Czy Finn nauczy się władać Mocą? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie

News/Film 03.11.2017
Czy Finn nauczy się władać Mocą? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie

Czy Finn nauczy się władać Mocą? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie

John Boyega, aktor grający Finna w Gwiezdnych wojnach, postanowił się rozprawić z jedną z pogłosek rozpowiadanych przez fanów. Jak to będzie z Finnem, Jedi i Mocą? Uwaga, spoilery!

Jak zawsze w takich tekstach, również i tym razem ostrzegamy, że zawiera on informacje na temat przebiegu fabuły filmu. Jeżeli nie chcesz psuć sobie zabawy, nie czytaj. 

Wiele osób nadal pamięta, jak Finn w Przebudzeniu Mocy w pewnym momencie zmuszony był chwycić miecz świetlny, by się bronić. Wielu z nas zaczęło teoretyzować, czy to nie początek czegoś większego. Czy Finn jest wrażliwy na Moc? Może zdecyduje się iść w ślady Skywalkera i Rey i nauczy się nią władać?

Teorie te dodatkowo wydawały się uwiarygadniać liczne plakaty z Finnem, które prezentowały go z mieczem świetlnym w dłoniach. Na razie z pierwszego filmu z tą postacią nic konkretnego wywnioskować nie możemy, ale kto broni nam spekulować?

John Boyega w końcu wypowiedział się w temacie Mocy i wrażliwości Finna na nią.

Aktor zdecydował się ograniczyć spekulacje na ten temat w wywiadzie udzielonym dla Digital Spy. Boyega twierdzi, że jego postać nigdy nie nauczy się władania Mocą, bo to stałoby w sprzeczności z zasadami, jakie rządzą uniwersum Gwiezdnych wojen.

Dodał też, że ma nadzieję, że Finn pozostanie ciekawą dla fanów postacią. Zauważa, że nie wszyscy fajni bohaterowie z Gwiezdnych wojen władają Mocą, jako przykład wskazując Bobbę Fetta. Ja mogę dodać chociażby mojego ulubionego Hana Solo, więc trudno Boyedze odmówić trafności spostrzeżenia.

Aktor zauważa też, że scenarzyści i tak już wykonali w kwestii Finna świetną robotę. Tu też nie mogę się nie zgodzić. Od dezertera, który chce znaleźć się jak najdalej od tego całego konfliktu i zamieszania, aż po bojownika Ruchu Oporu, który staje się z każdą chwilą coraz bardziej oddany sprawie. Wiemy też ze zwiastunów Ostatniego Jedi, że Finn będzie musiał stawić czoło swojej przeszłości. Chociażby przez pojedynek z Kapitan Phasmą.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy jest już dostępne na płytach DVD, Blu-ray i w wybranych usługach VoD. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi pojawią się w kinach 14 grudnia.

Teksty, które musisz przeczytać:

Marvel ujawnia pierwsze szczegóły „She-Hulk”. Główną rolę zagra aktorka z „Orphan Black” i „Perry Mason”

Ostatnie dni przyniosły pierwszą poważną aktywność Marvela od czasu ogłoszenia decyzji o kolejnym przesunięciu premiery „Czarnej Wdowy”. Najpierw dowiedzieliśmy się więcej na temat serialu „WandaVision”, a teraz ujawniono tożsamość aktorki wcielającej się w rolę She-Hulk. Tatiana Maslany to aktorka, która kiedyś miała zagrać w „Łotr 1”.

Seriale 18.09.2020

Dołącz do dyskusji (2)

4 odpowiedzi na “Czy Finn nauczy się władać Mocą? Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie”

  1. Szkoda.
    Było masa świetnych przesłanek że Finn mógłby być wrażliwy na moc.
    Liczyłem że finalnie stanie na przeciwko Rey która przeszła by na ciemna stronę niczym anakin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...