Padło ostatnie pytanie w drodze po milion. Dotyczyło filozofii Leszka Kołakowskiego

News/TV 16.10.2017
Padło ostatnie pytanie w drodze po milion. Dotyczyło filozofii Leszka Kołakowskiego

Dzisiaj w Milionerach znowu padło pytanie za milion złotych. Remigiusz Skubisz musiał wykazać się znajomością twórczości Leszka Kołakowskiego. 

Pytanie o milion brzmiało: “Co według Leszka Kołakowskiego jest sklepieniem domu, w którym duch ludzki mieszka”. Gracz miał do wyboru 4 odpowiedzi: “rozum”, “Bóg, “miłość”, “czas”. Z uwagi na to, że uczestnikowi zostało jedno koło ratunkowe, zdecydował się on zapytać o zdanie publiczność. Niestety, zgromadzeni na sali nie wskazali jasnej odpowiedzi. Remigiusz Skubisz nie znał poprawnego rozwiązania i zrezygnował z dalszej gry. Prowadzący wyjaśnił, że właściwą odpowiedzią był “czas”.

Pytania o milion mają ogromny rozstrzał tematyczny. W Polsce pojawiały się takie, które dotyczyły popkultury. Uczestnik musiał odpowiedzieć, skąd pochodził Conan Barbarzyńca, czy którego superbohatera stworzył Bob Kane. Jednym z najciekawszych jest to, które dotyczy częściowo mitologii greckiej i kultury popularnej. Brzmiało ono: “Kto jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mitologiczna Artemida?” Poprawną odpowiedzią był: “Legolas”.

W polskiej edycji Milionerów finałowe pytanie padło 15 razy i tylko raz udało się na nie odpowiedzieć poprawnie.

Milion wpadł w ręce Krzysztofa Wójcika, który musiał powiedzieć “z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil”. Poprawną odpowiedzią był akordeon.

W nowej edycji programu 500 tysięcy udało się wygrać dwukrotnie. Pierwszy raz pół miliona wygrała Sonia Ciuk. Ta kwota została również zdobyta w odcinku specjalnym. Sukces należał do Kingi Rusin i Piotra Kraśki.

Milionerów można oglądać również w online.

Czytaj także: Milionerzy: dziś wieczorem poznamy pytanie warte milion złotych!

Teksty, które musisz przeczytać:

Najśmieszniejsze odpowiedzi i najdziwniejsze wpadki w Jeden z dziesięciu [TOP 7]

Jeden z dziesięciu to teleturniej uwielbiany przez dziesiątki tysięcy Polaków. Niewiele produkcji rodzimej telewizji publicznej może się pochwalić tak długim stażem i równie wielkim szacunkiem telewidzów. Pytania w Jeden z dziesięciu są trudne i ciekawe (w przeciwieństwie do innego popularnego teleturnieju), a uczestnicy robią ogromne wrażenie swoją wiedzą. Chyba, że akurat zdarzają się niewytłumaczalne wpadki.

Top/TV 29.05.2018

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...