MINDHUNTER od Davida Finchera już teraz w serwisie Netflix

News/Seriale 13.10.2017
MINDHUNTER od Davida Finchera już teraz w serwisie Netflix

MINDHUNTER od Davida Finchera już teraz w serwisie Netflix

MINDHUNTER to serial o początkach psychologii kryminalnej, powstały na podstawie książki o tym samym tytule. Produkcja właśnie wylądowała w serwisie Netflix.

Serial w reżyserii Davida Finchera opowiada o dwóch agentach FBI, który zaczynają poznawać psychikę seryjnych morderców. Udają się do więzień i przeprowadzają wywiady z psychopatami. Pytają ich o szczegóły morderstw, ich uczucia, ale też o dzieciństwo, młodość, motywacje. Starają się zrozumieć, jak działa umysł człowieka, który popełnił kilka albo i kilkanaście straszliwych zbrodni.

Początkowo muszą zmagać się z nieufnością ze strony przełożonych i policjantów, którzy uczestniczyli w sprawach przepytywanych zabójców.

Serial powstał na podstawie książki MINDHUNTER. Tajemnice elitarnej jednostki FBI, która została napisana przez  znanego amerykańskiego profilera. Fabuła serialu bazuje na publikacji, ale jest z nią tylko luźno powiązana.

Pierwsze dwa odcinki serialu MINDHUNTER nie rozczarowały. W obsadzie wyróżniał się zwłaszcza Cameron Britton, który wcielił się w złapanego seryjnego mordercę i zarazem jednego z rozmówców pary głównych bohaterów.

Serial nie jest przeznaczony dla dzieci, ale też nie epatuje wizualnie przemocą. Dramat rozgrywa się tu w dialogach i bardzo sugestywnej grze aktorskiej.

W serialu występują m. in. Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Cotter Smith, Cameron Britton. Serial wyprodukowali David Fincher, Joshua Donen, Charlize Theron oraz Cean Chaffi. Ten pierwszy odpowiada również za reżyserię części odcinków.

Serial od dzisiaj można oglądać w serwisie Netflix.

Kilka dni temu swoją premierę miała książka Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Przeczytaj także:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

35 odpowiedzi na “MINDHUNTER od Davida Finchera już teraz w serwisie Netflix”

  1. Jak dla mnie mega wciągający, pokazuje iż kto dąży do celu po przysłowiowych trupach staje się w pewnym sensie socjopatą, polecam, a ostatnio przerzuciłam się na oglądanie online dobre-filmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...