Ostatni Jedi nie trafił jeszcze do kin, a Disney zapowiedział już czwartą (!) trylogię filmów Star Wars

News/Film 09.11.2017
Ostatni Jedi nie trafił jeszcze do kin, a Disney zapowiedział już czwartą (!) trylogię filmów Star Wars

Ostatni Jedi nie trafił jeszcze do kin, a Disney zapowiedział już czwartą (!) trylogię filmów Star Wars

Powstanie kolejnych filmów z cyklu Gwiezdne wojny było więcej niż pewne. Disney odsłonił karty znacznie wcześniej, niż można było się spodziewać.

Po wykupieniu praw do marki Star Wars korporacja Disney zapowiedziała aż 6 nowych filmów z Odległej Galaktyki. Oprócz nowej trylogii, opowiadającej o dziedzictwie klanu Skywalkerów, zapowiedziano trzy spin-offy. Na tym jednak się nie skończy.

Disney zapowiada kolejną, czyli czwartą już trylogię Star Wars.

Ostatni Jedi, czyli ósmy epizod słynnej sagi, wejdzie na ekrany kin za nieco ponad miesiąc, a dokładnie 14 grudnia (przedpremierowe pokazy zaplanowane są na dzień wcześniej). Dopiero wtedy dowiemy się, jak Rian Johnson sprawdził się jako reżyser gwiezdnowojennej produkcji. Disney najwyraźniej nie ma jednak wątpliwości, że twórca najnowszego filmu to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Na stronie oficjalnej stronie Star Wars pojawiła się informacja, że Rian Johnson stworzy zupełnie nową trylogię gwiezdnowojennych filmów. Będzie zarówno scenarzystą, jak i reżyserem pierwszego z zapowiedzianych właśnie filmów. Producentem będzie jego długoletni współpracownik, Ram Bergman.

Wiadomość jest szalenie zaskakująca. Disney, chociaż promuje teraz ósmy epizod, który będzie miał premierę dopiero za miesiąc, nie mówi zbyt wiele nawet o kolejnym filmie o Hanie Solo zaplanowanym na maj 2018 roku. Mimo to korporacja postanowiła poinformować o rozszerzeniu współpracy z twórcą ósmej części.

Rian Johnson w kolejnej trylogii z serii Gwiezdne wojny nie będzie się skupiał na rodzinie Skywalkerów.

O produkcjach nie wiemy jeszcze tak naprawdę nic, poza tym, że powstaną i będą opowiadać o zupełnie nowych bohaterach. Nie znamy też daty premiery pierwszego z filmów, ale patrząc na działania Disneya raczej nie ma wątpliwości, kiedy się pojawi.

W tym roku czeka nas premiera ósmej części sagi. W przyszłym roku na ekrany wejdzie film o Hanie Solo. Na 2019 zaplanowany jest dziewiąty epizod. W 2020 roku pojawi się ostatni spin-off. Nikt chyba nie podejrzewał, że Disney po tym odłoży tak lukratywną markę na półkę.

Można rozsądnie założyć, że pierwszą część nowej trylogii Riana Johnsona zobaczymy już w 2021 roku. Wygląda na to, że Disney planuje wydawanie kolejnych filmów raz do roku. Nie zdziwiłbym się nawet, jeśli pojawiałyby się… częściej. Marvel należący do Disneya wypuszcza już trzy produkcje rocznie o superbohaterach…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

74 odpowiedzi na “Ostatni Jedi nie trafił jeszcze do kin, a Disney zapowiedział już czwartą (!) trylogię filmów Star Wars”

    • Autor w ogóle pomylił datę premiery IX filmu. Grudzień 2017 – Last Jedi, Maj 2018 – Han Solo, grudzień 2019 zakończenie trylogii (a nie tak jak w artykule 2018), 2020 – kolejny Spin-off i w końcu 2021 – rozpoczęcie nowej trylogii.
      Do tego został również zapowiedziany został serial aktorski w Uniwersum Star Wars. Premiera – najwcześniej 2019 rok. Serial ma wyjść na nowej platformie streamingowej Disneya.

  1. Jakoś zasmucił mnie ten news. Tak jak aktualnie tworzona trylogia mnie jara, to Rogue One zawiódł a film Solo nie wzbudza dużych nadziei. I jasne, wiadomo, “kura co złote jajka znosi”, ale ogólnie mam wrażenie, że takie sranie filmami co rok strasznie spłyca wartość marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...