Cała saga Harry’ego Pottera już w Audiotece

News/Audiobooki 01.12.2017
Cała saga Harry’ego Pottera już w Audiotece

Cała saga Harry’ego Pottera już w Audiotece

Dwadzieścia lat temu na półkach księgarń pojawiła się pierwsza część przygód Harry’ego Pottera, a świat wstrzymał oddech, śledząc jego walkę z powracającym Lordem Voldemortem. Dziś cała saga wylądowała w postaci audiobooka na Audiotece.

Cena wahają się od 39,90 zł za pierwszą część do 49,90 zł za ostatnią. Audioteka oferuje też abonament dający dostęp do jednego tytułu miesięcznie za 19,90 zł. Szczególnie ta druga propozycja wydaje mi się bardzo dobrą ofertą, bo w zamian dostajemy jedną z najlepszych audiobookowych kreacji.

Piotr Fronczewski czyta przygody Harry’ego Pottera.

Piotr Fronczewski, mimo upływu lat, to wciąż jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie lektorskiej. A Harry Potter to najpopularniejszy młody czarodziej, który dla Warner Bros. zarobił miliardy dolarów. Brzmi to więc jak przepis na sukces.

I faktycznie, książki słucha się z przyjemnością, doceniając interpretację Fronczewskiego, który odpowiednio i z lekkością wprowadza do świata magii. Jest dowcipny, gdzie trzeba podkreślić humor Rowling i poważny, kiedy na szali staje cały magiczny świat.

Nie musicie mi zresztą wierzyć na słowo, bo każdy z audiobooków można w małej próbce przesłuchać za darmo i na własne uszy sprawdzić jeden z najwspanialszych światów fantasy, jaki kiedykolwiek powstał.

Harry Potter w Audiotece

Sam z przyjemnością po raz trzeci wybiorę się do Hogwartu (poprzednio dwa razy czytałem książki), aby sprawdzić czy historia cały czas jest w stanie porwać mnie tak mocno, abym jak kiedyś zapomniał o całym świecie.

Na szczęście uniwersum jest cały czas rozwijane. Powstają sztuki teatralne (Harry Potter i Przeklęte Dziecko), widowiska koncertowe (Harry Potter in Concert), a także filmy (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) eksplorujące świat magii na długo przed narodzinami Chłopca, Który Przeżył.

Wielka jednak szkoda, że Rowling nie decyduje się na otwarcie swojego uniwersum na wzór Gwiezdnych wojen. Wówczas inni autorzy mogliby wespół z Brytyjką opowiadać swoje własne historie, na które z pewnością znalazłby się popyt. Trochę szkoda też, że Potter nigdy nie doczekał się dobrej gry komputerowej. Tytuły z jego udziałem zawsze były traktowane tylko jako dodatek do filmu.

Teksty, które musisz przeczytać:

HBO GO żegna się z „Harrym Potterem”. Młodego czarodzieja zastąpi genialny złoczyńca, czyli „Artemis Fowl”

Przed nami ostatni tydzień lipca — na HBO GO rozpoczniemy go premierą „Zwykłych ludzi”, czyli kultowego filmu z lat z 1980 roku, wyreżyserowanego przez samego Roberta Redforda. Oprócz tego, do serwisu wpadną kolejne dwie części „Gwiezdnych wojen”. Równie obiecująco HBO GO wejdzie w sierpień, zaczynając nowy miesiąc od premiery przeboju „Artemis Fowl”.

Artykuł/VOD 25.07.2020

Dołącz do dyskusji (2)

10 odpowiedzi na “Cała saga Harry’ego Pottera już w Audiotece”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...