Czwarty sezon Peaky Blinders będzie emitowany w Polsce. I to już niedługo

News/Seriale 07.11.2017
Czwarty sezon Peaky Blinders będzie emitowany w Polsce. I to już niedługo

Czwarty sezon Peaky Blinders będzie emitowany w Polsce. I to już niedługo

Czwarty sezon Peaky Blinders już niedługo pojawi się w BBC. Dzisiaj możemy potwierdzić, że kilka dni później swoją premierą będzie miał również w Polsce.

Peaky Blinders to serial, który pokazuje dwudziestolecie międzywojenne z interesującej perspektywy. Nie musimy oglądać kolejnych gangsterów, którzy pędzą bimber po wsiach i szmuglują go do miast, bo prohibicja nie pozwala na normalną konsumpcję alkoholu. Opowieść bowiem jest o kryminalistach z Birmingham, a aktywność przestępcza jest często bezpośrednią konsekwencją sytuacji politycznej i ekonomicznej. Warto przypomnieć o ruchu komunistycznym, którego wątek wplatał się w losy rodziny Tommy’ego Shelby’ego i wielkiej polityce, w której ta brała udział.

Niedawno zostaliśmy poinformowani, że czwarty sezon Peaky Blinders zostanie wyemitowany w BBC Two 15 listopada. Już wtedy zaczęły pojawiać się pytania, kiedy kontynuacja tej świetnej serii wyląduje w Polsce. I właśnie otrzymaliśmy odpowiedź.

Premiera czwartego sezonu Peaky Blinders odbędzie się Polsce 22 listopada o 21:00.

Serial zostanie wyemitowany na programie Ale kino +, który jest filmowym kanałem NC+.

Sezon będzie liczył 6 odcinków. Została zapowiedziana już również piąta seria. Ale jeszcze nieznana jest jej data premiery. W czwartym sezonie do obsady wraca Tom Hardy. Aktor zagra Alfiego Solomsa, którego możemy pamiętać z poprzednich odsłon serii. Pojawi się również Aidan Gillen (Littlefinger z Gry o tron), a także Adrien Brody, który grał wcześniej m. in. Władysława Szpilmana w Pianiście.

Akcja czwartego sezonu rozpoczyna się w Wigilię. Tego dnia Tommy otrzymuje tajemniczy list, który pośrednio zmotywuje go do powrotu do domu w Small Health w Birmingham. Niestety, fabuła ciągle pozostaje owiana tajemnicą.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Przeminęło z wiatrem” i „Hotel Zacisze” wkrótce wrócą na HBO Max i do BBC, ale to nie rozwiązuje problemu

Sprawa George’a Floyda sprawiła, że na całym świecie rozpętała się dyskusja na temat rasistowskich elementów w popularnych filmach, serialach i książkach. HBO Max zdecydowało się więc w zeszłym tygodniu wycofać adaptację „Przeminęło z wiatrem”, zaś niedługo później tak samo zrobiło BBC z odcinkiem „Hotelu Zacisze”. Co dalej z obiema produkcjami?

Opinia/Film 15.06.2020

Dołącz do dyskusji (8)

36 odpowiedzi na “Czwarty sezon Peaky Blinders będzie emitowany w Polsce. I to już niedługo”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...