Porg – wszystko, co wiemy o stworzeniu, które podbiło serca fanów Gwiezdnych wojen

Artykuł/Film 12.10.2017
Porg – wszystko, co wiemy o stworzeniu, które podbiło serca fanów Gwiezdnych wojen

Porg – wszystko, co wiemy o stworzeniu, które podbiło serca fanów Gwiezdnych wojen

Najważniejszym bohaterem na zwiastunie Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi wcale nie jest Luke Skywalker, Rey, Finn czy Kylo Ren. Prawdziwą gwiazdą materiału został porg – nowa maskotka Gwiezdnych wojen, na punkcie której oszalał cały Internet. Co wiemy o tym stworzeniu? Zebraliśmy wszystkie informacje.

Porgi zamieszkują wodnistą planetę Ahcht-To, na której przebywa Luke Skywalker. Gdyby dopasować je do ziemskich gatunków, istoty należałyby do rodziny alk – najczęściej nielotnych ptaków, które żyją w bliskim otoczeniu wody. Porgi mają z nimi wiele wspólnego – charakteryzują się wielką głową, niezgrabnym chodem, nogami spiętymi błoną, dominującym czarno-białym upierzeniem oraz posiadaniem obrośniętych puchem piskląt. Do tego porgi są rewelacyjnymi pływakami oraz nurkami. Ich skrzydła służą nie tylko do latania, ale również do szybkiego poruszania się w wodzie.

Wiemy, że porgi cechuje ciekawska natura. Na tyle, że przynajmniej jeden z przedstawicieli gatunku ląduje na pokładzie Sokoła Millenium. Co więcej, na jednym ze zdjęć z planu Ostatniego Jedi widać, jak Chewbacca ma w pysku białe piórko porga. Najwyraźniej stworek w którymś momencie okazał się  przesadnie ciekawski. Mam tylko nadzieję, że nie skończył w żołądku włochatego przemytnika. Młodsi fani Gwiezdnych wojen nie wybaczyliby tego LucasFilmowi.

Naturalne środowisko porgów to skaliste wybrzeża, na których te budują swoje gniazda. Istoty wykonują skoki do wody w poszukiwaniu pożywienia, a także latają na krótkie dystanse. Stworki najprawdopodobniej żywią się małymi rybami. Wiemy również, że samce porgów są nieznacznie większe od samic.

Porg na planie Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi istnieje w aż trzech postaciach.

Na części scen stworki są generowane za pomocą technik komputerowych. W innych ujęciach wykorzystywane są ręcznie sterowane kukiełki. Na planie Ostatniego Jedi pojawiły się również specjalne zmechanizowane wersje porgów, które mogą być sterowane bezprzewodowo. Jestem przekonany, że za taką zabawkę wielu fanów Gwiezdnych wojen byłoby w stanie słono zapłacić.

Pierwsze zabawki porgów już pojawiły się w amerykańskich sklepach. Do tego w przygotowaniu jest książka dla dzieci pod tytułem Chewie and the Porgs. Jej premiera została zaplanowana na 15 grudnia 2017 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Era „The High Republic” to najlepszy pomysł Disneya na „Star Wars” od wykupu praw. Jakie są szanse i zagrożenia?

Disney w ostatnich miesiącach zamknął dwie najważniejsze filmowe serie. Przyszłość Marvel Cinematic Universe i „Star Wars” wciąż nie jest w pełni jasna, ale ogłoszenie projektu „The High Republic” budzi bardzo pozytywne odczucia. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, choć nie brakuje też zagrożeń dla świata „Gwiezdnych wojen”.

Felieton/Książki 26.02.2020

Dołącz do dyskusji (13)

71 odpowiedzi na “Porg – wszystko, co wiemy o stworzeniu, które podbiło serca fanów Gwiezdnych wojen”

  1. tak szczerze to nawet nie zwróciłem uwagi na to coś w zwiastunie. Powinno być napisane że dzieci w internecie oszalały na jego punkcie, a nie że internet oszalał. Poza tym strasznie to to brzydkie :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

“ad”

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...