. Kiedyś było, bo wtedy płaciło się mniej. Tylko tyle, a nie poruszam nawet kwestii tego, czy jest opłacalny ogólnie (a prywatnie uważam, że bardzo tak…)

   • 0,99 groszy w porównaniu do abonamentu z WWW to już nieopłacalny? Mi tam się bardziej opłaca wydanie tych <12zł rocznie niż marnowanie czasu na zmienianie abonamentu. Mimo tego, że na kasie to ja nie śpię.

    • No jakby nie patrzeć, wcześniej się bardziej opłacało brać via Apple ID, teraz się bardziej opłaca brać via WWW :-) to, że komuś się dla 12 zł rocznie nie chce zmieniać, to osobna kwestia.

 5. “już niedługo koszt abonamentu opłacający z karty podpiętej do Apple ID się zwiększy. I to do poziomu, który czyni go nieopłacalnym.”
  “W przypadku planu standardowego, wykupując dostęp do serwisu z poziomu iPhone’a lub iPada, użytkownik oszczędza grosz, ale plany podstawowy i premium są droższe o 99 groszy.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...