Hitman powraca jako serial telewizyjny. Tworzy go specjalista od współczesnego kina akcji

News/Seriale 14.11.2017
Hitman powraca jako serial telewizyjny. Tworzy go specjalista od współczesnego kina akcji

Hitman powraca jako serial telewizyjny. Tworzy go specjalista od współczesnego kina akcji

Gdyby tak wziąć film John Wick, a następnie pokroić go na kawałki? Mniej więcej z takiego założenia wyszli w Hulu oraz 21th Century Fox, zapraszając do współpracy scenarzystę hitu z Keanu Reevesem. Za serialem Hitman stoi solidne nazwisko.

To już oficjalne. Po zaskakująco dobrym filmie akcji z 2007 roku oraz rozczarowującym potworku z 2015 roku, Hitman powraca. Tym razem Agent 47 zostanie bohaterem serialu, który jest tworzony przez Hulu oraz wytwórnię 21th Century Fox. Nie jesteście specjalnie zainteresowani? Być może zmieni to osoba odpowiedzialna za scenariusz do odcinkowego widowiska.

Serialowy Hitman dostanie scenariusz od Dereka Kolstada – twórcy filmu John Wick.

Derek Kolstad odpowiada za scenariusz do pierwszej, a także trzeciej, właśnie produkowanej odsłony hitu z Keanu Reevesem. Kto jak kto, ale akurat ten pisarz doskonale rozumie wymogi współczesnego kina akcji. Pomimo banalnej fabuły i surowych jak ryba w sushi dialogów, Wick okazał się wielkim sukcesem. Wytwórnia 21th Century Fox liczy, że ich Hitman podąży tą samą drogą.

Aby się to udało, trzeba postawić na dobrego aktora oraz ciekawy model narracji. Agent 47 nie jest postacią łatwą do zobrazowania. Chłodny, profesjonalny i nieskory do rozmów, łysy zabójca nie stanowi dobrego materiału na protagonistę. Kto wie, może tytułowy Hitman będzie głównym złym pierwszego sezonu, na tropie którego znajdują się agenci FBI? Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego tym lepiej, że w Hulu i Foksie postawili na dobrego scenarzystę.

Niestety, na ten moment nie jest znana nawet przybliżona data premiery serialu Hitman.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

12 odpowiedzi na “Hitman powraca jako serial telewizyjny. Tworzy go specjalista od współczesnego kina akcji”

  1. Scenariusze były tam słabe Bez dobrego reżysera, te filmy byłby tragiczne. Niech zatrudnią kogoś z duetu Chad Stahelski, David Leitch. Wtedy serial byłby niesamowity.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...